Hlavní navigace

Cisco prodalo již 30 milionů IP telefonů

[Tisková zpráva] Jubilejní IP telefon získala skupina HSBC působící i na českém trhu

Sdílet

Praha, 15. listopadu 2010 – Společnost Cisco prodala jubilejní 30 miliontý IP telefon skupině HSBC, jedné z největších organizací na světě poskytujících bankovní a finanční služby. HSBC již disponuje více než 100 tisíci Cisco IP telefony v 87 zemích a teritoriích po celém světě, kde působí. V roce 2012 by HSBC mělo disponovat 354 tisíci zařízeními od společnosti Cisco, které jim pomohou snížit náklady, počet služebních cest a množství vyprodukovaných emisí.   

„Prodej 30 miliontého IP telefonu skupině HSBC ukazuje, jak rychle si naši zákazníci oblíbili řešení Cisco Unified Communications, vždyť první IP telefon byl představen před 13 lety. Díky tomu, že HSBC používá naše IP telefony, video technologie a technologie pro spolupráci, může svým klientům nabídnout vynikající zákaznický servis, který je základem jejich úspěšné činnosti," řekl Barry O'Sullivan, senior viceprezident, Voice Technology Group společnosti Cisco. 

Skupina HSBC je díky IP telefonům společnosti Cisco a technologii Unified Communications flexibilnější v organizování aktivit a zároveň může snížit náklady potřebné na infrastrukturu. Díky možnostem, jaké IP telefony nabízejí (identita jednotlivých přístrojů nebo možnost sledovat hovory a nahrávat je), má HSBC k dispozici ideální nástroj pro zabezpečení hovorů s důvěrným obsahem a podporu pro různé funkce a aplikace, které lze ovládat a nastavit přímo na telefonu.  

Cisco Unified IP telefony začala HSBC používat před více než 18 měsíci v rámci tříletého globálního programu, na jehož konci by mělo být nainstalováno 354 tisíc zařízení od společnosti Cisco. HSBC  investicemi do video technologií a technologií pro spolupráci, jako jsou Cisco TelePresence, Cisco Unified IP telefony a Cisco WebEx, plánuje do roku 2012 výrazně snížit počet služebních cest a tím i emise oxidu uhličitého. 

Cisco poprvé uskutečnilo hovor pomocí IP telefonu v roce 1997. První Cisco Unified IP telefon se pak prodal o rok později. Za posledních 13 let se funkce Cisco Unified IP telefonu velmi rozšířily. Zatímco dříve sloužil pouze pro přenos hlasu, dnes se díky video technologii mohou účastníci hovoru také vidět. 

Skupina HSBC působí  i v České repu­blice. Svou pražskou pobočku otevřela v březnu roku 1997 a poskytuje zde řadu korporátních bankovních služeb pro nejvýznamnější společnosti.
 

O Cisco Systems  

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které  mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují  mezi sebou a spolupracují.  

Letos Cisco slaví  25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti.  

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cis­co.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsro­om.cisco.com
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).