Hlavní navigace

Cisco rozšiřuje možnosti interoperability s prostředím Microsoft s cílem uspokojit požadavky zákazníků a partnerů

[Tisková zpráva] ORLANDO, Florida – 13. března 2007 – Společnost Cisco Systems, Inc., reagovala na požadavky zákazníků a partnerů týkajících se interoperability v prostředí sjednocené komunikace a ohlásila rozšíření možností interoperability s prostředím Microsoft. Cílem je umožnit zákazníkům, kteří využívají řešení Cisco Unified Communications ve spojení s produkty Microsoft Exchange 2007, Microsoft Live Communications Server 2005 a Microsoft Office Communicator, spolupráci v reálném čase. Společnost navíc potvrdila, že její rozsáhlé portfolio řešení Unified Communications bude podporovat Microsoft Windows Vista a Internet Explorer (IE) 7.0.

Sdílet

„Cisco prosazuje otevřený přístup ke sjednocené komunikaci a umožňuje zákazníkům integrovat do jejich provozních prostředí produkty od různých aplikačních dodavatelů včetně Microsoftu,“ uvedl Zeus Kerravala, viceprezident Yankee Group pro průzkum trhu pro velké podniky. „Je zřejmé, že cílem partnerství Cisco a Microsoftu v oblasti sjednocené komunikace je nabídnout společným zákazníkům hlubší integraci produktů obou firem.“

Cisco považuje interoperabilitu za důležitý prvek dlouhodobého úspěchu u zákazníků na trhu prostředků pro sjednocenou komunikaci a na svou spolupráci s Microsoftem na poli sjednocené komunikace poprvé upozornilo v březnu 2006. Tehdy obě společnosti oznámily integraci produktů Microsoft Office Communicator 2005, Microsoft Office Live Communications Server 2005 a Cisco Unified CallManager (nyní nazvaný Cisco Unified Communications Manager 6.0). Výhody podnikové komunikace a spolupráce, jako jsou možnost iniciovat hovor jedním kliknutím myší nebo funkce zjišťování dostupnosti na telefonu Cisco Unified IP Phone pomocí Office Communicatoru urychlily přijetí a nasazování těchto kombinovaných řešení pro sjednocenou komunikaci u partnerů a zákazníků.

„Flexibilita nabízená infrastrukturou pro sjednocenou komunikaci byla pro nás ideálním řešením,“ řekl Scott Ferguson, manažer pro IT infrastrukturu společnosti Leighton Contractors Pty, Ltd. „Leightons považuje Cisco Unified Communications a Microsoft Office Communicator za ideální komunikační technologie zlepšující spolupráci mezi našimi zaměstnanci.“

„Dimension Data vyvíjí komunikační řešení, která kombinují technologie od firem Cisco a Microsoft, s cílem vytvořit celek, který je více než prostým součtem jeho součástí,“ podotkl Andrew Briggs, výkonný ředitel pro konvergované komunikace firmy Dimension Data. „Nasazením řešení, která obsahují technologie od Cisco i Microsoftu, získají klienti výhody ve formě zvýšené produktivity, úspory nákladů a lepší podnikatelské akceschopnosti.“

Na veletrhu VoiceCon Spring 2007 ukázala společnost některá řešení pro sjednocenou komunikaci spolupracující s technologiemi Microsoftu:

  • Cisco Unified MeetingPlace 6.0, využívající možnosti zjišťování dostupnosti a instantního messagingu produktů Microsoft Live Communications Server (LCS) a Office Communicator – uživatelům umožňuje rychle přejít od komunikace pomocí instantního messagingu na audiokonferenci. Výsledkem je zlepšení spolupráce a možnost sledovat informace o dostupnosti, možnost zahájit audiokonference podle potřeby, pozvat do konference další uživatele a sestavit spojení s touto konferencí.
  • Cisco Unity 5.0 s Microsoft Exchange 2007 – zákazníkům s Cisco Unity umožňuje bezproblémový přechod od Exchange 2000 nebo 2003 na Exchange 2007. Produkt Cisco Unity, který se používá na více než sedmi milionech pracovních míst, nabízí vylepšené zabezpečení a síťovou integraci s IP telefony Cisco, klasickými pobočkovými ústřednami a vizuálními hlasovými schránkami na mobilních zařízeních Nokia či RIM i na mobilních zařízeních s Windows.
  • Cisco Unified Communications Manager s Microsoft Exchange 2007 – pro zákazníky, kteří se rozhodnou nasadit nové možnosti sjednoceného messagingu dostupné v Exchange 2007 v kombinaci se službami plně funkčního zpracování hovorů, videa, mobility a dostupnosti nabízenými Cisco Unified Communications Managerem.
  • Cisco Unified Communications Manager s Microsoft Office Communicatorem – rozšiřuje služby pro hlas, video a dostupnost včetně pokročilých telefonních funkcí, zabezpečení, kvality služeb, řízení příjmu hovorů a interoperability s klasickými pobočkovými ústřednami. Tato nejnovější verze Communications Manageru (dříve známého jako CallManager) zvyšuje škálovatelnost tohoto řešení na 10 000 uživatelů na klastr a na více než 100 000 uživatelů pro multiklastrová řešení pro velké podniky. Vychází tak vstříc komunikačním potřebám zákazníků z řad velkých podniků.

V budoucnu Cisco plánuje přidat podporu pro Microsoft Office Communications Server 2007 a Microsoft Office Communicator 2.0 a v současnosti testuje tato řešení v rámci beta programu Microsoft Office Communications Server 2007. Řešení pro interoperabilitu Microsoft Exchange 2007 s Cisco Unified Communications Managerem je k dispozici ihned. Řešení pro interoperabilitu Microsoft Exchange 2007 s Cisco Unity je plánováno na květen 2007, stejně jako zvýšení škálovatelnosti Microsoft Office Communicatoru, Microsoft Live Communications Serveru a systému Cisco Unified Communications. Funkce umožňující zahájit z prostředí Microsoft LCS konferenci kliknutím myší ve spolupráci s nástrojem MeetingPlace pro audio- a webové konference bude dostupná v dubnu 2007, stejně jako integrace Unified MeetingPlace s Exchange 2007.

Cisco Systems, Inc., (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým leaderem v internetových sítích. Informace o společnosti lze najít na http://www.cis­co.com. Nejčerstvější zprávy jsou vystaveny na adrese http://newsro­om.cisco.com. Zařízení Cisco je v Evropě dodáváno společností Cisco Systems International BV, stoprocentně vlastněnou pobočkou Cisco Systems, Inc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).