Hlavní navigace

Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB

[Tisková zpráva] Nové technologie a služby pro malé a střední podniky přinášejí vyšší bezpečnost, nárůst produktivity a lepší řízení investic do ICT

Sdílet

Praha, 18. října 2010 – Společnost Cisco uvedla nové produkty a služby určené pro malé a střední podniky. Novinky přinášejí vyšší bezpečnost a výkon při zachování cenové dostupnosti pro malé a střední firmy. Nová rodina switchů pro SMB představuje kompletní řešení pro malé podnikové sítě. Nové IP telefony přinášejí vyšší produktivitu a jednodušší spolupráci a o zabezpečení se postará inovovaný monitorovací software.

Síťové prvky – Managed Switches Series 300
Zásadní inovaci na trhu switchů pro SMB představují dnes uvedené Managed Switches 300 Series. Tyto switche pro SMB sektor jsou založeny na nových ekologických technologiích, díky kterým dosahují úspory až 74% elektrické energie. Řada 300 také přináší vlastnosti známé převážně z enterprise sektoru – doživotní záruku, podporu lokalizace a v neposlední řadě připravenost na IPv6.

IP telefonie
Dále byly představeny tři nové IP telefony a inovovaný software pro jejich správu. Přístroje série Cisco SPA 300 představují základní (entry level) řešení pro podnikovou komunikaci, přinášejí však do SMB širokou nabídku business funkcí a technologii HD voice pro kvalitní reprodukci hlasu. Veškerý komfort si mohou uživatelé dopřát s modelem Cisco SPA 525G2 IP Phone, který nabízí bezdrátový provoz, transfer hovorů na mobilní telefon a další nadstandardní funkce.

Software Office Manager umožňuje snadno spravovat řešení založená na Cisco Smart Business Communications System. Nová verze obsahuje podporu pro výše uvedená koncová zařízení a je k dispozici na webu Cisco.

Dohledový software a kamery
Pro zajištění bezpečnosti se v sektoru SMB hodí finančně nenáročné řešení kombinující IP kamery a monitorovací software. Cisco nabízí inovovaný software Cisco Advanced Video Monitoring System (AVMS), vyznačující se jednoduchou obsluhou a vysokou kvalitou monitoringu. Řešení umožňuje spravovat až 64 IP kamer, podporuje detekci pohybu a změn ve snímané scéně (odstranění či přidání předmětů). Zároveň byly uvedeny dvě nové IP kamery – VC 220 Dome se schopností pracovat ve zhoršených světelných podmínkách a VC 240 Bullet, která se svým robustním, voděodolným provedením hodí i pro venkovní instalace.

Podpora a servis
Předplatitelská služba Cisco Small Business Support Service je nyní k dispozici pro všechny produkty z portfolia pro SMB. Součástí tříletého záručního servisu je výměna hardware do druhého dne (next-business-day model), bezplatné aktualizace software a také přístup k online podpoře a zákaznickému servisu.

Ceny a dostupnost
Všechny produkty a software jsou již v prodeji, krom několika modelů Cisco 300 Series Managed Switches.

  • Ceny Cisco 300 Series Managed Switches začínají na 217 USD, dle modelu a konfigurace. Většina produktů je již v prodeji.
  • IP telefony Cisco SPA 300 Series přichází s cenou v rozmezí od 83 do 125 USD, v závislosti na modelu.
  • IP telefon Cisco SPA 525G2 je v současnosti dostupný za cenu 430 USD.
  • Software Office Manager je k dispozici k volnému stažení, zatím pouze v angličtině.
  • Ceny softwarového řešení Cisco Advanced Video Monitoring System začínají na úrovni 1000 USD.
  • IP kamera Cisco VC220 Dome přichází s cenou 794 USD.
  • IP kameru Cisco VC240 Bullet naleznete v obchodech za 921 USD.

O Cisco Systems
Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.

Letos Cisco slaví 25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti.

Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cis­co.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsro­om.cisco.com.