Hlavní navigace

Cisco Systems rozsiruje kurz zamereny na bezdratove technologie na dalsi skoly

[Tisková zpráva] Praha – 17. 8. 2006 – Cisco Networking Academy Program (NetAcad) v České republice byl v průběhu minulého roku rozšířen o nový kurz zaměřený na problematiku bezdrátových technologií (Wi-Fi). Od letošního školního roku ho budou nabízet další školy v rámci výuky NetAcad, aby mohli být uspokojeni všichni zájemci o studium, a to nejenom v Praze, ale i v Brně, Plzni, Pardubicích a v Hradci Králové.

Sdílet

Studium v kurzu Fundamentals of Wireless LANs (FWL) v rámci Cisco Networking Academy programu (NetAcad) je dalším krokem v získávání znalostí z oblasti počítačových sítí a datových komunikací se specifickým zaměřením na bezdrátové technologie. Protože jde o kurz navazující, u kterého se předpokládají jisté předchozí znalosti problematiky síťových technologií, je pro začátek studia vhodné absolvovat kurzy CCNA1 a 2 NetAcad programu.

Jak je již v NetAcad programu standardem, i tento kurz je tvořen kombinací studia teoretického obsahu formou e-learningu a on-line testů a souborem praktických cvičení v laboratoři přímo na příslušné technologii. V průběhu kurzu FWL je možné seznámit se s problematikou návrhu a implementací bezdrátových LAN sítí a s řešením jejich provozních problémů. Obsah kurzu je zaměřen na získání znalostí o technologii, konceptech a protokolech, které se v bezdrátových sítích využívají. Důležitou částí kurzu jsou kapitoly věnované řešení problematiky bezpečnosti bezdrátových sítí (použití WEP, Cisco LEAP a 802.1× protokolů). Dále se účastník kurzu seznámí s postupy jak vhodně navrhovat a implementovat bezdrátovou síť určenou pro různé segmenty – od nasazení v domácnostech přes sítě v malých společnostech až po rozsáhlé podnikové sítě. Podobně jako ve všech NetAcad kurzech je i v kurzu FWL kladen důraz hlavně na získávání praktických zkušeností s instalací a konfigurací aktivních bezdrátových síťových prvků (přístupových bodů a mostů, bezdrátových síťových karet) a také pasivních prvků (interní a externí antény).

V současné době je kurz možné absolvovat v regionálních akademiích v Praze (CESNET/ČVUT), v Plzni (Západočeská univerzita), Pardubicích (Univerzita Pardubice) a v Brně (Univerzita obrany). Z lokálních akademií doplňuje skupinu Střední škola aplikované kybernetiky v Hradci Králové a nově i Klub Silicon Hill Studentské unie ČVUT v Praze na Strahově. Uvedené akademie plánují od září 2006 otevřít kurzy FWL nejenom pro studenty škol, ale také pro další zájemce mimo akademickou sféru.

Více informací o programu NetAcad a kurzu FWL najdete na stránkách www.netacad.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).