Hlavní navigace

Cisco uvádí 'Subnetting Game'

[Tisková zpráva] SAN JOSE, Kalifornie, 8. března 2007 — Společnost Cisco dnes dala do prodeje novou výukovou hru „The Subnetting Game“, určenou ke snazší výuce vysoce odborné problematiky podsítí. Hra byla vytvořena na základě výsledků průzkumu nedávno provedeného společností Cisco, podle něhož většina respondentů z řad studentů uvedla, že síťová adresace a zejména práce s podsítěmi (subnetting) zůstává jedním z nejobtížnějších předmětů. „The Subnetting Game“ je k dispozici komukoli, kdo se zaregistruje na webu CCNA Prep Center (http://www.cisco.com/go/prepcenter), určeném síťovým profesionálům usilujícím o získání certifikátu CCNA.

Sdílet

Subnetting patří mezi základní znalosti síťových profesionálů a spočívá v rozdělení rostoucí sítě organizace do oddělených podsítí s lepší správou, výkonností a bezpečností. Tyto podsítě mohou být distribuovány v jednotlivých odděleních v rámci organizace a obsahovat specifické přístupové body, zdroje a úrovně zabezpečení. Přitažlivá hra umožňuje studentům otestovat jejich znalosti subnettingu a formou zábavného zdolávání překážek rozvíjí potřebné znalosti. Hra začíná s malou sítí a jednoduchým problémem. Úroveň obtížnosti se v dalších úrovních zvyšuje postupně, takže je vhodná i pro studenty s minimálními znalostmi subnettingu.

„Síťová adresace a subnetting jsou důležité znalosti, které musí síťoví profesionálové zvládnout,“ řekl Jerry Bush, programový manažer Cisco. „Díky nové hře se studenti v subnettingu rychle zdokonalí, a ještě si užijí něco zábavy. Většina studentů zjistí, že se naučí něco nového, aniž si toho vůbec všimne.“