Hlavní navigace

Cisco uvede řešení duální IP telefonie pro mobilní telefon NTT DoCoMo FOMA™ N902iL Dual-Mode Handset

[Tisková zpráva] SAN JOSE, Kalifornie, 9. března 2007 — Společnost Cisco oznámila, že nabídne řešení duální IP telefonie pro duální mobilní telefon N902iL, který je schopen pracovat jak v síti FOMA (W-CDMA služba NTT DoCoMo), tak v bezdrátové síti LAN, a je doplněn o aplikace Cisco Unified CallManager a Cisco Unified Wireless Network. Jde o první řešení na světě, které umožňuje využívat bohaté kancelářské možnosti IP komunikace realizované systémem Cisco Unified Communications v duálním mobilním telefonu vybaveném standardizovaným rozhraním na bázi protokolu SIP (Session Initiation Protocol).

Sdílet

Toto řešení je schopno bezproblémově propojit síť FOMA3G operátora NTT DoCoMo a síť Cisco Unified Wireless Network provozovanou v podnikovém prostředí. Uživatelé tak mohou být vždy dostupní pouze na jediném telefonním čísle, užívat jednu hlasovou schránku, funkci Mobile Voice Access a další možnosti mobilních aplikací. Pro podniky to znamená zvýšení produktivity zaměstnanců a příležitost sloučit a usnadnit podnikovou komunikaci.

„NTT DoCoMo vítá možnost podporovat aplikace Cisco Unified CallManager a Cisco Unified Wireless Network, které využívá mnoho lidí v prostředí bezdrátových sítí LAN. Tuto integraci naši zákazníci požadovali už od uvedení našeho předchozího modelu N900iL,“ řekl Hiroshi Sawada, výkonný ředitel oddělení NTT DoCoMo pro podniková řešení. „Plánujeme poskytnout pro N902iL stabilní komunikační prostředí. Díky pokračující spolupráci s Cisco a dalšími společnostmi budeme schopni naše služby duální IP telefonie dále rozšiřovat.“

Po připojení do Cisco Unified Wireless Network v kancelářském prostředí budou zaměstnanci schopni zahájit, přijímat, podržet a přesměrovat hovory stejně, jak na to jsou zvyklí u svého stolního IP telefonu. Navíc budou moci ze svých mobilních telefonů přistupovat do své hlasové schránky a využívat další kancelářské funkce IP telefonie. Jak mobilní zařízení, tak síť Cisco Unified Wireless Network podporují 54Mb/s Wi-Fi standard IEEE 802.11g a IEEE 802.11e umožňující dosáhnout odpovídající výkonnosti a kvality služby hlasového přenosu po bezdrátové síti LAN. Mimo kancelář bude mobil N902iL fungovat v síti NTT DoCoMo FOMA a bude přijímat hovory z kanceláře prostřednictvím mobilních řešení Cisco pro sjednocenou komunikaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).