Hlavní navigace

Cisco uvedlo na trh řešení pro optimalizaci IP sítí RAN

[Tisková zpráva] Mobilní operátoři uspoří využitím IP až 50 procent nákladů na páteřní provoz 2G a 3G sítí, zároveň mohou nabídnout nové výnosné IP služby.

Sdílet

SAN JOSE, Kalifornie, 14. února 2006 — Do stále konkurenčnějšího prostředí mobilních operátorů snažících se snížit náklady a zároveň rozšířit zákaznické služby dnes společnost Cisco® Systems uvedla nové řešení pro optimalizaci IP sítí RAN (Radio Access Network). Jde o komplexní, dodavatelsky neutrální řešení sítě RAN, které využívá protokol IP ke zvýšení její efektivnosti a snížení nákladů a umožňuje rychlejší uvádění nových a inovovaných mobilních služeb na trh.

Pomocí řešení pro optimalizaci IP sítí RAN od společnosti Cisco mohou operátoři využívající sítě GSM a UMTS omezit svůj páteřní provoz až o 50 procent*. To vede k nižším nákladům na páteřní sítě a zvyšuje kapacitu pro zavádění nových služeb.

Díky své flexibilitě uspokojuje řešení pro optimalizaci IP sítí RAN od Cisco čtyři společné potřeby mobilních operátorů najednou:

  • Optimalizací IP sítí RAN od Cisco se snižují provozní náklady sítí GSM a UMTS, protože se využitím IP optimalizuje a agreguje celulární provoz sítí různých generací a tím dochází ke snížení nákladů na provoz páteřních sítí.
  • Výkonné přenosové funkce tohoto řešení podporují hlasové a širokopásmové služby 2G (GPRS, EDGE) a 3G (UMTS, HSDPA) sítí, aniž by bylo nutné přidávat vícenásobné linky T1/E1.
  • Řešení podporuje alternativní transportní cesty s vyšší kapacitou a nižšími náklady, jako je Metro Ethernet, WiMAX a DSL, které jsou ideální pro paketový provoz s velkými nároky na šířku pásma, jako je HSDPA.
  • Řešení umožňuje mobilním operátorům generovat nové tržby tím, že umožňuje nabízet nové a inovované služby založené na IP (jako jsou širokopásmový videopřenos a IP telefonie) přímo z vysílací buňky, která se tak stává IP bodem PoP (point of presence). „Právě teď probíhá revoluce v mobilní telefonii,“ řekl Larry Lang, viceprezident Cisco Systems a generální ředitel skupiny Mobile Wireless Group. „Dnešní zákazníci požadují rozmanitou škálu služeb, které jim umožní žít, pracovat a bavit se v rychle se rozvíjejícím mobilním světě. Tyto nové služby generují nový paketový provoz – nikoli jen přes nová bezdrátová rozhraní, ale také během přenosu signálu do každé síťové buňky. Optimalizace IP sítí RAN od Cisco umožňuje operátorům tuto vizi realizovat a zároveň šetřit peníze.“

Optimalizace Cisco IP RAN
Řešení Cisco pro optimalizaci IP RAN optimalizuje provoz GSM a UMTS v síťové buňce využitím protokolu IP a umožňuje zavést IP služby v celém rozsahu. Klíčovou komponentou je přitom směrovač pro bezdrátový přístup do mobilních sítí Cisco MWR 1941-DC-A. Ve svém typickém nasazení tyto směrovače optimalizují a agregují provoz sítí GSM a UMTS v síťové buňce a snižují tak závislost operátora na pronajatých linkách T1/E1. Směrovače zvyšují škálovatelnost a síťovou flexibilitu tradičních úzkopásmových páteřních sítí RAN (T1/E1) i vysokorychlos­tních širokopásmových IP sítí (xDSL, WiMax, Metro Ethernet). Nasazení IP směrovače do síťové buňky také operátorům umožňuje zavádět nové služby, jako jsou IP kamery pro zabezpečení objektů, IP telefonie, přístup do sítí WiFi a WiMAX, připojení na internet a další lokálně zaměřené služby.

Platforma Cisco ONS 15454 Multiservice Provisioning Platform (MSPP) poskytuje škálovatelné agregační a optimalizační služby pro páteřní provoz v místě umístění kontrolérů BSC/RNC (base station controller/radio network controller). Platforma ONS může propojit několik směrovačů pro bezdrátový přístup do mobilních sítí umístěných v síťových buňkách s kontroléry BSC/RNC. Operátor mobilní sítě pak může sloučit do jediné přenosové platformy stovky spojení typu Abis a Iub. Platforma Cisco ONS 15454 MSPP podporuje širokou škálu TDM a IP funkcí, přičemž odstraňuje potřebu dedikovaných platforem TDM s křížovým propojením a ATM v místě umístění kontrolérů BSC/RNC.

Optimalizace IP RAN podporuje mobilitu prostřednictvím sítě Cisco IP NGN (Internet Protocol Next-Generation Network)

Tím, jak se standardy pro sítě 3GPP dále vyvíjejí směrem k IP a nabídce integrovaných hlasových, datových a video služeb, vize a architektura Cisco IP NGN nabízí mobilním operátorům stále výraznější obchodní a technické přínosy. Řešení Cisco pro optimalizaci IP sítí RAN jako komponenta Cisco IP NGN ukazuje, co všechno přináší vedoucí pozice společnosti Cisco v síťových technologiích a její novátorský přístup k využití protokolu IP: jak okamžité zhodnocení dnešních sítí RAN, tak dlouhodobý význam pro mobilní operátory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).