Hlavní navigace

Cisco uvolnilo nový direktor a moduly pro produkty řady MDS 9000

[Tisková zpráva] SAN DIEGO, Kalifornie (Storage Networking World), 30. května 2006 – Společnost Cisco Systems® dnes ohlásila dostupnost produktů Cisco MDS 9513 Multilayer Director, Cisco SAN-OS Software Release 3.0 a přepínacích Fibre Channel modulů s propustností 4 Gb/s a 10 Gb/s. Software i moduly jsou určeny pro nové a existující produkty řady MDS 9000.

Sdílet

Tyto nové produkty předefinovaly škálovatelnost sítí SAN – nový MDS 9513 Multilayer Director je schopen zvládnout až 528 Fibre Channel portů s propustností 1, 2 a 4 Gb/s, zatímco modely MDS 9509 a MDS 9506 jsou schopné adresovat až 336, resp. 192 těchto portů. Nové přepínací moduly navíc mohou být nasazeny v existujících produktech řady MDS 9500 a MDS 9200, kde poskytnou propustnost až 4 a 10 Gb/s, přinesou pokročilou funkcionalitu a umožní ochranu investic, která v současnosti nemá konkurenci.

Tyto nové produkty zachovávají všechny vlastnosti řady MDS 9000 včetně virtuálních sítí SAN (VSAN), směrování Inter-VSAN Routing a pokročilých funkcí pro správu, diagnostiku a zabezpečení. Mezi nové vlastnosti SAN-OS 3.0 dále patří pokročilá správa šířky pásma jednotlivých portů a zdokonalené možnosti FICON.

„Vysoká hustota portů Cisco MDS 9513 doplněná o možnost realizovat Cisco VSAN a Inter-VSAN Routing nám umožní konsolidovat sítě SAN, logicky oddělit projektová data a zároveň zjednodušit správu našich storage systémů,“ řekl Peter Haas, ředitel střediska pro intenzivní výpočty stuttgartské univerzity odpovědný za správu sítí a dat. „Během našeho testování Cisco MDS 9513 Directoru jsme se také přesvědčili o tom, že při propojování sítí SAN využívaných v celém areálu univerzity propustnost 10 Gb/s velmi dobře využijeme.“

Nový Cisco MDS 9513 Multilayer Director
Jako ostatní direktory řady Cisco MDS 9500 nabízí i MDS 9513 pokročilé funkce a úplnou redundanci šířky pásma, která pomáhá zajistit propustnost systému i v případě křížového selhání. Mezi další atributy zajišťující vysokou dostupnost patří duální supervizory, podpora nepřerušitelných softwarových upgradů, modulární software s možností plného restartu procesů, podpora mezimodulových linek ISL (inter-switch links) škálovatelných až na 16 portů a plná redundance všech důležitých hardwarových komponent. Direktor MDS 9513 přináší nejlepší hustotu portů, dostupnost a sadu pokročilých funkcí, které pomáhají i těm nejnáročnějším podnikům dnes i v budoucnosti konsolidovat a škálovat své storage systémy.

Nové přepínací moduly Cisco s propustností 4 Gb/s a 10 Gb/s
Uvedeny byly také čtyři nové přepínací moduly. Nové autosenzitivní moduly s propustností 1, 2 a 4 Gb/s jsou k dispozici ve 12-, 24– a 48portové konfiguraci. Cisco navíc uvádí nový Fibre Channel modul se čtyřportovou konfigurací a propustností 10 Gb/s. Nové přepínací moduly poskytují zvýšenou výkonnost, vyšší hustotu, zlepšené provozní ukazatele a vynikající ochranu investic. Zároveň byl oznámen nový supervizorový modul Supervisor-2 Module použitelný ve všech direktorech řady MDS 9500. Tyto nové moduly dohromady dovolují překonat zařízením MDS 9500 hranici 256 portů až na 528 Fibre Channel portů s propustností 4 Gb/s a až 44 10Gb/s Fibre Channel portů na jeden systém.

Špičková ochrana investic
Nové přepínací moduly poskytují skutečnou ochranu investic tím, že bezproblémově zapadají mezi existující direktory řady Cisco MDS 9500 a spolupracují i s přepínači Cisco 9216i a 9216A Multilayer Fabric Switch. MDS 9513 navíc podporuje všechny v současnosti dodávané moduly. Tak kvalitní zpětná i dopředná kompatibilita umožňuje zákazníkům poskládat přepínací moduly tak, aby dosáhli optimální výkonnosti a vyhnuli se nákladným upgradům.

„Ochrana investic ve formě důkladné zpětné i dopředné kompatibility je velmi důležitá pro zákazníky, kteří musí dávat pozor na výši nákladů, ale zároveň chtějí využít výhody nejnovějších technologií,“ řekl James Opfer, viceprezident analytické firmy Gartner Group pro výzkum. „Škálovatelnost je navíc klíčovým prostředkem k dosažení nízkých celkových nákladů na vlastnictví. Může omezit vstupní kapitálové výdaje stejně jako snížit opakující se náklady na správu.“

Široká podpora napříč odvětvím
Cisco získalo širokou podporu dodavatelů storage systémů, kteří se účastní partnerských programů OSM (Original Storage Manufacturer) a STI (Solution Technology Integrator). Mezi OSM a STI partnery, kteří chtějí získat oprávnění a prodávat nové produkty, jsou EMC, Hitachi Data Systems, HP, IBM, Network Appliance a Xiotech.

„EMC a Cisco sdílejí společnou vizi toho, jak pomáhat zákazníkům s konsolidací jejich vícenásobných sítí SAN jako součástí strategie správy životního cyklu informací,“ řekl Marty Lans, ředitel EMC Corporation pro storage networking. „MDS 9513 bude jako člen rodiny přepínačů a direktorů EMC Connectrix ideálním doplňkem našich storage platforem včetně nových systémů Symmetrix DMX-3, které umožňují našim zákazníkům konsolidovat rozsáhlá datová centra.“

„Hitachi Data Systems pokračuje ve spolupráci s Cisco na poskytování řešení, která dávají nároky aplikací do souladu s použitými storage prostředky,“ řekl Steve TenBarge, viceprezident Hitachi Data Systems Corporation pro globální produktový marketing. „Nový model Cisco MDS 9513 s vysokou hustotou portů a možností realizace VSAN doplňuje naše prostředky pro virtualizaci storage založené na řadičích. Jeho vlastnosti umožňují oddělit a spravovat provoz v různých vrstvách a realizovat tak nejrobustnější vrstvenou storage architekturu v celém odvětví.“

„Nové nabídky od Cisco obohacují portfolio flexibilních řešení HP pro storage networking, která výrazně zjednodušují zavádění sítí SAN, umožňují jejich konsolidaci a správu životního cyklu informací, a mohou tak uspokojovat současné i budoucí nároky na úložnou infrastrukturu,“ řekl Kyle Fitze, ředitel pro marketing SAN divize StorageWorks společnosti HP.

„Škálovatelnost nových produktů Cisco odpovídá požadavkům velkých podniků, které jsou zákazníky IBM,“ řekl Robert Mahoney, obchodní šéf IBM pro storage networking. „Tyto zákazníky provozující mainframy budou především zajímat vlastnosti, které jsou nyní dostupné v produktové řadě MDS 9000 a umožňují vynikající ochranu investic – nebývale široká škálovatelnost, propustnost 4 Gb/s a přepínací charakteristiky. Zákazníci mohou využít výhod řešení pro zajištění kontinuity podnikání a zjednodušení infrastruktury pro středně velké a velké podniky, které jsou založeny na produktech IBM System Storage a využívají rozšířených možností produktů Cisco MDS 9000.“

Dostupnost
Cisco MDS 9513 Multilayer Director a další ohlášené nové moduly budou k dispozici prostřednictvím OSM a STI partnerů od května 2006.