Hlavní navigace

Jednání Cisco WebEx nově probíhají přes bezpečnější síť

[Tisková zpráva] Každý den se jejím prostřednictvím uskuteční více než 180 tisíc virtuálních setkání

Sdílet

San Francisco, USA, 13. května 2009 – Společnost Cisco zlepšila bezpečnost svých aplikací pro vzdálenou spolupráci Cisco WebEx, které jsou postaveny na bázi „software jako služba“ (SaaS) a umožňují organizovat vzdálená setkání, školení a akce. Mezi novinky patří například nové řešení Cisco WebEx Collaboration Cloud, což je privátní síť pro bezpečnější vzdálenou spolupráci a komunikaci, nové verze a aktualizace aplikací WebEx nebo nový Cisco WebEx Node pro routery ASR 1000 Series.

„Jako mezinárodní architektonická firma musíme při práci často spoléhat na technologie pro vzdálenou spolupráci, které jsou základem při práci našich geograficky vzdálených týmu na projektech. Využíváním služeb Cisco WebEx pro webovou spolupráci a hlasové konference mohou naše týmy bezpečně sdílet informace a data, spolupracovat na tvorbě prezentací a sledovat vývoj celého projektu," řekl James Brogan, Senior Associate Principal ve společnosti Kohn Pederson Fox Associates (KPF).

První z novinek je řešení Cisco WebEx Collaboration Cloud určené pro poskytování „software jako služby“ (SaaS). Jde o privátní síť určenou pro důvěryhodnou a spolehlivou spolupráci uvnitř firem i mezi nimi. Řešení využívá patentovaný inteligentní routing, který se přizpůsobuje lokaci, konektivitě a dostupnosti. Pomáhá tak vyrovnávat globální toky dat a zajišťovat hladký průběh datových, hlasových a video přenosů v rámci aplikací pro vzdálenou spolupráci, jako jsou konferenční hovory, rychlé zprávy „instant messaging“ a sdílené pracovní plochy pro týmovou spolupráci.

Prostřednictvím řešení Collaboration Cloud, které využívá služeb osmi globálních datových center vybavených technologií Cisco a nabízí 99,99procentní dostupnost s vícevrstvým zabezpečením, se denně přes WebEx uskutečňuje více než 180 tisíc virtuálních setkání.

Mezi další novinky patří nové verze aplikací pro virtuální setkání Cisco WebEx SaaS. Prostřednictvím řešení Cisco WebEx Collaboration Cloud jsou poskytovány také aktualizace pro Cisco WebEx Meeting Center, Cisco WebEx Training Center, Cisco WebEx Event Center a Cisco WebEx Support Center. Aplikace podporují také další funkce, jako jsou elektronická školení, virtuální setkání a poskytování vzdálené podpory. K dispozici je navíc vyšší uživatelský komfort, podpora více koncových zařízení a širší globální zásah.

Společnost Cisco také představila jednu ze svých nejnovějších síťových inovací, nový Cisco WebEx Node pro routery ASR 1000 Series. WebEx Node pro ASR 1000 umožňuje routerům v prostředí WebEx Collaboration Cloud fungovat jako přístupový bod (Point of Presence – PoP) pro interní účastníky konference, což snižuje nároky na připojení, zlepšuje kvalitu videopřenosů a IP telefonie.

Cisco se novými řešeními snaží využít příležitostí na trhu s technologiemi pro vzdálenou spolupráci, který je odhadován na 34 miliard dolarů, a posílit zde své postavení v oblasti zabezpečení. Představením novinek společnost výrazným způsobem pokročila na cestě k uskutečnění své vize “Vše jako služba“ (Everything-as-a-Service) a rozšířila možnosti poskytování „software jako služby“ (SaaS) pro firmy.

Nástroje vzdálené spolupráce a poskytované zabezpečení – v prostředí cloudu i podnikových sítí – umožňuje zákazníkům v interní síti pružněji využívat služeb, které byly doposud k dispozici jen externě. Firemní síť se tak stává platformou pro vysoce zabezpečenou spolupráci.

Více informací najdete na: http://www.cis­co.com/go/secu­rity