Hlavní navigace

Citrix a Microsoft představily nové řešení pro poskytování kancelářských aplikací pro pobočky

[Tisková zpráva] Nový Citrix Branch Repeater kombinuje moderní technologie ukládání se službami Windows pro zlepšení poskytování aplikací kancelářským zaměstnancům na pobočkách. Řešení bylo oficiálně představeno na konferenci Citrix Synergy 2008.

Sdílet

Praha, Česká republika – 28. května 2008 – Společnosti Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) a Microsoft Corp. (NASDAQ:MSFT) oznámily okamžitou dostupnost opakovače Citrix Branch Repeater™, což je nová zdokonalená řada zařízení pro kanceláře na pobočkách vyvinutá a prodávaná jako součást strategického partnerství mezi oběma společnostmi. Oficiální uvedení Branch Repeateru proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května v Houstonu. Poskytováním aplikací a služeb systému Windows blíže ke koncovým uživatelům na pobočkách pomáhá Citrix Branch Repeater zrychlit a cenově zefektivnit používání počítačů na těchto pobočkách bez ohledu na jejich velikost.

Citrix Branch Repeater je dostupný jako součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, což je virtualizační end-to-end infrastruktura pomáhající zákazníkům transformovat statická datová centra na dynamická centra pro poskytování. Podobně jako televizní opakovače zesilují a dále přenášejí signály do domácností ve svém okolí, je opakovač Citrix Branch Repeater umístěn mezi podniková datová centra a pobočkové kanceláře a zesiluje a přenáší aplikace kancelářským uživatelům na pobočkách. Citrix Branch Repeater je založen na systému Windows Server a je dostupný se softwarem Microsoft Internet Security a Acceleration (ISA) Server.

Poskytuje ideální doplněk k řešením virtualizace aplikací, zlepšuje poskytování a výkon aplikací, přičemž zároveň pobočkám zprostředkovává kritické služby infrastruktury Windows Server.

“Tento typ spojení poskytne společnostem větší flexibilitu pro řízení poboček a bude mít vliv i na neustávající požadavky na širokopásmové připojení pracovníků na pobočkách”, řekl Robin Gareiss, výkonný vicepresident a senior founding partner společnosti Nemertes Research. “Používání řízených služeb na pobočkách se neustále zvyšuje. Dnes již 63 procent společností používá některou formu řízené služby na pobočce. V roce 2007 to bylo pouze 46 procent .”

Citrix Branch Repeater optimalizuje pobočky díky:

  • ukládání streamovaných aplikací blíže k uživatelům na pobočkách: Aplikace Windows poskytované pracovníkům na pobočkách prostřednictvím Citrix XenApp™ (známé pod starším názvem Citrix Presentation Server™) nyní mohou být díky řešení Citrix Branch Repeater uloženy „při vstupu do pobočky”. Aplikace zaslaná na pobočku může být rychle poskytnuta zaměstnancům pobočky přímo z opakovače Branch Repeater. Tím se odstraňuje zbytečný přenos zpět do datového centra po drahých a často pomalých linkách sítí WAN. Protože jsou administrátory XenApp ukládány nové nebo aktualizované aplikace do datových center, mohou být snadno doručeny do jednotlivých opakovačů Branch Repeater a v případě potřeby rychle, efektivně a bezpečně poskytnuty na desktop zaměstnanců poboček.
  • konsolidaci Windows pobočkových služeb: Citrix Branch Repeater je vystavěn na systému Windows Server a umožňuje konsolidaci a poskytování nativních služeb systému Windows, jako je soubor, tisk, Active Directory, DNS (Domain Name System) a DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) plus ISA Server 2006 Web caching do jediné, snadno spravované aplikace. Pracovníci IT oddělení mohou používat nativní nástroje správy Windows pro vzdálené řízení opakovače Citrix Branch Repeater. To pomáhá minimalizovat náklady na podporu vzdálených kanceláří .
  • urychlení všech aplikací poskytovaných v síti WAN: Citrix Branch Repeater urychluje poskytování aplikace do a z pobočky díky optimalizační technologii pro sítě WAN (Wide Area Network) od společnosti Citrix. Kromě zlepšení výkonu aplikací pro kancelářské pracovníky pobočky dokáže tato optimalizace snížit využití širokopásmového připojení až o 75 procent3.

“Jsme zákazníky Citrixu a Microsoftu již mnoho let a jejich technologie neustále prospívají naší rozvíjející se společnosti” řekl Tom Allen, IT ředitel společnosti Ozinga Brothers, Inc., která je předním dodavatelem materiálů v USA s pobočkami po celém středovýchodě USA. “Citrix Branch Repeater nám pomůže ještě lépe využívat řešení Citrix XenApp a Windows Server pro poskytování aplikací do našich poboček, aniž bychom zvyšovali naši režii v oblasti IT, ale přitom uspokojili naše pracovníky na pobočkách.”

“Kancelářští zaměstnanci na pobočkách by měli mít zajištěn stejný způsob práce s počítači jako zaměstnanci na ústředí”, řekl Bala Kasiviswanathan, ředitel pro pobočková a úložná řešení divize Windows Server společnosti Microsoft. “Kancelářská řešení pro pobočky založená na technologii Windows Server pomáhají zákazníkům poskytovat základní služby infrastruktury, které jsou vyžadovány pro efektivní používání kancelářských aplikací a operací prováděných na pobočkách. Citrix Branch Repeater zjednodušuje a konsoliduje infrastrukturu poskytování aplikací, přičemž poskytuje očekávaný výkon a dostupnost nejžádanějších kancelářských prostředí na pobočkách.”

“Citrix Branch Repeater je efektivní doplněk k nástrojům podnikových IT oddělení, protože jeho snadná integrace do infrastruktury pro poskytování aplikací pomáhá řešit klíčové úkoly IT administrátorů”, řekl Troy Trenchard, vice president a generální manažer Access and Acceleration Group společnosti Citrix.

“Bezproblémové prostředí umožňuje zákazníkům umístit technologii tam, kde pro jejich podnikání má největší smysl.”

Ceny a dostupnost
Opakovač Citrix Branch Repeater je k dispozici ve třech snadno rozšiřitelných zařízeních určených pro malé, střední a velké pobočky. Cena začíná na $5,500. Volby rozhraní Microsoft ISA Server 2006 a Fail-to-Wire Ethernet jsou rovněž k dispozici v cenách od $1,000. Citrix Branch Repeater je k dispozici u autorizovaných prodejců Citrix.

O Citrix Synergy 2008
Citrix Synergy, která se zrodila před více než 10 lety jako konference uživatelů, se po všech stránkách změnila a stala se přední událostí v oboru poskytování aplikací. Citrix Synergy je místem, kde se setkávají obory virtualizace, počítačových sítí a poskytování aplikací na třídenní megakonferenci s širokým záběrem. Návštěvníci se mohou zúčastnit čtyř akcí se společnou registrací. Jsou to tradiční uživatelská konference s představením nejnovějších produktů Citrixu; ukázky průkopnických řešení pro poskytování aplikací; podnikatelské symposium IT 2.0, určené speciálně pro vedoucí pracovníky; a „Geek Speak Live“ což je tzv. „nekonference“, jejíž témata a průběh neurčují organizátoři, ale samotní účastníci z řad technických nadšenců neboli „geeků“, analytiků a bloggerů. Citrix Synergy se bude konat v prostorách George R. Brown Convention Center v texaském Houstonu v době do 20. do 23. května 2008. Více informací najdete na http://www.ci­trixsynergy.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).