Hlavní navigace

Citrix a Microsoft rozšiřují spolupráci na poli virtualizace desktopů směrem ke zjednodušení jejich správy

[Tisková zpráva] Integrace špičkové infrastruktury pro virtualizaci a správu desktopů přináší jednotnou správu s nižšími náklady a představuje novou generaci IT prostředků zaměřenou na potřeby uživatelů

Sdílet

Praha, Česká republika – 16. července 2009 – Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS) ohlásil rozšíření dosavadní spolupráce se společností Microsoft v oblasti virtualizace desktopů, jejímž cílem je zjednodušení jejich využívání. Integrace špičkové infrastruktury pro virtualizaci a správu desktopů umožní firmám spravovat všechny jejich Windows desktopy a aplikace prostřednictvím společné platformy a poskytne konzistentní uživatelské prostředí na jakémkoli zařízení v libovolném místě. Spojené řešení sjednotí správu fyzických a virtuálních desktopů a aplikací pomocí jediné řídící platformy – Microsoft System Center – a zajistí uživatelům Citrixu kdykoli a kdekoli konzistentní způsob práce na každém zařízení přes jediného univerzálního klienta – Citrix Receiver.

Firemní IT organizace budou moci spravovat pomocí produktů Citrix® XenApp™ a Microsoft System Center Configuration Manager distribuované i centrálně hostované aplikace. Produkt Citrix XenApp rozšíří také Microsoft Application Virtualization (App-V), aby umožnil samoobslužné poskytování aplikací na jakémkoli zařízení pomocí produktů Citrix Receiver™ a Citrix Dazzle™. Navíc Citrix plánuje rozšířit integraci Citrix® XenDesktop™ s novými licencemi Microsoft VDI Suite pro vylepšení firemních řešení spojené virtuální desktopové infrastruktury (VDI).

„V dnešním náročném ekonomickém klimatu potřebuje IT zjednodušovat využívání výpočetní techniky snižováním počtu proměnných prvků a zároveň uspokojovat rostoucí požadavky firemních procesů a uživatelů,“ řekl Gordon Payne, hlavní viceprezident a generální ředitel Delivery Systems Division v Citrix Systems. „Integrací našich špičkových řešení virtualizace a správy desktopů Citrix a Microsoft zjednoduší poskytování IT služeb a zvýší produktivitu koncových uživatelů díky použití jednotné řídící platformy a jednoho univerzálního klienta.“

Zjednodušení poskytování aplikací pro řízené i neřízené desktopy
Citrix a Microsoft zjednoduší poskytování aplikací pro fyzické a virtuální desktopy. Citrix nabídne System Center Configuration Manager konektor pro XenApp, který dovolí poskytovat aplikace na libovolném zařízení – řízených i neřízených koncových bodech s Windows nebo jiným systémem. Citrix spolu s Microsoftem umožní IT oddělením využívat jejich dosavadní investice do řešení Microsoft System Center Configuration Manager pro publikaci, správu a reportování XenApp i App-V aplikací. Tato integrace má být k dispozici v prvním pololetí 2010.

„Citrix spolu s Microsoftem podnikají další důležitý krok pro poskytování snadno použitelných komplexních řešení virtualizace aplikací a desktopů, který pomůže firmám maximalizovat jejich dosavadní investice do technologií,“ řekl Brad Anderson, generální ředitel Management and Services Division v Microsoft Corp. „Zmíněný konektor přinese zákazníkům, používajícím System Center Configuration Manager a XenApp, hlubší kontrolu jejich virtualizační infrastruktury, snížení nákladů díky pokračujícímu využívání existující infrastruktury a zjednodušení správy obou produktů díky sjednocení prostředí pro správu fyzických i virtuálních prostředků v rámci firmy.“

Poskytování komfortního, snadno použitelného a samoobslužného uživatelského prostředí Citrix Receiver je tenký univerzální softwarový klient, který umožňuje zpřístupňovat virtuální aplikace a desktopy na libovolném zařízení stejně snadno jako například používat TV. Integrace App-V do Citrix Receiveru umožní uživatelům přistupovat ke všem jejich aplikacím jednotným způsobem, pomocí libovolného zařízení, online i offline. Tento přístup radikálně zjednodušuje správu desktopů ze strany IT a dává koncovým uživatelům mnohem větší flexibilitu a nezávislost v tom, jak a kde pracují. Tato integrace má být k dispozici ve druhém pololetí 2009.

Citrix Dazzle, představený na konferenci Citrix Synergy™ v květnu 2009 je první samoobslužnou „výkladní skříní“ pro firemní aplikace, která zprostředkovává zaměstnancům intuitivní samoobslužný přístup k potřebným pracovním aplikacím, aniž by k tomu museli absolvovat nějaké školení. Díky integraci App-V do Citrix Dazzle získají uživatelé snadný přístup ke svým aplikacím a IT službám a budou tak moci efektivně využívat firemní IT. Tato integrace má být k dispozici v prvním pololetí 2010.

Poskytování špičkového řešení virtualizace desktopů na platformě Microsoft VDI Klíčovou součástí spojeného VDI řešení od Microsoftu a Citrixu je Citrix XenDesktop. Toto řešení nabízí firmám špičkový výkon virtuálních desktopů a vysokou škálovatelnost. Nové licence Microsoft VDI Suite, které byly ohlášeny a budou k dispozici velkým zákazníkům Microsoftu ve čtvrtém čtvrtletí 2009, přinesou zákazníkům vyšší užitnou hodnotu a zjednoduší jim získání platformy pro VDI. Citrix bude plně podporovat Microsoft VDI Suite a pokračovat v rozšiřování možností zákazníků spravovat jejich fyzické a virtuální desktopy pomocí standardní sady produktů Microsoft System Center.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).