Hlavní navigace

Citrix představil další fázi strategie pro Citrix Delivery Center

[Tisková zpráva] End-to-end infrastruktura pro poskytování aplikací transformuje datová centra na centra pro poskytování služeb – nové “opakovače” a “přijímače” zlepšují způsob práce koncových zákazníků

Sdílet

Nová strategie byla představena na konferenci Citrix Synergy 2008
Praha, Česká republika — 28. května 2008 — Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) oznámila rozšíření produktové řady Citrix Delivery Center™ o tři nové důležité doplňky. Oficiální uvedení novinek proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května v Houstonu. Společnost Citrix se inspirovala ve světě digitálních multimediálních služeb, ve kterých vysoce optimalizované sítě umožňují registrovaným členům odkudkoli rychlý a snadný přístup k požadovanému obsahu a představila nové, moderní “opakovače” a “přijímače”, které pomáhají podnikovým IT organizacím nabízet podobnou úroveň služeb při poskytování desktopů a aplikací koncovým uživatelům po celém světě. Tyto nové doplňky zvyšují hodnotu produktu Citrix Delivery Center díky pokročilým virtualizačním a síťovým technologiím, které zákazníkům pomáhají transformovat statická datová centra na dynamická “centra poskytování služeb” k zajištění nejlepšího výkonu, bezpečnosti, úspory nákladů a pružnosti podnikání.

Podobně jako televizní opakovače zesilují a dále přenášejí signály do domácností ve svém okolí, nový snadno použitelný opakovač Citrix Branch Repeater™ je umístěn mezi podniková datová centra a pobočkové kanceláře a zesiluje a přenáší aplikace kancelářským uživatelům na pobočkách. Noví Citrix Desktop Receiver™ a Citrix App Receiver™ jsou lehcí klienti, spuštění na přístrojích koncových uživatelů a zodpovědní za přijímání poskytovaných centralizovaných desktopů a aplikací. Oba přijímače nabízejí rozšiřitelnou infrastrukturu, která podporuje plug-in moduly existujících systémů infrastruktury pro poskytování aplikací od společnosti Citrix i dodavatelů třetích stran.

V kombinaci s ostatními členy produktové rodiny Citrix Delivery Center nabízejí tyto nové součásti end-to-end infrastrukturu pro poskytování aplikací, která zůstává v příkrém kontrastu s tradičním modelem distribuovaného výpočetního výkonu. Místo nutnosti instalace a správy aplikací na jednotlivých desktopech, které jsou při zvyšující se rozmanitosti uživatelů značně komplikované, umožňuje Citrix Delivery Center společnostem centralizovat jejich aplikace a desktopy blíže k ústředí a poskytovat je uživatelům v libovolném místě jako vysoce efektivní službu na přání. Tento ověřený postup dokáže významně snížit náklady, zvýšit bezpečnost a zlepšit způsob práce koncových uživatelů.

“Společnost Citrix pokračuje ve strategii poskytování aplikací s produktem Citrix Delivery Center”, řekl Mark Bowker, analytik Enterprise Strategy Group. “Citrix end-to-end architektonický přístup k virtualizaci IT a posun směrem k modelu poskytování služeb vytváří jedinečnou příležitost pro IT zlepšit úroveň služeb v rámci podnikání. Citrix Delivery Center zahrnuje koncové body, servery datových center a síť spojující jednotlivé systémy, které je možné upravit, aby rychle odpovídaly změnám a požadavkům na pracovní postupy. S těmito možnostmi se mohou organizace přesunout směrem k modelu dynamických center pro poskytování a přizpůsobit svou strategii virtualizace podle svých fyzických prostředků, umístění uživatelů, požadavků na bezpečnost a provozní cíle.”

Citrix Desktop Receiver – Zlepšené poskytování virtuálních desktopů
Citrix Desktop Receiver je tenký klient určený pro součinnost s produktem Citrix XenDesktop™, aby kancelářským pracovníkům poskytoval rychlý, snadný a bezpečný přístup k jejich virtuálnímu desktopu z libovolného místa. Kromě zajištění úplné bezpečnosti a maximální efektivnosti širokopásmového připojení k virtuálním desktopům poskytuje Desktop Receiver inovovanou technologii Instant On (okamžitá připravenost k použití) umožňující spustit virtuální desktopy ve zlomku času, který je potřeba pro spuštění PC s tradičně nainstalovaným desktopem. Desktop Receiver rovněž začleňuje technologii vysokorychlostního poskytování virtuálního prostředí, která přiblíží vnímání odezvy a rychlosti při každodenním používání k desktopu instalovanému lokálně, bez ohledu na vzdálenost uživatele od datového centra, ve kterém je virtuální desktop skutečně spuštěn.

Desktop Receiver v typické firmě poslouží pro tři primární případy použití. V nejběžnějším scénáři bude Desktop Reciever dodán s předem instalovanou novou třídou zařízení, které jsou plně optimalizované pro poskytování virtuálního desktopu. Prodej bude prostředkován předními prodejci hardwaru jako součást programu celkové obnovy desktopu (viz oznámení o prodejcích hardwaru Citrix Ready™, kteří se připojili k novému programu Citrix Desktop Appliance Program™). IT organizace přecházející na model virtuálních desktopů mohou instalovat Desktop Receivers rovněž na starší PC. To jim vdechne nový život, protože budou moci používat virtuální desktopy běžící na moderních, vysoce výkonných serverech v datových centrech. Koncoví uživatelé si mohou stáhnout a nainstalovat Desktop Receiver na své domácí PC a bezpečně používat svůj virtuální kancelářský desktop z domova, podobně jako si mohou stáhnout aplikace Adobe Acrobat Reader nebo Flash Player pro otevírání PDF souborů nebo webových stránek s Flash animacemi.

Citrix App Receiver – Zlepšené poskytování všech aplikací všem uživatelům
Citrix App Receiver je automaticky aktualizovaný tenký klient určený pro součinnost s produkty Citrix XenApp™ a Citrix® NetScaler®. App Receiver poskytuje všem uživatelům rychlý, snadný a bezpečný přístup ke všem aplikacím z libovolného místa. Využívá rozšiřitelný systém s plug-in moduly určený pro komunikaci se všemi základními součástmi produktové řady Citrix Delivery Center, díky čemuž zvyšuje výkon a bezpečnost a zlepšuje monitorování a způsob práce koncových zákazníků. Existující softwaroví klienti Citrix budou transformováni na službou řízené plug-in moduly, které se přidají do aplikace App Receiver. Tato rozšiřitelná architektura rovněž umožňuje třetím stranám vytvářet plug-in moduly, které se připojí do aplikace App Receiver, aby tak zlepšily další aspekty procesu poskytování aplikací bez zanášení desktopů dodatečnými softwarovými klienty. App Receiver je pro koncové uživatele transparentní a IT administrátorům významně zjednodušuje proces poskytování aplikací, neboť jim dává jedinečný, snadno spravovatelný otisk klienta na každý desktop.

“Transformování datových center na centra pro poskytování vyžaduje všestranný přístup k poskytování aplikací, který rozšíří cestu ke klientovi”, řekl Wes Wasson, Senior Vice President a Chief Marketing Officer společnosti Citrix Systems. “Rozšířením rodiny produktu Citrix Delivery Center o opakovače a přijímače společnost Citrix provádí další logický krok k tomu, aby poskytování aplikací a desktopů bylo skutečnou službou na přání pro miliony uživatelů po celém světě.”

Vše v jednom
S těmito novými doplňky nyní rodina Citrix Delivery Center obsahuje čtyři třídy infrastruktury rozmístěné mezi aplikacemi a desktopy v datovém centru a koncovými uživateli v jakékoliv lokalitě: řídicí prvky, brány, opakovače a přijímače. Citrix Delivery Center rovněž obsahuje nástroje, které usnadňují koordinaci komunikace mezi těmito jednotlivými komponenty a řešeními třetích stran (viz schéma Citrix Delivery Center: www.citrix.com/de­liverycomponen­ts). Každá z těchto součástí hraje klíčovou roli při vytváření mnohem bezpečnějšího a efektivnějšího IT prostředí, které se lépe přizpůsobí změnám v podnikání.

 • Řídicí prvky: Rodina produktů Citrix Delivery Center začíná se čtyřmi “řídicími prvky”, které zákazníkům umožňují centralizovat aplikace a desktopy v datových centrech a řídit jejich poskytování v síti koncovým uživatelům:
  • XenDesktop – virtualizuje a poskytuje desktopy Windows
  • XenApp – virtualizuje a poskytuje aplikace Windows
  • XenServer – virtualizuje a poskytuje aplikace pro použití na serverech
  • NetScaler – optimalizuje a poskytuje webové aplikace
 • Brány: Citrix Access Gateway™ je umístěna na konci podnikové sítě a poskytuje autorizovaným uživatelům bezpečný přístup k aplikacím.
 • Opakovače: Citrix Branch Repeater přináší poskytované aplikace blíže ke kancelářským zákazníkům na pobočkách, konsoliduje služby a urychluje přenos aplikací v sítích WAN.
 • Přijímače: Citrix Desktop Receiver a Citrix App Receiver zvyšují výkon, bezpečnost a způsob práce uživatelů desktopů a aplikací poskytovaných koncovým uživatelům.
 • Koordinace: Citrix Workflow Studio™ koordinuje komunikaci v infrastruktuře Citrix Delivery Center. Přebírá příkazy od virtuálních produktů a prezentuje je jako grafické objekty, které je možné snadno propojovat na vizuálním zobrazení pracovního toku. To administrátorům umožňuje do produktů Citrixu a třetích stran mnohem snadněji integrovat dříve odpojené procesy a spolupracovat s nimi jako s jedním soudržným systémem.

Dostupnost
Citrix Branch Repeater je již k dispozici. Citrix Desktop Receiver je zdarma ke stažení a je obsažen v zařízeních Citrix XenDesktop i Citrix Ready desktop. Citrix App Receiver bude k dispozici ke stažení zdarma v druhé polovině roku 2008.

O Citrix Synergy 2008
Citrix Synergy, která se zrodila před více než 10 lety jako konference uživatelů, se po všech stránkách změnila a stala se přední událostí v oboru poskytování aplikací. Citrix Synergy je místem, kde se setkávají obory virtualizace, počítačových sítí a poskytování aplikací na třídenní megakonferenci s širokým záběrem. Návštěvníci se mohou zúčastnit čtyř akcí se společnou registrací. Jsou to tradiční uživatelská konference s představením nejnovějších produktů Citrixu; ukázky průkopnických řešení pro poskytování aplikací; podnikatelské symposium IT 2.0, určené speciálně pro vedoucí pracovníky; a „Geek Speak Live“ což je tzv. „nekonference“, jejíž témata a průběh neurčují organizátoři, ale samotní účastníci z řad technických nadšenců neboli „geeků“, analytiků a bloggerů. Citrix Synergy se bude konat v prostorách George R. Brown Convention Center v texaském Houstonu v době do 20. do 23. května 2008. Více informací najdete na http://www.ci­trixsynergy.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).