Hlavní navigace

Citrix láká koncové uživatele svými samoobslužnými virtuálními desktopy

[Tisková zpráva] Citrix Dazzle a Receiver přinášejí uživatelům samoobslužný přístup a mobilitu. Nové verze podporují také zařízení Blackberry a Android.

Sdílet

Česká republika, Praha, 30. 11. 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) oznámil všeobecnou dostupnost produktu Citrix® Dazzle™ pro platformy Windows a Mac spolu s novými verzemi produktu Citrix® Receiver™ pro platformy Windows, Mac, iPhone, BlackBerry a Android, aby podpořil urychlení masivního zavádění virtualizace desktopů. Nové verze dělají z virtuálních desktopů mnohem přitažlivější řešení pro koncové uživatele, protože jim dávají bezprecedentní míru flexibility, mobility a samoobslužnosti. Jako první samoobslužná „výkladní skříň“ pro firemní aplikace poskytuje Citrix Dazzle firemním zaměstnancům nepřetržitý 24×7 samoobslužný přístup k široké nabídce aplikací, desktopů a obsahu, aby si mohli vybrat přesně to, co potřebují a kdy to potřebují. Citrix Receiver je tenký softwarový klient, který dělá z práce s virtuálními desktopy a aplikacemi na libovolném zařízení stejně snadnou záležitost, jako je ovládání TV. Dazzle a Receiver spolupracují s Citrix® XenDesktop™, špičkovým řešením pro virtualizaci desktopů, aby umožnily využívat samoobslužné IT služby na široké škále virtuálních desktopů a poskytly všem uživatelům ve firmě okamžitý přístup k jejich firemním desktopům a aplikacím na jakémkoli zařízení, které jim právě vyhovuje.

Zatímco dříve byl hlavním motorem zavádění virtualizace desktopů příslib centralizovaného zabezpečení, jednodušší správy a nižších nákladů, je dnes stejně důležité zajištění komfortního pracovního prostředí pro koncové uživatele. Platí to zejména pro mladé zaměstnance, kteří vstupují na pracovní trh a nesou si s sebou stále větší očekávání, pokud jde o samoobslužný přístup, flexibilitu a personalizaci (viz video „Generation Y will drive self-service virtual desktops“ – Generace Y podpoří samoobslužné virtuální desktopy). Mohutným investováním do škálovatelnosti firemní infrastruktury i do komfortu pracovního prostředí si Citrix získává další uznání od provozovatelů virtuálních desktopů, analytiků, koncových uživatelů a také nezávislých recenzentů. InformationWeek nedávno vybral Citrix XenDesktop z osmi jiných produktů jako svoji „Editor’s Choice“ redakční volbu pro virtualizaci desktopů. Čtenáři Redmond Magazine vybrali XenDesktop jako „Nejlepší produkt pro virtualizaci desktopů“ mezi 14 jinými produkty v rámci nedávno udělovaných čtenářských ocenění „Reader’s Choice“ a označují Citrix jako „vítěze s velkým náskokem, který získal na svoji stranu téměř polovinu hlasů“.

Rok 2010 bude rokem virtualizace desktopů
Vývoj mnoha faktorů naznačuje, že v roce 2010 nastane průlom ve virtualizaci desktopů. V závěru roku 2009 postupuje virtualizace desktopů po stejně strmé trajektorii, jakou se před dvěma až třemi roky ubírala virtualizace serverů. Charakteristickým znakem je rychlý přenos řešení z testovacích laboratoří do pilotních projektů a plného provozního nasazení. Jak technologie virtuálních desktopů dozrávají, stále větší počet firem se přesvědčuje o jejich perspektivitě a životaschopnosti při zavádění rozsáhlých implementací virtuálních desktopů pro tisícovky uživatelů, zlepšování bezpečnosti a průběžném snižování nákladů na správu desktopů až o 50 procent.

Další rozvoj trhu virtualizace desktopů v roce 2010 se předpokládá také v souvislosti s nástupem netrpělivě očekávaných Windows 7. Organizace všech velikostí nyní přehodnocují svoje celofiremní strategie pro využívání desktopů. Mnozí experti skutečně očekávají, že virtualizace desktopů konečně překoná virtualizaci serverů. Jedním z důvodů je samotná velikost potenciálních trhů. Zatímco virtualizace serverů může nyní oslovit trh představující přibližně 35 milionů serverů po celém světě, virtualizace desktopů může zasáhnout více než 600 milionů uživatelů desktopů jen v samotném firemním prostředí.

Poptávka přichází od uživatelů i IT oddělení
Zatímco výhody virtualizace serverů se týkají téměř výlučně zvýšení efektivity a úspory nákladů IT oddělení, virtualizace desktopů má specifické přednosti, ze kterých těží jak IT, tak koncoví uživatelé. Centralizovaná správa zaměstnaneckých desktopů dává IT to, co požaduje nejvíce – větší bezpečnost, kontrolu a úsporu nákladů. Přechod na virtuální desktopy však zároveň dává koncovým uživatelům také to, po čem nejvíce touží – flexibilitu, možnost volby a samoobslužný přístup. Díky možnostem virtualizace mohou být Windows desktopy doručovány od IT jako služba na vyžádání na libovolné zařízení. Tato flexibilita umožňuje uživatelům, aby pracovali z jakéhokoli zařízení, které si zvolí, a sami si vybírali služby, které potřebují a kdy je potřebují. IT získává zároveň všechny výhody centralizované správy a řízení, které zajišťují bezpříkladnou bezpečnost firemních zdrojů a významné snížení nákladů na správu desktopů. Kombinace řešení Citrix XenDesktop v centru a Citrix Dazzle a Receiver na každém zařízení umožňuje firmám reagovat na rostoucí poptávku uživatelů i IT administrátorů po jednodušším, komfortnějším a výkonnějším desktopovém prostředí.

Virtualizace desktopů je připravena pro každého uživatele
Zatímco rané produkty, zaměřené pouze na VDI (virtual desktop infrastructure), dovolovaly používat jen jeden model virtualizace desktopů, XenDesktop 4 se svojí novou doručovací technologií FlexCast™ dává zákazníkům možnosti pro poskytování jakéhokoli typu virtuálního desktopu, jakémukoli uživateli, na jakémkoli zařízení – a tuto kombinaci kdykoli změnit. Tato dosud nevídaná flexibilita přetváří virtuální desktopy na skutečnou realitu pro všechny typy uživatelů – od pracovníků z výroby a kanceláří až po náročné uživatele a mobilní zaměstnance.

Pro všeobecné nasazení v rámci celé firmy musí virtuální desktopy poskytovat koncovým uživatelům také komfortní pracovní prostředí. Citrix řeší první část této rovnice svojí špičkovou technologií HDX™, která zaručuje kvalitní uživatelské prostředí všem koncovým uživatelům bez ohledu na místo nebo použité zařízení.

Přenesení možností virtualizace desktopů na libovolné zařízení
Přidání samoobslužného přístupu pomocí produktů Citrix Dazzle a Receiver značně vylepšuje pracovní prostředí uživatelů virtuálních desktopů, protože umožňuje zaměstnancům, aby získali z jakéhokoli vhodného zařízení okamžitý, bezpečný a samoobslužný přístup ke svým kompletním plnohodnotným Windows desktopům a všem datům a aplikacím.

Dazzle je aplikace zaměřená na uživatele, která běží na libovolném počítači na platformě Windows nebo Mac. Slouží jako „výkladní skříň“ pro všechny aplikace, které IT oddělení centrálně umístilo do infrastruktury poskytovacích produktů, jako je XenDesktop. Při výběru aplikace v Dazzle uživatelé jednoduše procházejí nabídku nebo vyhledávají podle názvu, popisu nebo typu aplikace. Dazzle také přímo komunikuje s řídícím systémem Citrix Merchandising Server, který umožňuje IT oddělením spustit „prodej“ aplikací uživatelům a namísto jejich pouhého poskytování.

Dazzle je plně integrován s Citrix Receiverem, univerzálním softwarovým klientem, který umožňuje uživatelům přistupovat k firemním aplikacím a desktopům z libovolného vybraného zařízení. S novými Receivery pro platformu Blackberry a Android rozšířil Citrix trvalý přístup k aplikacím na ještě více mobilních zařízení. Spojení řešení Citrix Dazzle, Citrix Receiver a XenDesktop přináší potenciál virtualizace desktopů na miliony zařízení.

„Virtualizace přinesla do IT během několika posledních let mimořádně pozitivní změnu,“ řekl Gordon Payne, hlavní viceprezident a generální ředitel Citrix Desktop Division. „Virtualizace serverů proměnila datová centra a je velkou oporou pro cloud computing. S mohutným nástupem virtualizace desktopů v roce 2010 je naším cílem revoluční změna práce s desktopy pro koncové uživatele i IT administrátory. S řešením XenDesktop 4 přinášíme IT oddělením bezprecedentní kontrolu, bezpečnost a úsporu nákladů při správě jejich desktopů. Zároveň tím IT pomáháme dát koncovým uživatelům přesně to, co nejvíce chtějí – samoobslužný přístup pomocí řešení jako je Dazzle a možnost využívat miliony různých koncových zařízení díky virtualizaci s pomocí Receiveru.“

Dostupnost
Citrix Dazzle, Citrix Receiver a Citrix Merchandising Server jsou k dispozici zdarma pro všechny provozovatele řešení Citrix XenDesktop nebo Citrix® XenApp™. V prosinci budou pro všechny zákazníky Citrixu všeobecně dostupné následující verze produktů Dazzle a Receiver:

 • Dazzle 1.1 pro Microsoft Windows; Dazzle 1.2 pro Apple Mac
 • Receiver 1.2 pro Windows a Mac
 • Receiver 2.0 pro Apple iPhone (dostupný přes Apple App Store)
 • Receiver 1.0 pro RIM Blackberry (dostupný přes Blackberry App World store)
 • Receiver Tech Preview pro Google Android

Zdroje informací o produktech

 • Stránka Citrix XenDesktop 4
 • Citrix Dazzle a Receiver
 • Citrix Receiver pro mobilní zařízení
 • Citrix XenDesktop Community
 • Citrix na Facebooku
 • Citrix na Twitteru: @XenDesktop a #XD4

O společnosti Citrix Systems, Inc.
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem technologií pro virtualizaci, počítačové sítě a poskytování softwaru jako služby pro více než 230 000 organizací na celém světě. Jeho rodiny produktů Citrix Delivery Center, Citrix Cloud Center (C3) a Citrix Online Services radikálně zjednodušují používání počítačů milionům uživatelů, kterým poskytují aplikace jako službu na vyžádání v libovolném místě a na libovolném zařízení. Mezi zákazníky Citrixu patří největší světové internetové společnosti, 99 % společností z žebříčku Fortune Global 500 a stovky tisíc malých a středních podniků z celého světa. Citrix udržuje partnerské vztahy s více než 10 000 společnostmi ve více než 100 zemích. Společnost Citrix byla založena v roce 1989 a v roce 2008 dosáhla příjmu 1,6 miliardy dolarů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).