Hlavní navigace

Citrix NetScaler zvyšuje svůj podíl na trhu ADC produktů

[Tisková zpráva] Nová zpráva od přední analytické společnosti Gartner ukazuje trvalé posilování pozice Citrixu v oboru řešení pro akceleraci aplikací

Sdílet

Praha, Česká republika — 14. dubna 2008 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil pokračující výrazný růst příjmů a tržního podílu, dosažený na světovém trhu řadičů pro poskytování aplikací (Application Delivery Controller – ADC). Vyplývá to z nové zprávy analytické společnosti Gartner nazvané „Market Share: Application Acceleration Equipment, Worldwide, 4Q07 and 2007“ , která byla zveřejněna v březnu 2008. Skupina produktů pro poskytování webových aplikací Citrix® NetScaler® posílila ve 4. čtvrtletí 2007 své pozice a zvýšila svůj podíl na celkovém trhu ACD. V dílčím segmentu pokročilých řadičů pro poskytování aplikací (Advanced Platform Application Delivery Controller – AP-ADC) zaznamenává růst již třetí čtvrtletí za sebou. Rok 2007 byl druhým rokem v řadě, kdy Citrix NetScaler zvyšoval svůj podíl na trhu ADC.

Firemní zákazníci ve zvýšené míře spoléhají na centralizaci serverů a na webové intranetové aplikace, aby dokázali zvládnout narůstající různorodost a složitost svých aplikačních prostředí. Tyto skutečnosti vyvolaly 36% nárůst trhu zařízení pro akceleraci aplikací, který tak podle zprávy analytické společnosti Gartner přesáhl v roce 2007 hodnotu 2 miliard dolarů. Mimo to prudce rostoucí obliba vysoce interaktivních uživatelských webových aplikací vyvíjí další tlak na firmy, aby zvýšily dostupnost a funkčnost svých vlastních webových aplikací.

Citrix NetScaler přináší nadstandardní výkon a bezkonkurenční možnosti nasazení v oboru poskytování nejnáročnějších webových aplikací. „Zákazníci vyhledávají Citrix NetScaler, aby urychlili zpracování důležitých firemních aplikací, zabezpečili citlivá data a snížili náklady na poskytování webových aplikací libovolnému uživateli na libovolném místě,“ řekl Sanjay Uppal, marketingový viceprezident oddělení Application Networking Group v Citrix Systems. „Myslíme si, že trvalé zvyšování našeho podílu na tomto vysoce konkurenčním trhu je dokladem naší schopnosti posílit vybavení zákazníků tak, aby dokázali udržet krok s rostoucí složitostí aplikací a vyšším očekáváním ze strany uživatelů.“

O Citrix NetScaler®
Citrix NetScaler, součást rodiny produktů Citrix Delivery Center™, je specializované řešení pro poskytování webových aplikací, které umožňuje až pětinásobnou akceleraci výkonu aplikací při zlepšené bezpečnosti a snížení nákladů na webovou infrastrukturu. Kromě poskytování webových aplikací pro tisíce firemních uživatelů je NetScaler upřednostňovanou infrastrukturou pro většinu největších světových webových serverů, jejichž činnost se každý den dotýká odhadem 75 % všech uživatelů Internetu. Tato skupina produktů pokračuje ve vytváření nových standardů na trhu ADC, nyní prostřednictvím svého nástroje AppExpert Visual Policy Editor, integrované aplikace sdružující funkce monitorování činnosti aplikace u koncového uživatele, SSL VPN a firewallu pro webové aplikace. Díky tomu získají administrátoři bezpříkladnou kontrolu nad celým procesem poskytování webové aplikace a mohou zlepšit práci uživatelů firemních aplikací bez ohledu na míru složitosti aplikačního prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).