Hlavní navigace

Citrix posiluje schopnosti virtuálních desktopů novou verzí XenDesktopu

[Tisková zpráva] Nový XenDesktop Feature Pack láme rekordy škálovatelnosti, zjednodušuje správu a umožňuje uživatelům až 5x rychlejší přístup k virtuálním desktopům

Sdílet

Praha, 24. března 2010 – Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) dnes ohlásil novou verzi Citrix XenDesktop™ 4, která zlepšuje pracovní prostředí koncového uživatele, zvyšuje škálovatelnost a zjednodušuje správu. S novou sadou Feature Pack 1 nabízí XenDesktop 4 významná vylepšení uživatelského prostředí, zdokonalení špičkové technologie Citrix HDX a až 5násobné urychlení přístupu uživatelů k virtuálním desktopům. Nová verze využívá také nedávno oznámených vylepšení škálovatelnosti XenDesktopu, která umožňují hostovat současně dosud nevídaných 100.000 sdílených virtuálních desktopů na jediném místě, což výrazně zvyšuje návratnost investic do virtualizace desktopů v prostředí velkých firem. Nová verze také zlepšuje správu aplikací, protože obsahuje všechny funkce nedávno ohlášeného XenApp 6, včetně snadné integrace s Microsoft App-V a podpory pro Windows Server 2008 R2.

Tato zpráva o XenDesktopu je součástí celé řady oznámení Citrixu, která informují o rozšíření jeho dlouholetého partnerství se společností Microsoft v oblasti virtualizace desktopů (viz související zprávy na Virtualizace desktopů v roce 2010_– Aktualizace 1 – Citrix a Microsoft spojují síly pro zjednodušení virtualizace desktopů). Spojením sil při virtualizaci desktopů mohou Citrix a Microsoft nabízet zákazníkům integrovaná řešení virtuálních desktopů, které poskytují mnohem lepší flexibilitu, návratnost investic a uživatelský komfort než jakékoli jiné řešení na současném trhu.

Klíčová fakta a vlastnosti:

  • Až 5× rychlejší přístup k virtuálním desktopům – Nové streamované uživatelské profily v XenDesktopu mohou až 5× zkrátit dobu přihlašování k virtuálním desktopům a aplikacím a výrazně tak zvýšit uživatelský komfort. Nová verze obsahuje také řadu vylepšení technologie Citrix HDX, která mají zajistit komfortní pracovní prostředí všem uživatelům bez ohledu na to, kde se nacházejí a jaký typ zařízení používají.
  • Bezpříkladná škálovatelnost – XenDesktop 4 Feature Pack 1 byl ověřen při obsluze dosud nevídaných 100.000 souběžných relací sdílených virtuálních desktopů, poskytovaných z jednoho místa. Model sdíleného hostování je jednou z několika možností provozování virtuálních desktopů, které jsou obsaženy v XenDesktopu jako součást průkopnické doručovací technologie FlexCast™, které podporuje každý významný model virtualizace desktopů v jediném integrovaném řešení. Jde o zásadní průlom, který zlepšuje návratnost investic, zjednodušuje správu a přináší výhody virtualizace každému zaměstnanci firmy.
  • Zjednodušená správa aplikací – Nová verze XenDesktopu obsahuje všechny funkce nedávno vydaného XenApp 6, včetně těsné integrace s Microsoft App-V. Jelikož více než polovina návratnosti investic do virtualizace desktopů pochází z centralizované správy aplikací, nabízejí tato vylepšení IT oddělením další výrazné zjednodušení práce a úsporu nákladů.
  • Optimalizace WAN a bezpečný vzdálený přístup – Součástí XenDesktopu je funkce HDX WAN Optimization, která optimalizuje přenos dat a využití síťových kapacit WAN pomocí komprese, akcelerace a řízení priorit provozu, a funkce HDX SmartAccess, která zajišťuje snadný a bezproblémový vzdálený přístup uživatelům na libovolném místě na základě jejich identity, polohy a zařízení. Pro Citrix Branch Repeater™ i Citrix Access Gateway™ jsou nyní k dispozici softwarová virtuální zařízení.

Dostupnost:
XenDesktop 4 Feature Pack 1 bude dostupný ke stažení od 24. března 2010 a bude nabízen jako bezplatný upgrade všem zákazníkům vlastnícím XenDesktop s platnou smlouvou Subscription Advantage. Více informací o nových funkcích v XenDesktop 4 Feature Pack 1 lze najít na www.citrix.com/xen­desktop4.

O společnosti Citrix Systems, Inc.
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem virtuálních počítačových řešení, která pomáhají firmám poskytovat IT jako službu na vyžádání. Citrix, založený v roce 1989, spojuje technologie virtualizace, sítí a cloud computingu do uceleného portfolia produktů, které nabízejí uživatelům virtuální pracovní styl a IT oddělením virtuální datová centra. Přes 230.000 organizací z celého světa spoléhá na to, že jim Citrix pomůže vybudovat jednodušší a ekonomičtější IT prostředí. Citrix udržuje partnerský vztah s více než 10.000 firmami ve více než 100 zemích. Roční příjem v roce 2009 byl 1,61 miliardy dolarů. Více informací získáte na www.citrixnews.cz nebo www.citrix.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).