Hlavní navigace

Citrix v rámci uvedení Microsoft Windows Server 2008 představuje novou verzi XenApp

[Tisková zpráva] Přední oborové řešení pro virtualizaci aplikací podporuje Windows Server 2008 a nabízí zákazníkům jednodušší způsob migrace.

Sdílet

LOS ANGELES, 1. dubna 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), světový lídr v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, při příležitosti celosvětového uvedení produktu Microsoft Windows Server 2008 představuje novou verzi Citrix XenApp™ for Windows Server 2008. Produkt Citrix XenApp, vlajková loď této společnosti z produktové řady pro virtualizaci aplikací (dříve nabízená pod označením Citrix Presentation Server™) je nepsaným standardem v oboru pro zajištění nejlepšího výkonu, zabezpečení a úspory nákladů při provozování aplikacích pod systémy Windows. Microsoft v rámci celosvětového uvedení svého nového produktu v roce 2008 navštíví celkem 300 měst, přičemž se jedná o vůbec největší prezentační akci serverů v historii firmy, která by měla zasáhnout přes 250 tisíc profesionálů v oboru IT ve více než 26 zemích světa. Společnost Citrix coby tzv. platinový partner Microsoftu na tomto celosvětovém turné prezentuje svoji podporu produktu Windows Server 2008 v rámci kompletní skupiny svých výrobků pro virtualizaci.

Produkt XenApp v současnosti prochází celosvětovým beta testováním u největších zákazníků firem Citrix a Microsoft. První výsledky ukazují, že i nadále se bude jednat o nejrychlejší a nejpružnější způsob správy a poskytování aplikací na systémech Windows. XenApp díky podpoře produktů Windows Server 2003 i Windows Server 2008 umožní všem zákazníkům snazší migraci na Windows Server 2008. Je tomu tak proto, že se nevylučuje existence smíšených prostředí s efektivním využitím stávajících investic IT do serverového hardwaru i softwaru po celou dobu tohoto přechodu.

„Uvedení produktu Windows Server 2008 představuje pro Microsoft významný milník v existenci této firmy a pro naše společné zákazníky znamená výrazný technologický přínos,“ uvedl Gordon Payne, starší viceprezident a generální ředitel divize Delivery Systems ze společnosti Citrix Systems.

„Spolupracovali jsme s Microsoftem a náš produkt XenApp jsme před tímto uvedením vyladili, abychom i nadále působili jako hybná síla inovací na platformě Windows. Naše komplexní řešení virtualizace v rámci Citrix Delivery Center efektivně využívají této nové platformy, kterou zároveň rozšiřují, a tak poskytují IT organizacím ten nejlepší způsob poskytování aplikací pro koncové uživatele.“

Microsoft a Citrix: Společné úspěchy v zajišťování špičkových řešení v oblasti virtualizace
Společnosti Microsoft a Citrix již více než 18 let nepřetržitě spolupracují na vyvíjení technologických inovací na platformě Windows. Kromě dlouhodobé spolupráce v oboru virtualizace aplikací tyto dvě společnosti v lednu 2008 rozšířily své partnerství na související trhy virtualizace desktopů a serverů. Výsledkem rozšířeného partnerství je, že Citrix nyní zajišťuje komplexní infrastrukturu pro virtualizaci – od serverů přes aplikace až po desktopy – pro Windows Server 2008 i Windows Server 2008 Hyper-V. Citrix a Microsoft díky tomuto obchodnímu partnerství podpoří interoperabilitu a vzájemnou kompatibilitu platformy Windows v rámci řešení virtualizace serverů s produktem Citrix XenServer™, řešení virtualizace aplikací s produktem Citrix XenApp a řešení virtualizace desktopu s produktem Citrix XenDesktop™. XenApp efektivně využívá platformy Microsoft Windows Server k vytvoření komplexního řešení pro poskytování aplikací na platformě Windows, které je nejen bezpečné, ale i efektivní vzhledem k vynaloženým nákladům. Jeho přínosem je vyšší pružnost, snazší správa, lepší zabezpečení i výkon, díky nimž je poskytování aplikací uživatelům na platformě Windows ideální volbou. Firmy Citrix a Microsoft díky produktům XenApp, XenServer a XenDesktop v kombinaci s platformou Microsoftu vyvinuly nejkomplexnější sadu řešení pro virtualizaci, na jejichž základě mohou zákazníci budovat skutečně dynamické infrastruktury IT.

„Naši zákazníci uvádějí, že nejlepší řešení pro virtualizaci budou komplexní, bezpečná a dobře začleněná do stávajících prostředí Microsoftu,“ uvedl Bob Muglia, starší viceprezident divize Server and Tools Business z firmy Microsoft Corp. „Velice nás těší, že spolupracujeme s firmou Citrix na nabídce kompletní sady produktů pro virtualizaci, která umožní existenci skutečně dynamických datových center a v budoucnu splní kritické požadavky našich zákazníků z řad podniků.“

Kompletní řešení pro poskytování aplikací
Produkt XenApp nabízený v rámci nedávno uvedené produktové řady Citrix Delivery Center představuje nejucelenější systém virtualizace aplikací schopný zajistit virtualizaci aplikací na straně klienta i serveru. Všechny aplikace na platformě Windows se tak uchovávají v jediném úložišti v rámci datového centra a poskytují se koncovým uživatelům na základě pokrokové technologie virtualizace aplikací. Podle potřeby lze dynamicky volit mezi virtualizací aplikací na straně klienta nebo serveru, a tak optimalizovat poskytování aplikací v závislosti na uživateli, konkrétní aplikaci nebo umístění (online nebo offline).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).