Hlavní navigace

Citrix ve spolupráci s Microsoft představuje „Projekt Encore“

[Tisková zpráva] Citrix a Microsoft navazují na dvacetileté partnerství užší spoluprací na poli virtualizace serverů. Produkt Citrix Essentials nabídne pokročilou správu virtualizace pro Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V.

Sdílet

Praha, Česká republika, 25. února 2009 – Společnost Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS), světový lídr v oboru infrastruktury pro poskytování aplikací, ohlásila spuštění projektu „Encore“. V návaznosti na úspěšnou dvacetiletou spolupráci na poli virtualizace aplikací a desktopů se společností Microsoft, rozšiřuje projekt Encore spolupráci i na příbuzný trh virtualizace serverů. V rámci této strategické aliance začíná Citrix nabízet nové řešení označované jako Citrix Essentials™ pro Microsoft® Hyper-V™ určené k pokročilé správě virtualizace pro Microsoft® Windows Server® 2008 Hyper-V. Výhodou pro zákazníky bude efektivnější vytváření vysoce škálovatelných a dynamických infrastruktur se snadnou správou. Nové řešení rozšíří schopnosti na poli podnikového řízení v rámci produktů Windows Server 2008 Hyper-V a System Center v oblasti správy ukládání dat, služeb poskytování (provisioning) a automatizace softwarových laboratoří. Z důvodu rychlejšího zpřístupnění produktu uživatelům nástroje Microsoft Hyper-V pak Citrix nabídne Essentials pro Microsoft Hyper-V všem distributorům Citrix a Microsoft po celém světě a společně s firmou Microsoft zahájí spolupráci na marketingových a školicích programech.

„Díky Citrix Essentials pro Hyper-V získají uživatelé produktů firmy Microsoft ještě vyšší přidanou hodnotu proti svým investicím do platformy Windows a řešení firmy Microsoft v oblasti virtualizace,“ uvedl Mike Neil, ředitel pro virtualizační strategie ze společnosti Microsoft Corp. „Citrix Essentials vnímáme jako efektivní rozšíření, díky kterému zákazníci mohou urychlit nasazování produktu Hyper-V v rámci podniků podobným způsobem, jakým Citrix XenApp rozšiřoval platformu Windows Server během posledních bezmála 20 let na poli poskytování aplikací. Microsoft se rovněž zasadí o to, aby budoucí verze produktů řady Microsoft System Center podporovala Citrix XenServer i u zákazníků používajících heterogenní prostředí na bázi Hyper-V a XenServer.“

Přidaná hodnota řešení Microsoft Hyper-V a System Center
Produkt Citrix Essentials pro Microsoft Hyper-V nabízí zákazníkům výkonnou sadu pokročilých funkcí pro řešení virtualizace, které jdou nad rámec funkcí podnikového řízení nabízených produkty Hyper-V a System Center. Díky tomu lze pro virtualizovaná prostředí zajistit vyšší míru škálovatelnosti, snadnější správu a lepší dynamiku. Hlavní výhody řešení Citrix Essentials pro Hyper-V jsou:

  • Pokročilá integrace ukládání dat s využitím technologie Citrix® StorageLink™ umožňuje uživatelům produktů Hyper-V a Microsoft System Center snadno a v plné míře zužitkovat přirozené schopnosti stávajících systémů pro ukládání dat založených na diskových polích.
  • Služby dynamického poskytování (Provisioning) umožňují zákazníkům centrálně spravovat společnou sadu primárních obrazů dat, které lze streamovat na vyžádání na virtuální stroje Hyper-V nebo fyzické servery.
  • Interoperabilita hypervizorů usnadňuje zákazníkům správu virtuálních strojů v rámci heterogenních prostředí Hyper-V a XenServer™.
  • Automatizovaná správa SW laboratoří umožňuje uživatelům produktu Hyper-V rychleji vyvíjet, testovat a dodávat softwarové aplikace. K tomu přispívá automatizace a zjednodušení celého životního cyklu virtuálního stroje, včetně přesunů napříč virtualizačními platformami.

„Společnosti Citrix a Microsoft již v minulosti mnohokrát prokázaly schopnost spolupracovat a vytvářet přidanou hodnotu nad rámec platformy Windows,“ uvedl Frank Artale, viceprezident skupiny zodpovědný za globální rozvoj obchodu ze společnosti Citrix Systems. „Naše partnerství na straně klienta se odrazilo v lepším využívání desktopů, ze kterého dnes těží na 200 000 společností a více než 100 mil. koncových uživatelů na celém světě. Jsme potěšeni, že dnes můžeme toto partnerství rozšířit i na poli virtualizace serverů, a otevřít tak další kapitolu jednoho z nejúspěšnějších partnerství v historii tohoto odvětví.“

Ceny a dostupnost
Produkt Citrix Essentials pro Hyper-V budou nabízet obchodní partneři společnosti od 7. dubna 2009. Doporučená maloobchodní cena začíná na 1500 USD za jeden fyzický server. Microsoft Hyper-V se dnes nabízí jako součást produktu Windows Server 2008 ve verzích Standard, Enterprise a Datacenter, a dále jako samostatný hypervizor Microsoft Hyper-V Server 2008.

Další informace najdete na stránkách: http://www.ci­trix.com/essen­tials.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).