Hlavní navigace

Citrix nyní umožňuje masové nasazení virtualizace desktopů: představuje XenDesktop 4

[Tisková zpráva] První a jediný produkt pro poskytování všech typů virtuálních desktopů z jediného integrovaného řešení

Sdílet

Česká republika, Praha – 8. října 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), ohlásil Citrix® XenDesktop™ 4 – nový průkopnický produkt, který má vůbec poprvé učinit z virtuálních desktopů realitu pro stovky miliónů firemních zaměstnanců. Na rozdíl od prvních generací řešení, která byla použitelná jen pro úzký okruh uživatelů, je XenDesktop 4 s novou poskytovací technologií FlexCast™ prvním produktem, který dokáže podporovat každý významnější model virtualizace desktopů pomocí jediného integrovaného řešení. To představuje mimořádný pokrok, který umožňuje zlepšit návratnost investic, zjednodušit správu a rozšířit výhody virtualizace na každého zaměstnance firmy.

XenDesktop 4 dále zjednodušuje využívání desktopů díky integraci všech funkcí Citrix XenApp™, což umožňuje zákazníkům doručovat on-demand aplikace na fyzické nebo virtuální desktopy jako zcela přirozenou součást jejich celkové desktopové strategie. Aby měl každý uživatel zajištěno neustále komfortní pracovní prostředí, obsahuje XenDesktop 4 také významná vylepšení špičkové technologie Citrix HDX™. Staví také na 20leté spolupráci Citrixu s Microsoftem, která přinesla zjednodušení správy virtuálních desktopů prostřednictvím Microsoft System Center a mnohá další vylepšení, která zvyšují užitnou hodnotu platforem Microsoft Windows a Windows Server. XenDesktop 4 je celkem obohacen o více než 70 nových funkcí, které významně zvyšují jeho výkon, bezpečnost a připravenost pro masové nasazení napříč celým firemním prostředím.

„Rok 2010 bude pro virtualizaci desktopů přelomovým rokem, který zahájí novou éru, jež revolučním způsobem změní způsob práce, života i zábavy,“ řekl Mark Templeton, prezident a CEO Citrix Systems. „Před 25 lety změnily osobní počítače náš svět a radikálně zlepšily individuální produktivitu a možnosti komunikace. Nyní stojí svět na prahu další změny. Lidé dnes potřebují pracovat zcela novými způsoby, podporovanými dostupností Internetu, záplavou nových zařízení a neomezenými možnostmi webových aplikací. To vše chtějí využívat, aniž by byli omezováni běžnými desktopy, jejichž použití je vázáno na určité pracoviště, zařízení nebo síť. Virtualizace desktopů má sílu jim toto vše umožnit. Tato revoluce začíná právě tady a teď. A spouští ji náš nový XenDesktop.“ (viz video se zprávou Marka Templetona).

Jak udělat práci s desktopy rychlou, jednoduchou a flexibilní
XenDesktop 4 dodává desktopy jako službu na vyžádání (on-demand) na libovolné zařízení a tím dramaticky zjednodušuje způsob práce s desktopy. Odbavení nových zaměstnanců se zkracuje ze dnů na minuty. Novou pobočku je možné otevřít během několika okamžiků. A operace spojené s přesuny, přírůstky a změnami zaměstnanců se stávají rychlými a snadnými. Spojení bezpečné centrální správy s úplnou nezávislostí na koncovém zařízení umožňuje také firmám zavést úsporné programy „BYOC“ (bring-your-own-computer – přineste si vlastní počítač), které dávají zaměstnancům volnost pořídit si jakýkoli notebook dle vlastního výběru namísto standardně přidělovaných PC, které vlastní a spravuje firemní IT.

Výhody pro koncové uživatele jsou rovněž rozsáhlé. S XenDesktop 4 nejsou již uživatelé nadále připoutáni ke konkrétnímu zařízení. Mohou jednoduše použít takový PC, Mac, tenkého klienta, notebook nebo netbook, jaký jim nejvíce vyhovuje, a získat okamžitý bezpečný přístup ke svému kompletnímu Windows desktopu a všemu, co na něm mají. Součástí XenDesktop je technologie HDX™, která uživatelům zaručuje komfortní „high-definition“ pracovní podmínky při každém přihlášení do systému bez ohledu na to, kde zrovna jsou a jaký druh technologie virtuálních desktopů využívají.

Virtualizace desktopů pro každého uživatele prostřednictvím FlexCast™
Ústřední součástí XenDesktop 4 je jeho doručovací technologie FlexCast™, nová výkonná funkce, která dává zákazníkům flexibilitu poskytovat jakýkoli typ virtuálního desktopu, jakémukoli uživateli, na jakékoli zařízení – a tuto kombinaci kdykoli změnit. XenDesktop 4 s FlexCast umožňuje zákazníkům používat libovolnou kombinaci následujících technologií virtuálních desktopů, které jsou všechny řízené z jednoho centrálně spravovaného řešení:

  • Pro pracovníky ve výrobě, kteří sdílejí stejnou sadu aplikací, je nejbezpečnějším a nejekonomičtějším přístupem sdílený, na serveru běžící virtuální desktop. Tento model dává každému uživateli standardizovaný neměnný desktop, ideální pro práce, kde jsou uživatelské úpravy desktopu nepotřebné nebo nežádoucí. Podporou až 500 uživatelů na jednom serveru nabízí tento model významné úspory nákladů ve srovnání s jakoukoli jinou technologií virtuálních desktopů.
  • Pro kancelářské pracovníky, kteří potřebují více personalizované desktopy, je často nejlepším přístupem model hostování na virtuálním stroji (VM), obecně označovaný jako VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Provozováním každého uživatelského desktopu na vyhrazeném virtuálním stroji spojuje tato volba výhody centrální správy s plnou podporou uživatelské personalizace desktopu a dokáže zpravidla obsluhovat kolem 60–70 desktopů na jednom serveru.
  • Pro náročné uživatele, provozující špičkové profesionální aplikace, může být lákavou možností využití blade serverů v datovém centru. Tento přístup nabízí všechny výhody centralizace a přitom zajišťuje každému uživateli jemu vyhrazený výpočetní výkon s hostováním pouze jediného desktopu na serveru.
  • XenDesktop 4 podporuje také řadu inovativních možností na straně klienta, včetně schopnosti streamovat desktopy do každého uživatelského zařízení, aby tam běžely lokálně, zatímco správa OS, aplikací a dat probíhá stále centrálně. Tento přístup nabízí uživatelům snadnou a nenákladnou cestu, jak začít používat virtualizaci desktopů s využitím existujících výpočetních zdrojů vlastního PC a snížením provozní režie datového centra na minimum. Může to být ideální řešení také pro vládní instituce nebo univerzitní laboratoře, které používají bezdisková PC z důvodu maximální ochrany dat.
  • V některých případech je nejjednodušší možností doručovat virtuální aplikace na PC, kde běží tradičně nainstalovaný OS. Centralizací aplikací a jejich poskytováním jako on-demand služby na existujících desktopech nabízí tato volba mnohé výhody plně virtualizovaného desktopu z hlediska návratnosti investic a správy s minimálními náklady na instalaci, což z ní dělá ideální startovací bod pro zákazníky, kteří s virtualizací desktopů teprve začínají.

A jelikož mohou virtuální aplikace pracovat i off-line, je tato možnost oblíbená také mezi mobilními uživateli.

On-demand aplikace prostřednictvím XenApp™
Nákladnost a složitost správy desktopů je z velké části přímým důsledkem provozování aplikací na jednotlivých desktopech uživatelů. Integrace všech možností špičkové technologie Citrix XenApp do XenDesktop 4 okamžitě zlepšuje návratnost investic tím, že dělá z poskytování aplikací nedílnou součást celkové správy desktopů. Nyní může IT oddělení řídit přístup k datům, spravovat méně obrazů desktopů, eliminovat systémové konflikty a omezovat regresní testování aplikací. Přidávání, aktualizace a odstraňování aplikací je snadné, jelikož uživatelé mohou využívat samoobsluhu s aplikacemi, která jim umožňuje okamžitý přístup k aplikacím z libovolného mís­ta.

Rozšíření HDX™ uživatelské prostředí
XenDesktop 4 obsahuje také nové významné funkce, které zlepšují správu výkonu a kapacity, monitorování služeb, škálovatelnost, bezpečnost a výkon. Nejdůležitější z nich jsou vylepšení špičkové technologie Citrix HDX, která zajišťují, že každý uživatel získá nejlepší možné pracovní prostředí bez ohledu na to, jaká technologie virtuálních desktopů mu ji poskytuje. Nová vylepšení HDX v XenDesktop 4 se týkají práce s multimediálním obsahem, spolupráce v reálném čase, použití USB periferií a 3D grafiky na pomoc spolupráci mezi prostorově rozptýlenými konstrukčními týmy v reálném čase. Kromě zlepšení uživatelského prostředí potřebují tato nová vylepšení HDX až o 90 procent menší šířku pásma, než alternativní řešení.

Rozšířené partnerství s Microsoftem
XenDesktop 4 rozšiřuje dlouhodobé partnerství Citrixu s Microsoftem, které pomáhá zákazníkům postoupit na zcela novou úroveň efektivní práce s desktopy díky využití nejnovějších vylepšení platforem Microsoftu, jako jsou Windows Server 2008 R2 Remote Desktop Services a Microsoft VDI Suites. XenDesktop 4 staví obdobně také na nejnovějších vylepšeních výkonu a využitelnosti ve Windows Server 2008 R2 Hyper-V. Počínaje verzí 4 bude XenDesktop nyní dodáván také spolu s Hyper-V. Obě společnosti spolupracují také na zjednodušení správy fyzických a virtuálních desktopů a aplikací prostřednictvím správní platformy Microsoft System Center, které zahrnuje plány na další integraci řešení, jako je Microsoft Application Virtualization (App-V), do prostředí Citrix XenDesktop. XenDesktop 4 podporuje také nejnovější funkce Microsoft Windows 7, aby usnadnil provádění každodenních úkolů a pomohl zákazníkům pracovat tak, jak chtějí. A díky svým novým rozšířeným funkcím pomáhá XenDesktop 4 zákazníkům přejít na Windows 7 rychleji a pohodlněji, než kdykoli předtím.

Otevřená architektura
XenDesktop 4 je jediný produkt na trhu, který podporuje každou významnější platformu virtualizace serverů, jako jsou Citrix XenServer™, Microsoft Windows Server® Hyper-V™ a VMware ESX™. Je to také jediný produkt pro virtualizaci desktopů, který podporuje VMware vSphere™. Tato bezprecedentní flexibilita umožňuje zákazníkům, aby si vybrali libovolný hypervisor, který nejlépe vyhovuje jejich specifickým provozním potřebám, aniž by byli nějak omezováni nebo nuceni používat proprietární platformu.

Cena a dostupnost
XenDesktop 4 bude běžně dostupný od 16. listopadu 2009 a bude licencován podle počtu uživatelů. Tento model dovoluje každému koncovému uživateli používat neomezený počet připojených nebo off-line zařízení bez dalších poplatků. XenDesktop 4 bude k dostání ve třech edicích s následujícími doporučenými cenami:

  • Standard – 75 $ za uživatele
  • Enterprise – 225 $ za uživatele
  • Platinum – 350 $ za uživatele

V rámci speciální, časově omezené nabídky, budou mít zákazníci s Citrix XenApp, kteří jsou připraveni postoupit od samostatného poskytování aplikací k plné virtualizaci desktopů, také možnost vyměnit svoje dosavadní licence na XenApp za licence na nový XenDesktop 4 v poměru 2:1.

Tajnosti, lži a VDI – Rozptýlení mýtů
Řešení Citrixu pro virtualizaci desktopů a aplikací, včetně XenDesktop 4 a XenApp 5, budou představena na celosvětové on-line akci 20. října 2009. Tato virtuální akce, nazvaná „Tajnosti, lži a VDI: Rozptýlení mýtů a odhalení pravdy o virtualizaci desktopů a aplikací“, bude zahrnovat prezentace, chaty a on-line ukázky od Citrixu, na kterých se budou podílet také klíčoví partneři Citrixu, například CSC, Dell, Fujitsu, HP, IBM, Intel, NetApp, Microsoft a Wyse a přes 25 sponzorů a členů programu Citrix Ready™. Citrix připravuje také exkluzivní předpremiéru této akce pro všechny svoje certifikované kanálové partnery na 13. říjen 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).