Hlavní navigace

Citrix přidává do XenApp funkci poskytování pomocí virtuálních strojů

[Tisková zpráva] Jediný produkt nyní dokáže poskytovat aplikace na vyžádání libovolnému uživateli v libovolném místě – streamované, sdílené nebo poskytované z VM

Sdílet

Praha, Česká republika — 21. září 2009 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), oznámil nové významné vylepšení Citrix® XenApp™ 5, díky němuž je nyní možné poskytovat na vyžádání aplikace z virtuálních strojů (VM), na kterých běží desktopové operační systémy, například Windows 7, Vista a Windows XP. Nový model založený na VM doplňuje dosavadní metody poskytování obsažené v XenApp, zahrnující schopnost hostovat sdílené aplikace centrálně přes Windows Terminal Services nebo je streamovat do PC nebo notebooku a provozovat lokálně. Přidáním aplikací hostovaných na VM nyní XenApp 5 nabízí 100% kompatibilitu aplikací s minimálními náklady na testování a potvrzení funkčnosti. To dělá z XenApp nejrychlejší, nejjednodušší a nejekonomičtější řešení pro poskytování Windows aplikací libovolnému uživateli na libovolném místě. Kromě přidaného hostování aplikací na VM je XenApp 5 vybaven také novými možnostmi pro řízení výkonu a kapacity a dále vylepšeními technologie Citrix® HDX™, například HDX™ MediaStream for Flash, která zajišťuje kvalitní chod i těch nejnáročnějších multimediálních aplikací.

„S více než 230 000 zákazníky, používajícími denně XenApp pro poskytování aplikací ve svých organizacích, se zas a znovu potvrzuje, že náš stěžejní přístup, založený na Terminal Services, je cenově nejvýhodnější metodou poskytování aplikací. Při dnešní rozmanitosti uživatelů ve většině firem – od mobilních přes kancelářské až po pracovníky přímo ve výrobě – je velmi důležité, abychom nabízeli zákazníkům inovativní a flexibilní možnosti pro on-demand poskytování aplikací,“ řekl Mick Hollison, viceprezident Citrix Systems, pověřený marketingem skupiny produktů XenApp. „Neexistuje sice zatím žádná technologie, která by dokázala sama obsloužit všechny tyto rozdílné skupiny uživatelů, existuje však jedna firma, která to dokáže. Kombinace sdíleného, streamovaného a na VM založeného poskytování, které funguje ve spolupráci s Citrix Receiver a Dazzle, dává našim zákazníkům schopnost dynamicky poskytovat aplikace na vyžádání libovolnému uživateli na libovolném místě.“

Vylepšená správa výkonu a kapacity
XenApp 5 je nyní vybaven funkcemi řízení výkonu podle stanovených pravidel, které slouží pro optimalizaci provozu serverové farmy a snížení spotřeby energie bez narušení přístupu uživatelů k aplikacím. Konsolidací uživatelských relací na méně serverů se řídí kapacita systému tak, aby se zmenšilo nerovnoměrné nebo nízké využití serverů a zabránilo velkému rozptýlení relací mezi servery. Nové prostředky pro zátěžové testy umožňují zákazníkům vytvářet scénáře inteligentního testování pro analýzu výkonu serverů, určení nejlepšího poměru fyzických a virtuálních serverů pro libovolné prostředí a odstranění potřeby předimenzované serverové kapacity.

Vylepšená technologie HDX pro kvalitní multimediální prostředí
Citrix pokračuje v rozšiřování možností technologií HDX, které poskytují náročným uživatelům kvalitní multimediální prostředí pro jejich virtualizované desktopy a aplikace. XenApp 5 nyní obsahuje HDX MediaStream for Flash, který zajišťuje uživatelům bezproblémové provozování flashových aplikací a videa. HDX MediaStream urychluje provoz a využívá ke zpracování obsahu ve Flashi zdroje na straně klienta, aby snížil spotřebu šířku pásma síťové linky. Do XenApp 5 je nyní začleněn také HDX™ Plug-n-Play, který poskytuje okamžitý přístup uživatelů k USB zařízením. Zařízení mohou být namapována v reálném čase před uživatelskou relací nebo během ní. Vylepšení v HDX™ IntelliCache pro protokol MAPI urychlují zpracování e-mailů v Microsoft Exchange pro firemní pobočky a mobilní uživatele až 50krát při současném snížení spotřeby šířky pásma. Odstraněním „upovídanosti“ protokolu a automatickou kompresí a odstraňováním duplicit e-mailových příloh se zrychlí odezva aplikací Outlook a Exchange, i když má přenosová linka velké zpoždění.

Vytváření otevřených virtualizačních řešení
Zatímco se někteří dodavatelé zaměřují výhradně na svoji vlastní proprietární virtualizační platformy, Citrix nadále podporuje otevřenější přístup ke svojí infrastruktuře pro virtualizaci desktopů a aplikací. Byla otestována široká škála „Citrix Ready“ produktů a integrována s řešeními Citrixu – a stále přibývají další. Na začátku tohoto roku společnosti Citrix a Microsoft také oznámily rozsáhlou dohodu o integraci řešení Citrixu pro virtualizaci desktopů a aplikací s infrastrukturou pro správu desktopů od Microsoftu. Díky ní budou moci firemní IT oddělení spravovat distribuované i centrálně hostované aplikace pomocí prostředků Citrix XenApp a Microsoft System Center Configuration Manager. Citrix XenApp bude spolupracovat také s Microsoft Application Virtualization (App-V) a rozšíří její možnosti podporou samoobslužného poskytování aplikací na libovolném zařízení pomocí Citrix Receiver™ a Citrix® Dazzle™. Používání otevřené infrastruktury zajišťuje, že uživatelé mohou integrovat do svého citrixového prostředí technologii, která nejlépe splňuje jejich požadavky, bez ohledu na jejího dodavatele.

Virtuální akce Citrix Desktop Virtualization
Řešení Citrixu pro virtualizaci desktopů a aplikací, včetně nových vylepšení pro XenApp 5, budou představena na celosvětové on-line akci 20. října 2009. Tato virtuální akce, nazvaná „Tajnosti, lži a VDI: Rozptýlení mýtů a odhalení pravdy o virtualizaci desktopů a aplikací“, bude zahrnovat prezentace, chaty a on-line ukázky od Citrixu, na kterých se budou podílet také klíčoví partneři Citrixu, například Dell, HP, IBM, Intel a Microsoft. Exkluzivní předpremiéru virtuální akce „Tajnosti, lži a VDI“ pro všechny svoje kanálové partnery chystá Citrix na 13. října 2009.

Cena a dostupnost
Nové funkce v XenApp 5 budou k dispozici ke stažení od 29. září 2009. Více informací o nových funkcích XenApp 5 můžete najít na: http://citrix­.com/xenapp/fe­aturepack2.

Podpůrné zdroje
Vydejte se na web za týmem Citrix XenApp, abyste získali nejnovější zprávy a informace na:

  • XenApp blog nebo Expert series na stránce Citrix Community
  • Twitter @Xenappjunkie
  • Citrix na Facebooku
  • Zaregistrujte se ještě dnes na TechTalk series, abyste se dozvěděli co nejvíce o XenApp

Plánování a vývoj jakýchkoli popisovaných vlastností a funkcí našich produktů a načasování jejich uvedení na trh zůstává výlučně v naší kompetenci a může být bez upozornění nebo konzultace změněno. Poskytované informace jsou pouze orientační a nejsou závazkem, slibem ani zákonnou povinností dodat jakýkoli materiál, kód nebo funkci a nemělo by se na ně spoléhat při rozhodování o nákupu, ani by neměly být začleňovány do žádného kontraktu.