Hlavní navigace

Citrix přináší virtuální zařízení NetScaler VPX a představuje otevřený partnerský síťový program Citrix Ready

[Tisková zpráva] Nový partnerský program vytváří síťový ekosystém na podporu virtualizovaného poskytování webových aplikací přes cloudová a firemní datová centra

Sdílet

Praha, Česká republika – 30. září 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) oznámil všeobecnou dostupnost virtuálního zařízení Citrix® NetScaler® VPX™ a představil nový otevřený síťový program „Citrix Ready™“ na jeho podporu. Nový program vytváří výkonný partnerský ekosystém pro podporu Citrix NetScaler VPX, jediného špičkového řešení pro poskytování aplikací a vyrovnávání zátěže, které je dostupné jako virtuální zařízení. Zavedením svého otevřeného síťového programu dává Citrix nezávislým dodavatelům softwaru (ISVs), firemním zákazníkům a poskytovatelům cloudové infrastruktury možnost, jak snadněji vytvářet nová výkonná virtuální síťová řešení, která lze bez obav integrovat se širokou škálou partnerských řešení, která již byla ověřena v součinnosti s NetScaler VPX.

„Dostupnost virtuálního zařízení NetScaler VPX přinese kompletní funkce poskytování webových aplikací na dosah každé organizaci, která používá aplikace Oracle,“ řekl Tom Herrmann, viceprezident společnosti Oracle. „V rámci naší iniciativy Application Integration Architecture for Partners Citrix a Oracle těsně spolupracovaly na ověřování a dokumentování, jak zařízení NetScaler zlepšují poskytování aplikací Oracle. Citrix zpřístupněním NetScaler ve formě virtuálního zařízení umožňuje všem uživatelů aplikací Oracle, aby snadno získali přesně tytéž výhody.“

Otevřený partnerský síťový program
Otevřený síťový program Citrix Ready vytváří rozsáhlý partnerský ekosystém na podporu zavádění virtualizovaných služeb NetScaler do téměř každého prostředí. Díky tomuto programu mohou zákazníci Citrixu s důvěrou budovat komplexní infrastruktury pro poskytování aplikací pomocí NetScaler VPX a integrovat je s mnoha partnerskými řešeními:

  • Partneři pro platformu – Poskytují širokou škálu možností pro nasazení softwaru NetScaler VPX.
  • Partneři pro aplikace – Ověřují interoperabilitu s NetScaler VPX a poskytují zakázková řešení s těsně integrovanými funkcemi NetScaler pro vyrovnáváním zátěže a poskytováním aplikací.
  • Poskytovatelé cloudových a hostingových služeb – Nabízejí on-demand síťové aplikace pro zákazníky v režimech sdílených i vyhrazených služeb.
  • Partneři pro řešení – Doplňují funkce NetScaler VPX pro zajištění ucelených komplexních řešení, včetně produktů pro zabezpečení zpráv a flexibilní správu identit v cloudovém prostředí.

Mezi zakládající členy nového otevřeného síťového programu Citrix Ready patří společnosti Ankeena, Apere, Arista, Dell, Fujitsu, HP, Intel, Joyent, Oracle, SoftLayer, Trend Micro a Vyatta. Úplný seznam certifikovaných partnerů a řešení můžete najít na http://www.ci­trix.com/ready/lis­t/products?fa­mily=netscaler%20VPX.

Virtuální zařízení NetScaler VPX
Od svého uvedení v květnu 2009 jako veřejně dostupné předběžné verze byl NetScaler VPX stažen a vyzkoušen tisícovkami firemních zákazníků a poskytovatelů cloudové infrastruktury, kteří toužili vnést do svých datových center tolik potřebnou flexibilitu a efektivitu. Nyní je již NetScaler VPX dostupný v běžném prodeji a je připraven rozšířit trh pokročilých technologií pro poskytování webových aplikací.

„Dostupnost softwarových řídících jednotek pro poskytování aplikací (Application Delivery controllers – ADCs) a zvláště těch, které nabízejí pokročilé funkce, povede k významnému rozšíření celkového trhu ADC,“ řekl Joe Skorupa, viceprezident pro průzkum trhu ze společnosti Gartner, Inc. „Softwarové ADCs budou využívány návrháři firemních sítí jako strategická platforma pro optimalizaci poskytování provozně důležitých aplikací.“

NetScaler VPX umožňuje organizacím všech velikostí snadnou a ekonomickou implementaci špičkových funkcí pro poskytování všech typů webových aplikací. Spojením rozsáhlé podpory platformy, cenově dostupných licencí a gigabitového přenosového výkonu přináší NetScaler VPX pokročilou technologii poskytování aplikací pro současné i budoucí scénáře využití, které nejsou řešeny proprietárními fyzickými zařízeními:

  • Podpora sdílených služeb v cloudových a firemních datových centrech – NetScaler VPX umožňuje použití nové generace architektur pro sdílení zdrojů více uživateli (multi-tenancy architectures), které přinášejí správu akcelerace pro specifické aplikace nebo uživatele, zabezpečení a provozu blíže k aplikaci pomocí flexibilní sady softwaru. Doplňuje tak hardwarová zařízení NetScaler MPX na okraji datového centra, která zprostředkovávají rozsáhlé spektrum služeb sdílených všemi uživateli.
  • Vyrovnávání zátěže a poskytování aplikací na vyžádání – Vůbec poprvé je možné zajišťovat špičkové poskytování aplikací a vyrovnávání zátěže jako službu na vyžádání (on-demand service) prostřednictvím poskytovatelů cloudu a hostingu, kteří usilují o zvýšení pružnosti a ziskovosti svých nabídek. Architektury datových center jsou zbaveny strnulosti, která je vlastní proprietárním fyzickým řešením.
  • Využití NetScaler ve všech fázích životního cyklu aplikace – NetScaler VPX okamžitě zpřístupňuje vývojovým týmům technologické možnosti pro optimalizaci, zabezpečení a správu kritických provozních aplikací, aby se poskytování aplikací dalo „zabudovat“ přímo do aplikace. Navíc řeší ožehavé problémy s podporou a změnou konfigurace tím, že umožňuje vyhodnotit pravidla pro poskytování aplikací v testovacím a předprovozním prostředí dříve, než dojde k provoznímu nasazení.

Bezplatná verze NetScaler VPX Express Edition
Pro snadné vyzkoušení a omezené provozní nasazení nabízí Citrix verzi NetScaler VPX Express Edition, kterou je možné zdarma stáhnout a aktivovat. NetScaler VPX Express dává všem IT odborníkům – včetně správců sítě a týmům pro vývoj a testování aplikací – snadnou možnost vyzkoušet si bez rizika pokročilou technologii poskytování webových aplikací. Poskytuje také dostupnou možnost pro začlenění technologie NetScaler do nevýrobních testovacích a vývojových prostředí, umožňujících testovat změny pravidel a konfigurace před jejich nasazením do ostrého provozu.

„Ohromná odezva zákazníků na naše řešení NetScaler VPX dokládá správnost naší strategie rozšířit celkový trh pro technologii NetScaler tím, že ji zpřístupníme jako virtuální zařízení,“ řekl Klaus Oestermann, viceprezident a generální ředitel NetScaler Product Group v Citrix Systems. „Otevřený síťový program je výkonný ekosystém, na jehož základě mohou zákazníci s důvěrou budovat integrovanou efektivní infrastrukturu pro poskytování aplikací s využitím špičkových technologií a produktů.“

Cena a dostupnost
NetScaler VPX je nyní celosvětově dostupný prostřednictvím partnerů ze skupiny Citrix Solution Advisors. Kromě verzí Standard, Enterprise a Platinum Edition, které se od sebe liší podle množství nabízených funkcí, existuje také základní verze NetScaler VPX Express Edition, kterou je možné stáhnout zdarma na http://www.ci­trix.com/netsca­lervpxexpress. NetScaler VPX je dostupný také jako on-demand cloudová služba od poskytovatelů těchto služeb, jakým je například společnost SoftLayer.

O programu Citrix Ready
Program Citrix Ready je zaměřen na ověřená řešení, která se osvědčila při podpoře rodiny produktů Citrix Delivery Center™, firemní end-to-end infrastruktury pro poskytování aplikací. Delivery Center zahrnuje Citrix® XenApp™, Citrix® XenDesktop™, Citrix® XenServer™ a Citrix® NetScaler®. Označení Citrix Ready je udělováno produktům třetích stran, které úspěšně splnily ověřovací kritéria stanovená Citrixem, a dává zákazníkům větší jistotu kompatibility nabízených společných řešení. Citrix Ready využívá přední průmyslové aliance a partnerský ekosystém pro vytváření řešení, která dokážou pokrýt rozmanité potřeby uživatelů. Program zahrnuje přes 2800 partnerů, kteří představili více než 9600 ověřených produktů. Citrixu se za tento program dostalo uznání, když začátkem tohoto roku získal od sdružení Association of Strategic Alliance Professionals (ASAP) ocenění „2009 Alliance Excellence Award“ za svoji schopnost vytvořit silnou komunitu spojenců díky využití nových progresivních metod udržování partnerských vztahů. Více informací o programu Citrix Ready můžete najít na webu Citrixu na www.citrix.com/ci­trixready.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).