Hlavní navigace

Nová aplikace Citrix Receiver je nyní dostupná na Apple App Store

[Tisková zpráva] Umožňuje uživatelům iPhonu pracovat kdykoli a kdekoli s aplikacemi a dokumenty v prostředí Windows

Sdílet

Praha, Česká republika, 11. května 2009 — Citrix Systems, Inc. (Nasdaq: CTXS) na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, oznámil dostupnost aplikace Citrix Receiver v internetovém obchodu Apple App Store. Aplikace dává uživatelům dotykem ovládaných zařízení iPhone a iPod touch přístup k aplikacím a dokumentům v prostředí Windows z libovolného místa. Firmy tak budou moci rychle a bezpečně doplnit svoji dosavadní infrastrukturu Citrix XenApp™ o podporu agilních a vysoce produktivních mobilních pracovníků.

„Citrix Receiver přináší 230.000 společ­nostem, které již využívají XenApp pro poskytování virtualizovaných aplikací svým zaměstnancům, jednoduchou a všestrannou metodu pro přístup k desktopům a aplikacím z každého místa, na které jejich pracovníci zavítají. Nezáleží přitom na tom, zda používají stolní počítač, notebook nebo smartphone. Citrix Receiver zajistí ve všech případech konzistentní a vysoce komfortní přístup k firemním aplikacím a umožní IT oddělením poskytovat aplikace jako škálovatelnou a nepřetržitě dostupnou službu,“ řekl Mick Hollison, viceprezident marketingu produktu XenApp z Citrix Systems. „Jsme rádi, že můžeme nabídnout tuto možnost také milionům uživatelů přístrojů iPhone a iPod touch se stejnou mírou uživatelského komfortu, jaký si zvykli od svých zařízení očekávat.

„Citrix Receiver umožní našim zákazníkům provozovat existující firemní aplikace na iPhonu při zachování kontroly nad jejich firemními daty a intelektuálním vlastnictví,“ řekl Roman Pacewicz, hlavní viceprezident pro strategii a aplikační služby AT&T Business Solutions. „Spojení snadného ovládání iPhonu, přístup prakticky odkudkoli prostřednictvím bezdrátové sítě AT&T a poskytování důležitých provozních dat pomocí řešení Citrixu nabízí pohodlnou a bezproblémovou komunikaci.“

Citrix Receiver je tenký softwarový klient, který běží na uživatelských zařízeních, například na počítačích typu PC/Mac nebo na smartphonech, a slouží jako samoobslužný uživatelský vstupní bod do rodiny produktů Citrix Delivery Center™. Citrix Receiver pro iPhone a iPod touch využívá všech výhod inovativního uživatelského rozhraní Multi-Touch na těchto zařízeních, které umožňuje zoomování, posunování nebo procházení dokumentů. Pomocí jedinečné funkce Citrix Doc Finder lze také získat jedním dotykem rychlý přístup k důležitým dokumentům uloženým ve firemní síti. Uživatelé mohou nyní rychle hledat, prohlížet, editovat, ukládat a rozesílat pracovní dokumenty přímo ze svých zařízení iPhone a iPod touch. Jelikož jsou tyto dokumenty uloženy v datovém centru a doručovány přes zabezpečené šifrované spojení, zůstávají data i aplikace stále zcela v bezpečí. Mobilní odborníci, kteří nemohli dříve pracovat s plnohodnotnými aplikacemi Windows jinak, než pomocí notebooku, budou nyní moci okusit skutečnou mobilitu. Například právníci mohou prohlížet a editovat spisy, manažeři mohou aktualizovat prezentace v PowerPointu a lékaři mohou procházet záznamy pacientů nebo zkoumat rentgenové snímky přímo na zařízení ve svojí dlani, i když jsou třeba zrovna někde v budově soudu, sedí v čekárně na letišti nebo se pohybují někde mimo nemocnici.

Jako součást aplikace Citrix Receiver pro iPhone a iPod touch představil Citrix také novou technologii App Viewer, která usnadňuje zobrazování firemních aplikací takovým způsobem, který je vhodný pro malá mobilní zařízení. Tato funkce podporuje zobrazování pouze těch informací, které uživatel skutečně potřebuje – například panelů s dynamickými grafy a často sledovanými výstupy z ERP a CRM aplikací – když je třeba na poradě nebo mimo svůj počítač. Citrix zveřejnil jednoduché pokyny, jak používat App Viewer ve spojení se standardními IT vývojovými nástroji pro snadné vytváření uživatelských pohledů na firemní aplikace pomocí předem připravených nebo uživatelských šablon. Spojení zařízení iPhone a iPod touch a nástrojů App Viewer a Doc Finder umožňuje uživatelům prohlížet aplikace a editovat jakýkoli druh firemních dokumentů i na malém displeji. Stále větší procento obchodních cestujících dostává příležitost zjistit, že jim iPhone, iPod touch a Citrix Receiver opravdu umožňuje opustit na kratších cestách jejich notebook. Zapojením milionů uživatelů do již existující firemní infrastruktury XenApp dokáže Citrix pomoci zákazníkům rozšířit možnosti pracovního využití mobilních zařízení a nabídnout zjednodušený model poskytování IT služeb, který je flexibilní, škálovatelný a neustále dostupný.

„Citrix Receiver na iPhonu umožňuje přístup k libovolné aplikaci, která je poskytována prostřednictvím Citrix XenApp. Na rozvíjejícím se trhu zdravotnických aplikací hrají elektronické záznamy o pacientech, poskytované pomocí řešení od Citrixu, stále významnější roli,“ řekl doktor Paul Altmann, ředitel oddělení zdravotnické informatiky v NHS South Central & Oxford Radcliffe Hospitals. „Schopnost reagovat na dotazy od kolegů v reálném čase s využitím bezpečného dálkového připojení k elektronické dokumentaci pacientů (EPR) přes iPhone a Citrix představuje velký krok vpřed, který se jistě stane velmi populární mezi lékaři, pro které je iPhone jedním z nejatraktiv­nějších používaných PDA zařízení.

Ukázka založená na cloudové technologii předvádí výkon a eleganci řešení Citrix Receiver
Aby ukázal uživatelům a IT odborníkům, jak snadno se Citrix Receiver používá, vytvořil Citrix veřejné demonstrační prostředí, které je dostupné každému majiteli přístrojů iPhone nebo iPod touch. Po bezplatném stažení klienta Citrix Receiver mohou uživatelé kliknout na odkaz, aby získali oprávnění pro přístup k ukázkovému systému na adrese www.citrixclou­d.net. V tomto demonstračním prostředí si budou uživatelé moci sami vyzkoušet snadnou a intuitivní navigaci v připravených vzorových aplikacích.

Demonstrační systém je vytvořen na platformě Citrix Cloud Center (C3) a dovoluje každému ověřit si výkon a funkčnost rodiny produktů Citrix Delivery Center, kterou reprezentují XenApp, XenServer™ a NetScaler™. Toto prostředí využívá také technologii společnosti SoftLayer, partnera programu Citrix C3, a schopnosti snadného zapojení do řešení Amazon EC2 pro zvýšení výkonu a paměťového prostoru v období špičkového zatížení systému. Tato jedinečná kombinace dokazuje výkon kompletně virtualizovaného poskytovacího centra. Citrix Receiver pro iPhone je dostupný zdarma na Apple App Store pro iPhone a iPod touch nebo na www.itunes.com/ap­pstore/

O konferenci Citrix Synergy 2009
Citrix Synergy, která se zrodila před více než 10 lety jako konference uživatelů, se stala prestižní událostí v oboru IT, kde se prolínají světy virtualizace, počítačových sítí a poskytování aplikací. V rámci jedné registrace je pro zájemce připraveno několik akcí, mezi něž patří Virtualization Congress, Network World Live, Geek Speak Live a Citrix iForum User Conference. Návštěvníci si mohou podle svých zájmů vybrat, zda se zúčastní jen jedné z nich, nebo si sestaví svůj vlastní kombinovaný program. Díky informacím získaným od předních osobností v oboru, seznámení se s řešeními od nejúspěšnějších dodavatelů a výměně zkušeností s ostatními uživateli se tato investice všem účastníkům konference bohatě vyplatí. Další informace a registrace viz webové stránky Citrix Synergy.

Pro investory Citrix
Tato zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která jsou učiněna „v dobré víře“ v souladu s ustanoveními podle části 21E amerického zákona o burze cenných papírů (Securities Exchance Act) z roku 1934. Prognostické předpoklady v této zprávě nejsou zárukou budoucího vývoje. Tato sdělení zahrnují řadu faktorů, které by mohly způsobit značnou odlišnost skutečných výsledků, včetně rizik spojených s růstem příjmu a uznáním příjmu, produkty, jejich vývojem a distribucí, poptávkou a rozvojem produktové řady, ekonomickými a konkurenčními faktory, klíčovými strategickými vztahy společnosti, akvizičními a příslušnými integračními riziky a také dalšími riziky uvedenými v dokumentech společnosti, které jsou předkládány komisi pro regulaci amerického finančního trhu SEC (Securities and Exchange Commission). Citrix nepřebírá žádné závazky ohledně aktualizace jakýchkoli informací o očekávaném vývoji obsažených v této tiskové zprávě nebo týkající se zde zveřejněných prohlášení.

O společnosti Citrix
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem technologií pro virtualizaci, počítačové sítě a poskytování softwaru jako služby, které využívá více než 230.000 organizací na celém světě. Její rodiny produktů Citrix Delivery Center, Citrix Cloud Center (C3) a Citrix Online Services radikálně zjednodušují používání výpočetní techniky milionům uživatelů. Umožňují poskytovat aplikace jako služby na vyžádání libovolnému uživateli na jakémkoli místě a zařízení. Mezi zákazníky Citrixu patří největší světové internetové společnosti, 99 procent firem ze žebříčku Fortune Global 500 a stovky tisíc malých podniků a dalších uživatelů po celém světě. Citrix uzavřel partnerství s více než 10.000 firmami z více než 100 zemí světa. Společnost byla založena v roce 1989, a její roční příjem za rok 2008 byl 1,6 miliardy dolarů.