Hlavní navigace

Citrix uvolnil novou verzi XenApp 6

[Tisková zpráva] Citrix XenApp 6 určuje nový standard pro on-demand doručování aplikací na fyzické a virtuální desktopy. Nová verze zjednodušuje správu, zvyšuje škálovatelnost a rozšiřuje podporu HD prostředí pro Mac, smart telefony a produkty Microsoftu.

Sdílet

Praha, Česká republika – 15. března 2010 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS), ohlásil Citrix® XenApp™ 6, který je de facto standardem pro centralizaci aplikací v datových centrech a jejich doručování jako služby na vyžádání na fyzické i virtuální desktopy. XenApp 6 nabízí nová významná vylepšení, která zjednodušují práci IT oddělením, včetně snadnější centrální správy, lepší škálovatelnosti ve firemním prostředí a užší integrace s technologiemi Microsoftu, jako jsou App-V a Windows Server 2008 R2. XenApp 6 zlepšuje také produktivitu koncových uživatelů díky novým rozsáhlým inovacím špičkové technologie HDX™ a zjednodušení samoobslužného přístupu k aplikacím z libovolného zařízení, například z počítačů PC a Mac, notebooků a smart telefonů.

Nová vylepšení v XenApp 6 budou k dispozici také jako integrovaná funkce komplexního řešení virtualizace desktopů Citrix XenDesktop™ 4. Masové nasazení virtualizace desktopů vyžaduje prověřené škálovatelné řešení, které dokáže doručovat jakýkoli typ virtuálního desktopu jakémukoli uživateli na jakékoli zařízení a je také schopné podle potřeby kdykoli změnit používané doručovací technologie. Tato integrace přináší bezkonkurenční výhodu oproti jiným dnes dostupným řešením virtualizace desktopů, protože použití virtuálních desktopů spolu s centralizovanou správou aplikací zkracuje o více než polovinu doby návratnosti investic. Tato výkonná kombinace usnadňuje zákazníkům doručování aplikací jako on-demand služby jakémukoli uživateli a na jakékoli zařízení napříč širokou škálou fyzických i virtuálních desktopů.

„Citrix XenApp 6 přináší zcela nový stupeň zjednodušení IT a uživatelský komfort, který přesahuje vše, co bylo dosud u XenApp možné. Nové možnosti zjednodušené správy a zvýšená škálovatelnost redukují náklady na správu aplikací v prostředí fyzických i virtuálních desktopů až o 50 procent. Ve spojení se samoobsluhou pro firemní aplikace Citrix Dazzle a nově rozšířenou podporou pro počítače Mac, notebooky a smart telefony v aplikaci Citrix Receiver mohou zákazníci nyní doručovat aplikace jako on-demand službu libovolnému uživateli v libovolném místě za zlomek nákladů klasické správy aplikací,“ komentuje novou verzi XenApp 6 Bill Burley, viceprezident Citrixu a generální ředitel skupiny pro produkt XenApp.

Garth Fort, generální ředitel pro System Center Marketing, Server and Tools Business v Microsoft Corp. dodává: „Díky podpoře pro Windows Server 2008 R2 v XenApp 6 a nové integraci s Citrix XenApp a Microsoft App-V přinášíme našim zákazníkům vyšší užitnou hodnotu a nabízíme zjednodušenou a přitom výkonnou infrastrukturu pro doručování aplikací. Zákazníci tak mohou využít svoje dosavadní investice do řešení Microsoftu a zároveň pokračovat v rozvoji svých kapacit pro doručování aplikací na vyžádání.“

Klíčová fakta a vlastnosti:

 • Zjednodušená správa – XenApp 6 výrazně zjednodušuje používání počítačů pomocí AppCenter™, nové výkonné ovládací konzoly, která usnadňuje IT oddělením centrální správu všech aplikací v celé firmě z jednoho místa.
 • Jedinečná škálovatelnost – XenApp 6 byl ověřen při škálování pro více než 100.000 souběžně pracujících uživatelů na jediné serverové farmě.
 • To přináší zákazníkům bezkonkurenční úroveň úspory nákladů a efektivity datového centra.
 • Rozšířená integrace s řešeními Microsoftu – Hladká integrace mezi XenApp 6 a Microsoft App-V usnadňuje zákazníkům centrální správu aplikací při použití jakékoli kombinace lokálních a hostovaných řešení, která nejlépe vyhovuje jejich unikátním potřebám. XenApp 6 obsahuje také úplnou podporu pro Microsoft Windows Server 2008 R2 s přidáním rozsáhlých vylepšení platformy, zahrnujících zjednodušené poskytování, snadnější automatizaci a snížení spotřeby energie.
 • Samoobslužné aplikace – Prostřednictvím integrace s Citrix Dazzle™ dává XenApp 6 uživatelům zcela novou úroveň flexibility a mobility. Dovoluje jim vybírat si potřebné aplikace bez nákladné manuální podpory ze strany IT oddělení. Aplikace dostupné uživatelům přes „výkladní skříň“ Dazzle mohou zahrnovat ty, které jsou doručovány pomocí XenApp nebo Microsoft App-V, stejně jako SaaS nebo webové aplikace, které podporuje IT oddělení.
 • Podpora pro Mac a smart telefony – Kromě podpory PC, tenkých klientů a notebooků nyní XenApp 6 usnadňuje uživatelům přístup k Windows aplikacím z platformy Mac a oblíbených smart telefonů, jako jsou Apple iPhone, Google Android a přístroje s Windows Mobile.
 • Vylepšení špičkové technologie HDX™ – XenApp 6 obsahuje rozsáhlá nová vylepšení technologie HDX, která dovoluje zákazníkům doručovat mediální aplikace fungující v reálném čase, například pro velmi kvalitní přenos hlasu nebo hudby, a vytvářet tak komfortní uživatelské prostředí. Nová rozšíření HDX v XenApp 6 zlepšují také podporu pro širokou škálu USB zařízení, například webkamery, mikrofony, digitální kamery a skenery.

Přehled nejdůležitějších vlastnosti XenApp 6 je možné jednoduše získat z tohoto videa: http://www.ci­trix.com/tv/#vi­deos/1880.

Cena a dostupnost:
Nový XenApp verze 6 bude dostupný ke stažení od 24. března 2010 a bude nabízen jako bezplatný upgrade všem zákazníkům vlastnícím XenApp s platnou smlouvou Subscription Advantage. Doporučená cena pro nové licence XenApp 6 bude začínat na částce 350 $ za jednoho souběžně pracujícího uživatele. Více informací o nových funkcích v XenApp 6 lze najít na http://www.ci­trix.com/xenap­p6.

XenApp 6 bude také začleněn jako integrální součást do řady produktů Citrix XenDesktop 4, která je dostupná zákazníkům za doporučenou cenu začínající na částce 225 $ za jednoho uživatele nebo zařízení.

Související zprávy:

 • Citrix výrazně vylepšuje ekonomiku provozu virtualizovaných desktopů
 • Citrix nyní umožňuje masové nasazení virtualizace desktopů: představuje XenDesktop 4
 • Citrix láká koncové uživatele svými samoobslužnými virtuálními desktopy
 • Citrix přidává do XenApp funkci poskytování pomocí virtuálních strojů

Setkejte se s námi on-line:

 • XenApp komunita a blogy
 • Zeptejte se architekta: Dan Feller o virtualizaci desktopů
 • Série XenApp TechTalk
 • Twitter @xenappjunkie
 • Citrix na Facebooku

Plánování a vývoj jakýchkoli popisovaných vlastností a funkcí produktů a načasování jejich uvedení na trh zůstává výlučně v Citrix kompetenci a může být bez upozornění nebo konzultace změněno. Poskytované informace jsou pouze orientační a nejsou závazkem, slibem ani zákonnou povinností dodat jakýkoli materiál, kód nebo funkci a nemělo by se na ně spoléhat při rozhodování o nákupu, ani by neměly být začleňovány do žádného kontraktu.