Hlavní navigace

Dodávky produktové řady Citrix XenDesktop zahájeny

[Tisková zpráva] Nový přelomový produkt spojuje plně integrovanou virtualizaci desktopů a aplikací do nejkomplexnějšího řešení pro poskytování desktopů

Sdílet

Praha, Česká republika – 28. května 2008 – Společnost Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) oznámila okamžitou dostupnost Citrix XenDesktop™, nejočekávanější nové řady produktů v historii společnosti. Oficiální oznámení proběhlo na konferenci Citrix Synergy™, zaměřené na virtualizaci, počítačové sítě a poskytování aplikací, ve dnech 20. – 23. května 2008 v Houstonu. Společnost také odhalila dosud nezveřejněné podrobnosti o celé skupině produktů XenDesktop, včetně vydání nové edice Express, nabízející bezplatnou virtualizaci desktopů až pro 10 uživatelů, a nových edicí Enterprise a Platinum, ve kterých je integrováno osvědčené řešení pro virtualizaci aplikací v podobě nové funkce XenApp for Virtual Desktops. Všechny edice XenDesktop jsou optimalizovány pro práci s novým klientem Citrix Desktop Receiver, aby vytvořily jedinečné pracovní prostředí pro koncového uživatele (viz související zpráva), a také pro širokou škálu certifikovaných „Citrix Ready™“ hardwarových zařízení a softwarových řešení. Představují tak současné nejkomplexnější řešení pro poskytování desktopů.

„Oddělení aplikací od desktopového operačního systému v prostředí virtualizace desktopů dává IT organizacím větší flexibilitu, škálovatelnost i možnosti správy celého řešení pro poskytování desktopů. To zjednodušuje řízení životního cyklu desktopu tím, že konsoliduje (redukuje) desktopy a aplikace na pouhých několik standardizovaných obrazů, které mohou být dynamicky spojovány podle potřeb konkrétních uživatelů,“ řekl Andi Mann, ředitel výzkumu Enterprise Management Associates. „Tento model spojuje ekonomické výhody poskytování výpočetního výkonu prostřednictvím serverů s pohodlnou prací uživatelů v prostředí personalizovaných desktopů – obojí patří mezi klíčové akcelerátory většího nasazení virtualizace desktopů.“ Kompletní řada produktů XenDesktop nabízí zákazníkům volbu z pěti různých edicí s rozdílnými úrovněmi funkčnosti, které jsou navrženy tak, aby se virtualizace desktopů stala pro organizace všech velikostí a zaměření běžnou součástí jejich vybavení. Tyto edice zahrnují:

  • Express Edition – virtualizace desktopů zdarma až pro 10 uživatelů.
  • Standard Edition – nabízí levné a přitom velmi výkonné základní řešení pro virtualizaci desktopů, vhodné pro implementace na úrovni firemních oddělení.
  • Advanced Edition – podnikové řešení virtualizace desktopů pro organizace, které již využívají řešení pro poskytování aplikací. Advanced Edition přidává rozsáhlé možnosti poskytování virtuálních desktopů, které snižují náklady na ukládání dat a zjednodušují správu životního cyklu desktopu tím, že umožňují z jednoho obrazu desktopu dynamicky vytvářet a aktualizovat stovky virtuálních desktopů podle potřeb uživatelů.
  • Enterprise Edition – komplexní řešení poskytování desktopů včetně integrovaného poskytování aplikací. Enterprise Edition přidává plně integrované poskytování aplikací pomocí funkce XenApp for Virtual Desktops, založené na nejlépe prověřené technologii virtualizace aplikací, kterou využívá přes 100 miliónů uživatelů a také 99 procent organizací z prestižního žebříčku Fortune 500.
  • Platinum Edition – ideální pro zákazníky, kteří chtějí implementovat desktopy jako službu poskytovanou z datového centra. Platinum Edition přidává mnoho užitečných doplňků pro optimalizaci, zabezpečení, monitorování a podporu koncového uživatele pro vytvoření špičkového pracovního prostředí a maximální celkovou užitnou hodnotu produktu. Tato edice obsahuje navíc oceňovanou technologii Citrix EasyCall™, která dává uživatelům možnost okamžité komunikace jediným kliknutím (click-to-call) z libovolné aplikace, a také vestavěnou funkci pro vyžádání pomoci na dálku, která umožňuje personálu technické podpory vidět přesně to, co vidí koncoví uživatelé, když nastane nějaký problém, chatovat s uživateli v reálném čase a dokonce po jejich svolení převzít ovládání jejich myši a klávesnice a předvést jim naživo postup řešení problému.

„Dnešní den je důležitým mezníkem v historii společnosti Citrix, protože oslavujeme vydání nové perspektivní řady produktů XenDesktop,“ řekl Gordon Payne, hlavní viceprezident a generální ředitel Delivery Systems Division v Citrix Systems. „Virtualizace desktopů je rychle expandující nový trh s ohromným potenciálem. Jsme přesvědčeni, že XenDesktop přináší správně vyváženou kombinaci ekonomičnosti, snadnosti použití a výkonného uživatelského prostředí pro koncového uživatele, aby učinil z virtualizace desktopů užitečný každodenní nástroj pro stovky milionů kancelářských pracovníků po celém světě.“

Desktopová zařízení připravená pro Citrix XenDesktop
Aby se zákazníkům usnadnilo zavádění ověřených konfigurací pro poskytování desktopů, představil Citrix také nový partnerský program „Desktop Appliance Partner Program™“, zaměřený na vytváření důvěryhodných standardů pro desktopová zařízení, což je nová třída zařízení vytvořených za účelem zajištění kvalitního uživatelského prostředí pro poskytování virtuálních desktopů. Na stanovení těchto standardů spolupracoval Citrix s mnoha předními dodavateli hardwaru a softwaru, aby vytvořil technické specifikace a ověřovací testovací procedury, sloužící pro zajištění nejlepších možných podmínek při poskytování desktopů prostřednictvím dokonalé interoperability mezi XenDesktop a rozmanitými koncovými zařízeními. Desktopová zařízení s klasifikací „Citrix Ready“ se dělí do dvou kategorií: „Standard“ a „Plus“.

Zařízení, která získala certifikaci „Desktop Appliance Plus“, nabízejí robustnější parametry a výkon optimalizovaný pro zajištění nejlepšího pracovního prostředí pro uživatele – například s podporou funkce Instant On (okamžitá připravenost k použití), vyšších rozlišení, multimédií a periferních zařízení. Mezi zakládající členy partnerského programu Citrix Ready Desktop Appliance patří společnosti BOSaNOVA, Chip PC, Computer Lab International, Devon IT, HP, Igel, VXL Itona a Wyse.

„Společnost HP spolupracovala s Citrixem na nově vytvářeném programu Desktop Appliance se zaměřením na našeho tenkého klienta HP Compaq t5730. Výsledkem bylo jedno z prvních zařízení pro XenDesktop v kategorii „Appliance Plus“ a také široká podpora XenDesktop Appliance napříč celým naším špičkovým portfoliem tenkých klientů,“ řekl Jeff Groudan, viceprezident pro marketing v HP Desktop Solutions Organization. „Spolupráci s Citrixem považujeme za klíčovou součást naší strategie od desktopů až po datová centra, abychom mohli stát na vedoucí pozici na trhu při dodávkách nejucelenější sady aplikačních, serverových a klientských virtualizačních technologií pro vytváření desktopových prostředí, která jsou pro naše zákazníky bezpečnější, cenově dostupnější, snadněji instalovatelná a jednodušeji spravovatelná.“

„Naše rodina desktopových zařízení Wyse Viance je běžně dostupná a všichni naši tencí klienti jsou kompatibilní s XenDesktop – jsme tak první, kdo nabízí zařízení optimalizovaná speciálně pro XenDesktop,“ řekl Jeff McNaught, vedoucí marketingu Wyse Technology. „Prostřednictvím naší spolupráce s Citrixem v rámci partnerského programu Citrix Ready Desktop Appliance se nám podařilo zajistit, že naše zařízení splňují podmínky pro kategorii „Plus“, která nabízí nejvýkonnější uživatelské prostředí ve spojení s XenDesktop.“

Cena a dostupnost
XenDesktop je dostupný od 20. května 2008 a je možné jej stáhnout z webových stránek společnosti Citrix na http://www.ci­trix.com/xendes­ktop. Doporučená prodejní cena za jednoho souběžně pracujícího uživatele je následující:

  • XenDesktop Express – bezplatné stažení
  • XenDesktop Standard – 75 USD
  • XenDesktop Advanced – 195 USD
  • XenDesktop Enterprise – 295 USD
  • XenDesktop Platinum – 395USD

Citrix Synergy 2008
Citrix Synergy, která se zrodila před více než 10 lety jako konference uživatelů, se po všech stránkách změnila a stala se přední událostí v oboru poskytování aplikací. Citrix Synergy je místem, kde se setkávají obory virtualizace, počítačových sítí a poskytování aplikací na třídenní megakonferenci s širokým záběrem.

Návštěvníci se mohou zúčastnit čtyř akcí se společnou registrací. Jsou to tradiční uživatelská konference s představením nejnovějších produktů Citrixu; ukázky průkopnických řešení pro poskytování aplikací; podnikatelské symposium IT 2.0, určené speciálně pro vedoucí pracovníky; a „Geek Speak Live“ což je tzv. „nekonference“, jejíž témata a průběh neurčují organizátoři, ale samotní účastníci z řad technických nadšenců neboli „geeků“, analytiků a bloggerů. Citrix Synergy se bude konat v prostorách George R. Brown Convention Center v texaském Houstonu v době do 20. do 23. května 2008. Více informací najdete na http://www.ci­trixsynergy.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).