Hlavní navigace

Citrix XenServer byl v hodnocení „Magic Quadrant“ v oblasti virtualizace serverů zařazen do kvadrantu vizionářů

[Tisková zpráva] Hodnocení oceňuje ucelenost vize a funkčnost řešení

Sdílet

Praha, Česká republika, 22. června 2010 — Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) oznámil, že byl v hodnocení „Magic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure“1, vypracovaném analytickou společností Gartner, zařazen do kvadrantu vizionářů.

„Citrix XenServer dosáhl v minulém roce ohromného rozmachu, počínaje uvedením mimořádně oblíbené bezplatné verze,“ řekl N. Louis Shipley, viceprezident a generální ředitel Citrix XenServer Product Group. „To podnítilo více než 45 000 datových center poskytovatelů cloudových služeb a dalších firem – z nichž 45 procent patří do prestižního žebříčku Fortune 500, aby si aktivovali XenServer pro provozní nasazení. Na tento úspěch navazují naše verze Advanced, Enterprise a Premium, které poskytují za zlomek běžné ceny veškeré možnosti pro využívání virtualizace serverů a privátních cloudů, které zákazníci potřebují. Toho si jsou dobře vědomi také provozovatelé cloudových služeb. Například Rackspace, druhý největší dodavatel cloudových služeb na světě, nedávno standardizoval svoji novou cloudovou strategii na platformě XenServeru2. Jsou to právě bohatství funkcí a užitná hodnota portfolia XenServeru, které ve stále větší míře vedou velmi náročné a technicky zdatné organizace k jednotnému řešení na základě XenServeru.“

O systému hodnocení Magic Quadrant
Hodnocení Magic Quadrant je chráněno autorským právem z 26. 5. 2010, které náleží firmě Gartner, Inc., a je použito s jejím svolením. Magic Quadrant je grafické vyjádření stavu trhu v určitém okamžiku nebo během určitého časového intervalu. Ukazuje analýzu firmy Gartner, jak si vedou určití dodavatelé podle kritérií stanovených firmou Gartner pro daný trh. Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt nebo službu zobrazenou ve schématu Magic Quadrant a neradí uživatelům technologií, aby si vybírali pouze dodavatele zařazené do kvadrantu lídrů. Magic Quadrant je zamýšlen výhradně jako výzkumný nástroj a není míněn jako přímé vodítko pro jednání. Gartner odmítá veškeré záruky za použití tohoto výzkumu, výslovné nebo předpokládané, včetně záruku prodejnosti nebo vhodnosti pro specifický účel.

O společnosti Citrix Systems, Inc.
Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) je předním dodavatelem virtuálních počítačových řešení, která pomáhají firmám poskytovat IT jako službu na vyžádání. Citrix, založený v roce 1989, spojuje technologie virtualizace, sítí a cloud computingu do uceleného portfolia produktů, které nabízejí uživatelům virtuální pracovní styl a IT oddělením virtuální datová centra. Přes 230.000 organizací z celého světa spoléhá na to, že jim Citrix pomůže vybudovat jednodušší a ekonomičtější IT prostředí. Citrix udržuje partnerský vztah s více než 10.000 firmami ve více než 100 zemích. Roční příjem v roce 2009 byl 1,61 miliardy dolarů. Více informací získáte na www.citrixnews.cz nebo www.citrix.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).