Hlavní navigace

Citrix zdokonaluje technologii HDX

[Tisková zpráva] Vylepšení HDX v XenDesktop 4 zajišťuje nejlepší možné uživatelské prostředí při práci přes libovolnou síť a s 90% úsporou šířky pásma. Citrix dokonalejší HDX podporuje rychlejší prosazování virtuálních desktopů ve firmách.

Sdílet

Česká republika, Praha – 9. října 2009 – Citrix Systems, Inc. (NASDAQ: CTXS) oznámil vylepšení svojí špičkové HDX™ technologie v Citrix® XenDesktop™ 4, která poskytuje komfortní „high-definition“ pracovní prostředí každému uživateli, přičemž využívá až o 90 procent1 menší šířku pásma než konkurenční řešení. Nová vylepšení HDX v XenDesktop 4 zaručují uživateli nejlepší možné podmínky práce při přehrávání multimediálního obsahu, komunikaci v reálném čase nebo používání USB periferií a 3D grafiky, a to bez ohledu na parametry síťového připojení nebo koncového zařízení. Díky přidaným funkcím HDX Adaptive Orchestration pro multimédia může XenDesktop 4 dynamicky optimalizovat výkon a využití šířky pásma tak, aby vyhověl každému uživatelskému scénáři a zajistil nejlepší uživatelské pracovní prostředí za nejnižší možnou cenu. Kromě vylepšení HDX obsahuje XenDesktop 4 také širokou škálu nových funkcí, které významně zvyšují flexibilitu a návratnost investic (ROI) virtualizace desktopů, aby se mohla stát běžnou realitou pro stovky milionů uživatelů firemních desktopů na celém světě.

„Existují dvě klíčové oblasti, které podněcují masové využívání virtualizace desktopů: schopnost poskytovat komfortní „high-definition“ pracovní prostředí každému uživateli na libovolném místě a schopnost poskytovat každému uživateli nejvhodnější typ virtuálního desktopu,“ řekl Sumit Dhawan, viceprezident pro marketing produktů ze skupiny XenDesktop. „S novými schopnostmi HDX v XenDesktop 4 a s doručovací technologií Citrix FlexCast™ dává XenDesktop 4 každému uživateli ten nejlepší desktop s nejlepšími pracovními podmínkami – ať už jde o konstrukční tým, spolupracující prostřednictvím výkonné profesionální grafické aplikace, nebo běžného pracovníka ve vzdálené výrobní hale s málo výkonným připojením k síti. Dozrál čas na změnu ve využívání firemních desktopů a XenDesktop 4 nabízí zákazníkům přesně to, co hledají.“

Poskytování komfortního uživatelského prostředí vyžaduje více než pouhý protokol
Největším problémem při optimalizaci uživatelského prostředí na virtuálních desktopech je vyvažování výkonu a šířky pásma. Některé technologie vylepšují odezvu desktopu, ale potřebují na to tak velkou šířku pásma, že by organizace musely investovat do drahého posílení síťové infrastruktury, pokud by je chtěly používat pro větší počet uživatelů. Jiné přístupy šetří šířkou pásma, ale výsledkem jsou neakceptovatelná zpoždění, která narušují komfort práce uživatele, například špatná odezva na pohyb myši, pomalá obnova obsahu obrazovky, ztráta synchronizace obrazu a zvuku nebo deformace obsahu obrazovky.

Protokol Citrix ICA® je již dlouhou dobu oceňován za to, že umožňuje centralizaci aplikací pro téměř 100 miliónů uživatelů po celém světě, aniž by narušoval komfort jejich pracovního prostředí. Když však jde o poskytování dnešní široké škály technologií virtuálních desktopů ve stále dynamičtějším světě, nemůže to zvládnout jen samotný protokol. Firemní řešení virtuálních desktopů musí být schopné doručit jakýkoli typ obsahu přes jakýkoli typ sítě a dokázat se dynamicky přizpůsobovat změnám podmínek v síti. Musí obsloužit libovolný typ zařízení na libovolném místě bez ohledu na to, kde je hostován desktop. Musí umožnit uživatelům bezproblémově střídat zařízení, sítě a lokality, aniž se to projevilo na funkčnosti a výkonu. A to vše musí dělat inteligentně, s využitím dostupného výpočetního výkonu a šířky pásma tím nejlepším možným způsobem pro každý konkrétní typ uživatelského scénáře.

Technologie Citrix HDX zahrnuje všechny vymoženosti ICA, ale jde nad rámec samotného protokolu, aby se vypořádala s vyššími nároky současné reality. Mezi nové pokročilé optimalizační prostředky v XenDesktop 4 patří vylepšení pro Flash multimédia, webové kamery, přenos hlasu přes síť (VoIP), audio, 3D grafiku a mnohá další. Vylepšení technologie HDX v XenDesktop 4, vytvořená za účelem optimalizace výkonu a šířky pásma, představují rozsáhlou sadu řešení, která se uplatňují od datových center až po desktopy a reagují na potřeby různých aplikací a problémy s odezvou a šířkou pásma tak, aby bylo zajištěno komfortní uživatelské prostředí na každém zařízení v rámci celé sítě.

  • HDX MediaStream for Flash – Urychluje přenos multimediálního obsahu tím, že posílá obsah pro Flash v jeho nativním komprimovaném formátu do uživatelova zařízení a využívá jeho lokální výpočetní výkon pro přehrávání tak, aby vše fungovalo jako na lokálním PC.
  • HDX RealTime – Zlepšuje komunikaci v reálném čase zavedením podpory pro webové kamery a zlepšením kvality přenosu hlasu a hudby při minimální spotřebě šířky pásma.
  • HDX Plug-n-Play – Vylepšuje podporu pro speciální klávesnice (například klávesnici Bloomberg) a diktafony (například Philips Speechmike). Dává také uživatelům možnost zohlednit jejich konfigurace s více monitory se speciálním uspořádáním (například ve tvaru U, L, T, obrácené L a obrácené T) a s různou velikostí, rozlišením a orientací.
  • HDX 3D (ohlášeno v září 2009) – Rozšiřuje virtualizaci desktopů směrem k náročným uživatelům CAD/CAM a inženýrských aplikací a umožňuje pracovat dokonce přes WAN připojení. HDX 3D umožňuje organizacím využívat odborníky po celém světě, poskytovat jim rychle vysoce výkonné desktopy a profesionální 3D aplikace a přitom si udržovat centrální kontrolu nad intelektuálním vlastnictvím.
  • HDX IntelliCache – Optimalizuje výkon a využití sítě pro skupinu uživatelů ukládáním dat a grafiky, které vyžadují velkou šířku pásma, do vyrovnávací (cache) paměti v rámci celé infrastruktury a jejich transparentním doručováním podle potřeby z nejvýhodnější lokality.

Tyto technologie spolu navzájem interagují prostřednictvím technologie HDX Adaptive Orchestration. Tato adaptivní orchestrační technologie inteligentně vyhodnocuje parametry systému, například vlastnosti zařízení uživatele, čekací dobu a šířku pásma, aby určila optimální metodu doručování a rozhodla, zda bude z hlediska dosažení maximálního komfortu pracovního prostředí výhodnější provádět zpracování na straně klienta nebo na straně serveru. Díky spolupráci těchto technologií může XenDesktop 4 nabízet nejvyšší výkon při snížení potřebné šířky pásma až o 90 procent – a vyvažovat nejlepší výkon a nejlepší využití šířky pásma tak, aby poskytl uživateli nejlepší pracovní prostředí pro libovolné řešení virtualizace desktopů. Podrobnější přehled technických funkcí, obsažených v jednotlivých kategoriích HDX, je k dispozici na firemním webu Citrixu na http://www.ci­trix.com/hdx.

Dostupnost
XenDesktop 4 spolu s novými vylepšeními HDX bude dostupný od 16. listopadu 2009. Více o XenDesktop 4 je možné najít na http://www.ci­trix.com/xendes­ktop4 a také prostřednictvím níže uvedených podpůrných zdrojů.

Tajnosti, lži a VDI – Rozptýlení mýtů
Řešení Citrixu pro virtualizaci desktopů a aplikací, včetně XenDesktop 4 a XenApp 5, budou představena na celosvětové on-line akci 20. října 2009. Tato virtuální akce, nazvaná, „Tajnosti, lži a VDI: Rozptýlení mýtů a odhalení pravdy o virtualizaci desktopů a aplikací“ bude zahrnovat prezentace, chaty a on-line ukázky od Citrixu, na kterých se budou podílet také klíčoví partneři Citrixu, například CSC, Dell, Fujitsu, HP, IBM, Intel, NetApp, Microsoft a Wyse a přes 25 sponzorů a členů programu Citrix Ready™. Citrix připravuje také exkluzivní předpremiéru této akce pro všechny svoje certifikované kanálové partnery na 13. říjen 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).