Hlavní navigace

Cleverbee představuje nový systém CleverTrack

[Tisková zpráva] Praha, 17. května 2007 – společnost Cleverbee představuje novinku, nástroj pro řízení kvality softwarových projektů, pod názvem CleverTrack. Nový produkt se primárně používá pro fázi vývoje softwaru a umožňuje přehledně definovat a spravovat testy.

Sdílet

„Systém nabízíme formou webové aplikace, takže zákazník není nucen cokoliv instalovat. V tom vidíme jednu z největších výhod CleverTracku“, řekl Michal Stepanek, CEO Cleverbee. „Platformová nezávislost navíc pracovnímu týmu zajistí okamžitý přístup k informacím nezávisle na svém geografickém rozmístění“, dodal Michal Stepanek.

CleverTrack byl vyvinut s ohledem na potřeby softwarové firmy, lze jej však využít i v ostatních oborech. Systém CleverTrack plní administrativní funkce spojené jak s plánováním, řízením, tak i s následným vyhodnocováním testů. CleverTrack umí zanalyzovat současný stav projektu, testovat jej v jeho jednotlivých fázích a reportovat o výsledcích testů. V praxi tedy zastřešuje QA proces od sběru požadavků, přes definici testů, jejich plánování a spouštění. Následuje správa chyb a kompletní QA reporting. CleverTrack se tak stává centrálním řídícím místem všech QA informací a aplikačních požadavků, testů i souvisejících chyb.

Další přínosy systému CleverTrack:

  • Integruje open-source bugtracker přímo do prostředí aplikace a možností je také integrovat na další bugtrackery. Díky spolupráci s UML nástroji propojuje jednotlivé fáze vývojového a testovacího procesu – a to vše v jedné webové aplikaci.
  • Umožňuje pracovním týmům vytvářet testovací scénáře na základě požadavků a případů užití (UseCases)
  • Umožňuje členům pracovního týmu přístup k testům a výsledkům testů. Přístup je možný kdykoli a odkudkoli, stačí pouze webový prohlížeč
  • Přináší podporu pro analýzu a rozhodování
  • Integrované grafy a reporty s možností tisku do PDF
  • Aktuální stav aplikace kdykoli v průběhu testovacího procesu
  • Nabízí informace o aktuálním stavu pokrytí požadavků

Součástí systému cleverTrack je integrovaný bugtracking s využitím systému Bugzilla v. 2.22. Více detailních informací o systému CleverTrack naleznete na www.cleverbee.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).