Hlavní navigace

Cleverlance úspěšně implementovala v České spořitelně funkčnost Zahraničních cenných papírů (ZCP)

[Tisková zpráva] Praha 15. června 2010 – Česká spořitelna rozšířila využívání systému Clever Trading Solution (CTS) od společnosti Cleverlance. Řešení je zaměřené na obchodníky v oblasti cenných papírů na tuzemských i zahraničních kapitálových trzích. K výhodám aktuální verze CTS patří zamezení ukládání duplicitních informací, zjednodušení komunikace s klienty a zvýšení zastupitelnosti pracovníků spolu se snížením administrativní zátěže na straně České spořitelny.

Sdílet

Řešení pro ZCP sjednocuje dosud samostatná oddělení zabývající se správou investičních nástrojů do jedné agendy. K dalším vylepšením patří hlubší podpora SWIFT zpráv, širší možnosti autorizace transakcí, vytváření nových typů klientských konfirmací spolu se zpracováním všech dopadů nových funkčností do účetního systému banky.

Lenka Vágnerová, ředitelka Back office Cenných papírů k tomu dodává:“Díky implementaci zahraničních cenných papírů do systému CTS jsme významně snížili operační riziko původního dodavatele systému, v němž jsme danou problematiku doposud zpracovávali. Rovněž jsme integrovali agendu do jednoho řešení, což přináší úsporu – zjednodušili jsme proces, snížili jsme náklady na provoz aplikace.“

Oblast investičního bankovnictví patří ke strategickým oblastem řešení, které Cleverlance rozvíjí. Více o produktu CTS najdete na adrese: http://cts.cle­verlance.com

O Cleverlance Enterprise Solutions:
Společnost Cleverlance je přední český dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční, telekomunikační a veřejný segment. Hlavní nabídkou společnosti je podpora obchodních procesů a nových služeb zákazníků díky efektivní implementaci SW řešení. Tým Cleverlance tvoří 350 specialistů se znalostmi v oblastech obchodních konzultací a analýzy, návrhu, vývoje a implementace informačních systémů, projektového řízení, informační bezpečnosti, technické podpory a kompletního outsourcingu informačních systémů. Dceřiné společnosti TrustPort a AEC rozšiřují portfolio o služby v oblasti bezpečnosti informačních systémů a špičkové bezpečnostní produkty.

Více informací o Cleverlance najdete na adrese: www.cleverlance.cz.

O České spořitelně:
Kořeny České spořitelny sahají až do roku 1825. Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě se 17,5 miliony klientů v osmi zemích, z nichž většina je členy Evropské unie. Finanční skupina České spořitelny je počtem 5,3 milionu klientů největší bankou na trhu v ČR. Nezastupitelnou roli hraje také ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů.

Nedílnou součastní podnikání ČS je společenská odpovědnost (CSR), promítá se do všech jejích činností. CSR strategie s názvem „Investujeme pro budoucnost“ se zaměřuje na tři oblasti:

  • vzdělávání, s primární, nikoliv výlučnou orientací na finanční vzdělávání
  • pomoc lidem v nouzi zaměřenou na seniory a pomoc v oblasti prevence a léčby drogově závislých
  • udržitelný rozvoj a péče o životní prostředí.

Do oblasti CSR patří také aktivity Nadace České spořitelny, které se zaměřují na firemní filantropii a oblast sociálního rozvoje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).