Hlavní navigace

Skupina Cleverlance letos očekává obrat 500 miliónů Kč

[Tisková zpráva] Skupina Cleverlance dosáhla v roce 2008 obratu 712 miliónů Kč, letos očekává cca 500 miliónů Kč a nárůst zisku.

Sdílet

Praha, 30. září 2009 – Cleverlance Enterprise Solutions a její dvě dceřiné společnosti AEC a TrustPort, vystupující pod jednotným názvem skupina Cleverlance, dosáhly v roce 2008 v ČR a SR konsolidovaného obratu 712 mil. Kč. Meziroční nárůst obratu v porovnání s rokem 2007 představuje 15 %. I přes současnou ekonomickou krizi očekávají letos všechny tři společnosti celkový obrat ve výši cca 500 mil. Kč.

Cleverlance Enterprise Solutions, dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení zejména pro finanční a telekomunikační segment letos oslavila 9 let své existence. V roce 2008 dosáhla v ČR a SR nekonsolidovaného obratu 650 mil. Kč oproti výsledku 589 mil. Kč o rok dříve. I přes ekonomická opatření plynoucí z hospodářské recese si Cleverlance díky reorganizaci firmy na menší samostatné jednotky udržela přední místo na trhu a očekává nárůst zisku i v tomto roce. Navíc nabídla stávajícím a novým zákazníkům nové ucelené produktové portfolio především z oblasti CRM, Call center, bezpečnosti a platforem pro sociální sítě.

„Počátkem roku jsme se zaměřili na konsolidaci a ‚zeštíhlení‘ společnosti s cílem reagovat na sníženou poptávku po službách vývoje SW na zakázku a udržení ziskovosti firmy. Tento cíl jsme splnili a od druhého čtvrtletí letošního roku opět získáváme nové projekty – například v České spořitelně, Tatrabance, Raiffeisenbance nebo České pojišťovně “, uvedl výkonný ředitel Cleverlance Jiří Bíba.

AEC, výrobce a poskytovatele software a služeb pro bezpečnost dat a antivirovou ochranu, získala Cleverlance formou akvizice v roce 2007. V roce 2008 dosáhla meziročního nárůstu obratu o 239 % výsledkem 74 mil. Kč. Letos firma očekává nárůst zisku okolo 20 %. V oblasti prodeje licencí patří k největším loňským zákazníkům Generální ředitelství cel, Česká spořitelna nebo České dráhy. V oblasti projektů služeb informační bezpečnosti pak projekty pro Český úřad zeměměřický a katastrální a Úřad na ochranu osobních údajů. Letos realizovala AEC velkou řadu zakázek v různých odvětvích, zejména v oblasti veřejné správy a financí. Mezi nejvýznamnější projekty patří ČEZ Energoservis, Volksbank CZ, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Energetický regulační úřad, Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje nebo na slovenská Poštová banka.

Společnost TrustPort vznikla v březnu 2008 vyčleněním vývojové divize ze společnosti AEC a je rovněž součástí skupiny Cleverlance. Produkty tohoto významného výrobce bezpečnostních produktů pro domácí i podnikové zákazníky patří ke světové špičce (např. TrustPort Antivirus, TrustPort PC Security) a získaly již několik ocenění. V roce 2008 měl Trustport obrat 15 mil. Kč. Úspěšně pokračuje prodejem svých produktů v nových regionech – např. ve Velké Británii, Asii a Latinské Americe.

O Cleverlance Enterprise Solutions:
Cleverlance je nejrychleji rostoucí český dodavatel IT konzultačních služeb a komplexních SW řešení pro finanční a telekomunikační segment. Na konci roku 2007 získala Cleverlance formou akvizice společnost AEC a rozšířila tak své služby o oblast bezpečnosti informačních systémů. Cílem Cleverlance je podpora obchodních procesů a nových obchodních požadavků zákazníků efektivní implementací SW řešení. Tým Cleverlance tvoří 350 specialistů. Podle žebříčku Technology Fast 50 sestaveném společností Deloitte v roce 2007 se Cleverlance stala druhou nejrychleji rostoucí českou IT firmou ve střední Evropě. V roce 2008 pak ve stejné soutěži jako první český poskytovatel SW. Více informací o společnosti najdete na adrese: www.cleverlance.cz.

Více informací o Cleverlance Education Center naleznete zde: http://www.cle­verlance.cz/cz/Sko­leni/. Informace o dceřiné společnosti TrustPort naleznete zde: www.trustport.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).