Hlavní navigace

Cleverlance zahájila pilotní projekt spolupráce se soukromou Vysokou školou manažerské informatiky a ekonomiky

[Tisková zpráva] Cleverlance Enterprise Solutions spolupracuje s Vysokou školou manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) v oblasti výuky databází a databázových systémů.

Sdílet

Praha, 19. listopadu 2007 – Společnost Cleverlance začala spolupracovat s VŠMIE v zimním semestru letošního akademického roku. Specialisté z Cleverlance připravili obsah výukového programu v oblasti databází a databázových systémů. Při tvorbě tohoto obsahu vycházeli nejenom z teoretických poznatků, ale především ze svých každodenních zkušeností na projektech u významných klientů společnosti Cleverlance. Studenti tak mají možnost získat teoretické znalosti od specialistů přímo z praxe, tedy takové znalosti, které ve své budoucí práci skutečně budou moci využít. Právě takovéto skloubení teorie a praxe budoucí zaměstnavatelé očekávají.

„Cleverlance se pro tuto formu spolupráce rozhodla s cílem napomoci lepšímu propojení akademické půdy se světem reálných potřeb firem působících na českém trhu,“ vysvětlila Denisa Tomanková, HR Manager společnosti Cleverlance,“Firmy by na sebe měly převzít část odpovědnosti a aktivity při výchově, rozvoji a vzdělávání odborníků, kteří se samozřejmě později mohou stát potenciálními zaměstnanci. Pokud se spolupráce osvědčí, nezůstaneme jen u databází, ale výuku rozšíříme o další oblasti. VŠMIE bychom rádi pomohli připravit špičkové specialisty, kteří uspějí ve světě IT.“

„Naše vysoká škola si od začátku svého působení uvědomovala, jak je důležité spojení vysokoškolské výuky s praxí. Jelikož chceme vychovávat absolventy, kteří budou pro firmy přínosem ihned po absolvování školy, nemůžeme se od praxe izolovat a vytvářet učební plány založené jen na teoretických poznatcích. Jestliže chceme, aby se naši absolventi uplatnili ve špičkových firmách, musíme vědět, co takové firmy potřebují a požadují od svých zaměstnanců. Dvojnásob to platí na pracovním trhu v oblasti ICT. Nabídku společnosti Cleverlance jsme uvítali, neboť věříme, že právě ona dodá škole potřebné know-how a výsledek povede ke spokojenosti všech tří stran – VŠMIE, Cleverlance, ale hlavně našich studentů,“ doplnil Radek Řechka, ředitel a kvestor VŠMIE.

VŠMIE je soukromá vysoká škola neuniverzitního typu, působící na trhu vzdělávání od roku 2002. VŠMIE má akreditovaný bakalářský studijní program Ekonomika a management s prezenční formou studia v oborech Aplikovaná informatika a Manažerská ekonomika. Více informací o VŠMIE se dozvíte na adrese: http://www.vsmi­e.eu/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).