Hlavní navigace

Central European Media Enterprises získává kontrolní podíl v ukrajinských televizních stanicích

[Tisková zpráva] [Hamilton, Bermudy – 2. listopadu 2005] – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (“CME”) (Nasdaq/BCPP: CETV) dnes oznámila, že uzavřela dohodu se společností Dertus Finance Group Limited (“Dertus”) o odkupu 65,5 % podílu v ukrajinském mediálním holdingu Ukrpromtorg, který vlastní kyjevské televizní stanice Gravis a Channel 7, licenci na 24ti-hodinové místní terestriální vysílání v Kirovogradu a další aktiva v oblasti televizního vysílání. Hodnota transakce dosáhne přibližně 7 milionů USD, konečná cena bude stanovena na základě provedené due diligence.

Sdílet

Vedle terestriálních stanic, které svým signálem pokrývají více než 4,5 milionu ukrajinských diváků, je Ukrpromtorg zároveň 100% vlastníkem společnosti, která vlastní licenci na 24ti-hodinové celostátní satelitní vysílání. Využití této licence umožní CME zpřístupnit získané místní kanály i všem kabelovým televizím a dalším regionálním terestriálním stanicím. Ukrpromtorg také ovládá televizní produkční společnost Delta s vlastním produkčním studiem v centru Kyjeva, které doplňuje naše stávající kapacity a pomůže nám rozšířit lokální výrobu zpravodajství a zábavných pořadů.

Minoritní podíl 33,5 % v Ukrpromtorgu vlastní společnost Dertus. CME je držitelem opce na odkup dalších 21,5 % Ukrpromtorgu od společnosti Dertus za 3,2 milionu USD do čtyř měsíců od akvizice 65,5% podílu. CME získá manažerskou kontrolu nad Ukrpromtorgem a jeho dceřinými společnostmi. Podle vyjádření managementu Ukrpromtorgu nemá holding ani jeho dceřiné společnosti k datu akvizice žádné zadlužení, jejich celkové výnosy za rok 2004 se odhadují na méně než 1 milion USD a v celkovém součtu vykazují čistou ztrátu cca 90 tisíc USD

Michal Garin, generální ředitel společnosti CME, uvedl: Jsme přesvědčeni, že Ukrajina má největší růstový potenciál ze všech našich trhů. Tato akvizice je příležitostí pro replikování úspěšného rumunského modelu, který je postaven na provozování více stanic v jedné zemi. Prostřednictvím Studia 1+1 a dalších televizních kanálů upevníme naši pozici na Ukrajině, v zemi s 50 miliony obyvatel.

Jsme přesvědčeni, že náš přístup stavějící na provozování více stanic v jedné zemi je správný, dodává Marina Williams, výkonná viceprezidentka CME. Chceme využít své zkušenosti ze Studia 1+1, zaměřit se na konkrétní demografické skupiny a zvýšit příjmy z reklamy. Naším cílem je zajistit vysoce kvalitní programovou nabídku na nově získaných televizních kanálech včetně pořadů z lokální produkce. Chceme dále rozšířit distribuci s cílem zasáhnout alespoň 45 % ukrajinských televizních domácností do poloviny roku 2006.

Prohlášení s výhledem do budoucna

Tato tisková zpráva obsahuje prohlášení s výhledem do budoucna, včetně prohlášení týkajících se našich podnikatelských strategií pro získané kanály, naší schopnosti zvýšit jejich dosah a sledovanost, našich investičních plánů a závazků. Ve vztahu k těmto prohlášením a všem dalším prohlášením s výhledem do budoucna se dožadujeme ochrany podle ustanovení týkajícího se prohlášení s výhledem do budoucna obsaženého v Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995. Prohlášení s výhledem do budoucna jsou inherentně vystavena rizikům a nejistotám, z nichž mnohé nelze s přesností předvídat nebo je nelze jinak ovlivnit a některé z nich nelze dokonce ani předpokládat. Budoucí události a skutečné výsledky ovlivňující náš strategický plán stejně tak jako naše finanční situace, výsledky hospodaření a cash flow se mohou podstatně lišit od údajů popisovaných nebo předpokládaných v prohlášeních s výhledem do budoucna. Důležitými faktory, které k takovým rizikům přispívají, zahrnují mimo jiné míru rozvoje reklamního trhu v zemích, v nichž působíme, celkové tržní a hospodářské podmínky v těchto zemích a také ve Spojených státech a v západní Evropě, obnovu vysílacích licencí, schopnost zajistit odpovídající programovou skladbu, schopnost přilákat diváky, celkové regulační prostředí, v němž působíme, a platnost příslušných zákonů a předpisů.

CME je vysílací společnost provozující hlavní televizní sítě v šesti středo- a východoevropských zemích, které svými signálem pokrývají celkem asi 90 milionů lidí. Její televizní stanice působí v Chorvatsku (Nova TV), České republice (TV Nova, Galaxie Sport), Rumunsku (PRO TV, Acasa, PRO Cinema), na Slovensku (Markíza), ve Slovinsku (POP TV, Kanal A) a na Ukrajině (Studio 1+1). Akcie společnosti CME se obchodují v burzovním systému NASDAQ a na Burze cenných papírů Praha pod zkratkou „CETV“.