Hlavní navigace

Co bylo včera nemyslitelné, to už dnes na http://mapy.atlas.cz funguje

[Tisková zpráva]

Sdílet

Co bylo včera nemyslitelné, to už dnes na http://mapy.a­tlas.cz funguje 

Tisková zpráva, Praha, 26.3.2001

Internetové mapy na adrese http://mapy.a­tlas.cz dnes výrazně pokročily ve své interaktivitě. Motoristé zde po kliknutí na určitou čerpací stanici zjistí, jaké konkrétní služby stanice nabízí a za kolik prodává pohonné hmoty. Ti, kteří využívají k dopravě spíše autobusy a vlaky, mají zase možnost po zadání výchozí a cílové stanice zobrazit na mapě, jakou trasou vybraný dopravní prostředek pojede. Poslední novinkou je určení aktuální polohy vybraného vlaku.

Na výše uvedené službě pro motoristy spolupracuje společnost ATLAS.CZ, provozovatel Národního mapového centra na http://mapy.a­tlas.cz, se společností RR-Auto (www.automobil.cz). Informace o službách a cenách pohonných hmot jednotlivých čerpacích stanic jsou aktualizovány nepřetržitě. Tyto informace aktualizují sami motoristé pomocí mobilního telefonu nebo internetu.

Služby na http://mapy.a­tlas.cz, které pracují s autobusovým nebo vlakovým spojením, jsou provozovány ve spolupráci se společností Datis, která zajišťuje provoz elektronických autobusových a vlakových jízdních řádů.

Dalším zdrojem informací, který byl navázán na mapy.ATLAS.CZ, je turistický server www.turistika.cz

Na adrese http://mapy.a­tlas.cz již delší dobu fungují například tyto služby :

  • vyhledání nejkratší a nejrychlejší cesty z jednoho bodu na mapě do druhého
  • vyhledávání ulic, objektů nebo zařízení
  • vkládání jednoduchých značek (SmartName) s popiskem
  • vyhledání spojení vlakem či autobusem a to tak, že uživatel klikne na konkrétní výchozí zastávku na mapě a pouze doplní cílovou zastávku
  • podrobnou mapu České republiky včetně topografických map.
  • podrobnou mapu více než 200 českých měst

Jednou z mnoha připravovaných služeb je dopravní zpravodajství. Uživateli, který zadá konkrétní trasu, vyhodnotí aplikace dopravní situaci na tomto úseku a navrhne ideální trasu. Pokud uživatel využije personalizace a zadá úsek, který jezdí pravidelně, aplikace ho bude prostřednictvím e-mailu nebo mobilního telefonu sama informovat o aktuální bezpečnostní situaci na zvoleném úseku.

„Naším cílem je stav aplikace, kdy si uživatel klikne na určité místo, které ho zajímá a dostane informace o všem, co daná lokalita nabízí. Od programu místního kina po cenu automobilů v místním autosalonu.“ nastiňuje budoucnost internetových map Petr Mašek ze společnosti ATLAS.CZ a dodává ,,Jde pouze o to získat pro spolupráci partnery, kteří takové aplikace provozují a umožnit propojení těchto aplikací na jedné internetové adrese. V současné době takové partnery aktivně vyhledáváme, ale velmi přivítáme, pokud se nám i sami ozvou".

O společnosti ATLAS.CZ a.s.:

ATLAS.CZ, a.s. (http://msn.a­tlas.cz) je česká akciová společnost, provozující přední portál v České republice. Cílem je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu. ATLAS.CZ poskytuje kromě jiného vyhledávání, zpravodajství, personalizaci, freemail, freewebhosting a obchodování (nákupy, aukce).

Kontakt: Petr Mašek, product manager ATLAS.CZ, a.s., masek@atlas-as.cz, Na Pankráci 30, 140 00 Praha 4, tel.:02/61001550

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).