Hlavní navigace

Co hledali uživatelé Seznamu v roce 2006 nejčastěji?

[Tisková zpráva] Bilance nejhledanějších slov na internetovém portálu Seznam.cz je i letos zajímavou sondou do života Čechů. Zatímco loni vedly v žebříčku TOP 10 například jízdní řády IDOS, letos byly jasným favoritem hry.

Sdílet

Bilance nejhledanějších slov na internetovém portálu Seznam.cz je i letos zajímavou sondou do života Čechů. Zatímco loni vedly v žebříčku TOP 10 například jízdní řády IDOS, letos byly jasným favoritem mp3 přehrávače, hry a sms zprávy.

Přehled hledaných slov ve fulltextu Seznamu za rok 2006:

  1. Mp3 ke stažení zdarma
  2. sms
  3. hry
  4. seznamka
  5. idos
  6. horoskopy
  7. obchodní rejstřík
  8. tapety na plochu
  9. hry online
  10. telefonní seznam

V další desítce nejhledanějších slov se objevují např. hračky, spolužáci.cz, sudoku nebo online hry zdarma.

K podrobnějšímu sledování trendů ve vyhledávání by byla potřeba důkladnější analýzy. Přesto je možné říci, že například v období před vánoci se hledané výrazy jako „vánoce, vánoční obrázky, vánoční přání,“ posouvají v hledání nahoru a pohybují se v řádu tisíců dotazů.

Aktuální informace, jako např. televizní program, se naproti tomu nedostávají ani do první stovky hledaných výrazů. Do fulltextu Seznamu je přitom denně zadávají desítky lidí. Výjimku tvořil v posledních dvou měsících pořad Superstar, který do první stovky hledaných frází načas pronikl.

Zajímavé jsou výsledky hledání vzhledem k trendům spotřebitelského chování, např. v oblasti financí. Výraz „hypoteční banka, půjčka“ si drží stabilně vysokou frekvenci hledání, výraz „půjčka“ dosahuje dokonce na 600 pozici výsledků.

„Fulltext Seznamu zpracovává za jediný den kolem osmi miliónů uživatelských dotazů. Nejvíce hledají uživatelé každý všední den kolem 14. hodiny, v té době zpracovává náš fulltext až 220 dotazů za jednu sekundu,“ upřesňuje Dušan Janovský, manažer fulltextu na Seznamu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).