Hlavní navigace

Co přineslo dnešní setkání na ČTÚ

[Tisková zpráva]

Sdílet

Co přineslo dnešní setkání na ČTÚ

1. KONEC MONOPOLNÍCH PRAKTIK ČESKÉHO TELECOMU
2. FÓRUM UKÁZALO CESTU

Praha (29. října 2002) – Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dnes zorganizoval fórum k problematice budoucnosti Internetu. Na půdě ČTÚ se ho účastnily všechny zainteresované strany. Společnosti Czech On Line (Volný), Contactel a Tiscali považují jeho výsledky za úspěšné, neboť ČTÚ potvrdil všechna svá předešlá cenová rozhodnutí, a zachoval tak „předsrpnový“ status quo.

ČTÚ opakovaně potvrdil všechna svá předchozí rozhodnutí týkající se Internetu, Český Telecom s tímto opět nesouhlasí. Neznamená to tedy, že některé spory ve věci propojení nebudou nadále pokračovat. Následující kroky budou stále směrovat k propojení všech alternativních operátorů s Českým Telecomem. V rámci propojení zůstane pro klienty zachován stávající model „Free Internet“, který používají již několik let a vyhovuje jim.

„Pro naše klienty je důležité, že se zachovávají stejné podmínky, jako měli dosud. Že se jich tedy nevyrovnaná a leckdy nepřehledná situace posledních týdnů a měsíců naprosto nedotkla.“ říkají operátoři společně.

O portfoliu dalších služeb by do budoucna mělo rozhodovat tzv. fórum, jehož funkce byla představena na dnešním setkání. Pod vedením nezávislého regulátora na půdě APVTS bude pracovat v zájmu všech zainteresovaných stran na dalších nových modelech Internetu včetně paušálního poplatku. Fórum bude složeno ze zástupců alternativních operátorů, z ČTc, nezávislých ISP a také z řad uživatelů.

„Věříme, že uživatelé nebudou atakováni dalšími jednostrannými nevýhodnými návrhy ČTc, které by narušovaly pohodlí a zatěžovali jejich rozpočet.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).