Hlavní navigace

Co si navařím, to si také zrežíruji

[Tisková zpráva] Přestože se seriál Cesty domů zatím nevysílá, jeho aktéři nejenže točí další díly, ale někteří z nich si našli čas také na to, aby divákům předvedli i jiné umění než herecké. Režisér Jiří Adamec a herci Pavla Vitázková, Kamila Špráchalová, Veronika Jeníková, a Pavel Soukup se zapojili do pořadu Prostřeno!

Sdílet

Prvním hostitelem se stal právě režisér Jiří Adamec. Do své vily v Praze 6 pozval herce na oběd. „Domluvili jsme se na obědě, protože opulentní večeře doma moc nepěstujeme. Není to nic divného, herci večer většinou hrají, já točím seriál, a proto byl oběd pro setkání mnohem příhodnější,“ zdůvodňoval.

Protože je Jiří Adamec dobrý kuchař, který nevaří moc často, ale s o to větší radostí, přemýšlel, co hostům nabídne. Vycházel prý ze základní podmínky – aby byla jídla jednoduchá na přípravu. Nakonec sestavil neuvěřitelně rozmanité menu. Dokázal, že zvládne režírovat jak natáčecí štáb a herce na place, tak několik bublajících a syčících hrnců na sporáku.

Jako předkrm vybral exotické thajské jídlo z krevet a rýže – Chilli koh samui. Dále hosty poctil hrstkovou polévkou, jako hlavní jídlo podával králíka na česneku a menu završil domácím štrúdlem.

Protože Pavla Vitázková musela po čtrnácté hodině vyrazit do Brna, kde měla večer představení, nebyl čas na dlouhé povídání. Když dorazil i Pavel Soukup, vyzval Jiří Adamec Veroniku: „Verunko, jako hospodská by ses mohla ujmout servírování.“ Pavel Soukup to komentoval, že Jiří Adamec režíruje nejen na place, ale i u stolu. A hostitel mu vysvětlil, že co si navařil, si taky zrežíruje.

Pan režisér hosty nejvíce překvapil hrstkovou polévkou. Shodli se, že ji znali, ale takhle dobrou prý ještě nejedli. Obzvlášť Kamila Špráchalová z ní byla nadšená a vyptávala se, co všechno do ní režisér dal.

Jiří Adamec chtěl kolegům před podáváním moučníku ukázat zahradu, ale protože stále hustě sněžilo, raději si to rozmyslel. Takže než vychladl štrúdl, všichni si ve vyhřátém obýváku povídali o seriálu Cesty domů, který je spojil. Pavla Vitázková přemítala, jak by asi její rodině Bernátů chutnaly exotické krevety. „Protože jsme podle scénáře naposledy večeřeli topinky se sýrem a česnekem, usuzuju, že Bernátovi jsou sice místní honorace, ale v jídle nejsou vybíraví. Možná by pro ně krevety byly moc hogo fogo,“ smála se. Když se pak hosté zase přesunuli ke stolu a pustili se do štrúdlu, opět nešetřili chválou. Kromě Pavla Soukupa. Ten ani nedutal a vychutnával si svůj nejoblíbenější moučník.

Nenechte si ujít premiérový díl pořadu Prostřeno! s režisérem Jiřím Adamcem v hlavní roli již v pondělí 31. 1. 2011 v 18.00 na Primě.