Hlavní navigace

COL požádala o status registrátora

[Tisková zpráva]

Sdílet

Czech On Line podala žádost o získání statusu registrátora českých domén

Praha (24. září 2003) – Společnost Czech On Line, a. s., dceřinná společnost Telekom Austria poskytující telekomunikační řešení a služby pro střední a velké firmy, podala u CZ.NIC žádost o získání statusu registrátora českých domén.

Czech On Line se po uzavření smlouvy se sdružením CZ.NIC stane registrátorem, což umožní společnosti registrovat české domény pro všechny své zákazníky a partnery.

„Díky tomuto kroku budeme nakupovat domény za velkoobchodní ceny a to nám umožní snížit současné poplatky pro naše zákazníky. Koncové ceny oznámíme k datu, kdy žádost o získání statusu registrátora domén bude schválena,“ říká Miloslav Diviš, produktový manager Czech On Line a dodává, že stanovení výše velkoobchodní ceny za domény provází bouřlivá diskuse na půdě sdružení CZ.NIC.

Kromě nabídky registrace domén pro koncové zákazníky a partnery nabídne Czech On Line větším společnostem také možnost stát se subregistrátory a získat tak přístup přímo k elektronickému systému registrací za velmi výhodných podmínek. To jim umožní nabízet domény svým zákazníkům bez nutnosti se registrovat u CZ.NIC a splnit tak všechny nutné podmínky pro získání statusu registrátora českých domén.

O společnosti:

Společnost Czech On Line, a. s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria AG, který se stal stoprocentním vlastníkem společnosti.

Společnost Czech On Line poskytuje svým zákazníkům služby pod dvěma značkami Czech On Line a VOLNÝ.

Czech On Line (B2B) nabízí hlasové, internetové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům poskytuje speciální řešení dle jejich individuálních požadavků a přání.

VOLNÝ reprezentuje různé typy připojení k internetu a celou řadu dalších on-line služeb určených pro koncové uživatele (B2C) – informační portál www.volny.cz, emailové služby, prostor pro umístění webových stránek a další.