Hlavní navigace

Computer Press oznamuje rekordní hospodářské výsledky

[Tisková zpráva]

Sdílet

Computer Press oznamuje rekordní hospodářské výsledky

Praha, 16. února 2004 – Computer Press, a.s., oznamuje hospodářské výsledky společnosti za kalendářní rok 2003. Společnost dosáhla konsolidovaného obratu ve výši 496,728 mil. Kč (138,7% ve srovnání s rokem 2002) a zisku EBITDA 57,673 mil. (241,1% ve srovnání s rokem 2002).

Oznámené výsledky jsou konsolidované za skupinu firem Computer Press, a.s., kterou tvoří vlastní Computer Press, a.s. a její dceřiné společnosti InternetShops, a.s., CP Online, a.s. a Computer Press (Bratislava) s.r.o. Součást konsolidace firmy InternetShops a.s. je její dceřiná společnost Cybex Distribution s.r.o. Výsledky jsou neauditované; audit provádí Deloitte & Touche spol. s r.o. a jeho provedení se očekává na začátku druhého čtvrtletí 2004.

Výsledky komentuje Jiří Hlavenka, předseda představenstva společnosti Computer Press, a.s.: „Dosáhli jsme ve všech ohledech rekordních výsledků, navíc s výrazným nárůstem: nejvyšších tržeb v historii, nejvyššího profitu, nejvyššího cash-flow a rovněž rekordního nárůstu za posledních šest let. Největšího obratu v historii dosáhlo jak vydavatelství (knižní a časopisecká divize), tak společnost InternetShops, a.s., zabývající se internetovým retailem, naše dceřiná společnost na Slovensku a rovněž dcera CP Online, a.s., která byla od mateřské společnosti odčleněna v roce 2002. Všechny společnosti byly v roce 2003 ziskové. Nejvyššího profitu dosahuje setrvale vydavatelství; naopak rekordní růst tržeb od svého založení zaznamenává internetový retail. Z jednotlivých podnikatelských úspěchů v roce 2003 vyzdvihujeme:
 – výrazný vzrůst tržního podílu v časopisecké inzerci. Znatelně jsme předstihli nejbližší konkurenty a docílili v oblasti časopisů celkový meziroční růst tržeb o 43,9%, ačkoli inzertní trh v klíčové oblasti informačních technologií o několik procent klesl
 – úspěšné spuštění časopisu "Jak na počítač“, který záhy po svém spuštění dosahuje dvacetitisícové prodejní hranice, a úspěšné uvedení pilotního čísla časopisu „Digi“ (Digitální foto a video), jehož pravidelné vydávání začne v roce 2004
 – zdařile pokračuje diverzifikace v knižním vydavatelství. Kromě dominantní pozice v informačních technologiích jsme již nyní vedoucím vydavatelstvím v oblasti ekonomické literatury, auto-moto, sportu a v některých segmentech dětské odborné a hobby literatury, a počtem knižních novinek se v roce 2003 zřejmě zařadíme na druhé místo na celém knižním trhu v ČR.
 – internetový obchod výrazně překonal naše původní odhady v tržbách a v míře vytvářené hotovosti. Úspěšně jsme spustili Electrohall.cz, internetový obchod s audio-video-elektro zbožím, který se ihned po startu zařadil mezi domácí špičku.
 – Na slovenském trhu jsme zvítězili v tendru významné státní zakázky pro Infovek (dodávky počítačové literatury do státní správy a školství)
 – V oblasti internetových služeb (společnost CP Online, a.s.) patříme nyní mezi největší webhostéry v ČR a dokázali jsme v loňském roce zvítězit ve více než 50% významných tendrech na komplexní řešení postavená na vlastní technologické platformě Media-Factory."

„Přesto, že jsme s výsledky za rok 2003 spokojeni, očekáváme v letošním roce opět rekordní čísla a opět velmi silné navýšení jak v celkových tržbách, tak v hodnotě zisku“, dodává Jiří Hlavenka.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Jiří Hlavenka
předseda představenstva a výkonný ředitel
Computer Press, a.s.
Tel.: +420 546 122 111
E-mail: jiri.hlavenka@cpres­s.cz

Hana Langerová
marketing
Computer Press, a.s.
Tel.: +420 225 273 930 – 3
E-mail: hana.langerova@cpres­s.cz

O společnosti Computer Press, a.s.
Computer Press, a.s. je předním českým mediálním domem, působícím v oblasti časopisecké, knižní produkce a Internetu. Posláním společnosti je přinášet svým zákazníkům kvalitní a hodnověrné informace a služby s nimi spojené, potřebné pro jejich vzdělávání, profesi, profesní rozvoj nebo i soukromý život, a přispívat tak k lepší kvalitě práce i života u nás. Tiskové zprávy společnosti Computer Press, a. s., najdete na: www.cpress.cz/zpra­vy.
Loga společnosti Computer Press najdete na www.cpress.cz/lo­ga.asp.