Hlavní navigace

Computex 2007: Sestava na míru pro extrémní nároky

[Tisková zpráva] Praha 11. června 2007 – Společnost ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, vytvořila novou řadu notebooků ASUS C90, která je určena nadšencům toužících po sestavení počítače svých snů. Tento výkonný mobilní počítač s vysoce modulární architekturou umožní uživatelům, aby si jej upravili zcela podle svého přání. Zkušení uživatelé a jiní počítačoví „fanatici“ mohou podle potřeby snadno měnit všechny klíčové komponenty a získat tak ohromný výpočetní výkon pro náročné hry nebo multimediální aplikace.

Sdílet

Notebook s výkonem stolního počítače
ASUS C90 je vybaven procesorem CPU Intel® Core™ 2 Duo používaným u stolních počítačů, což přináší výkon, který vysoce překračuje standardy normálních mobilních počítačů. ASUS C90 tak umožňuje pracovat efektivněji a zároveň ušetřit peníze. Notebook je vybaven modulem standardní grafické karty s rozhraním MXM, který lze vyměnit za jiné kompatibilní grafické karty. Snadná změna grafického modulu dává šikovným kutilům a zkušeným uživatelům možnost uspokojit individuální nároky na grafický výkon a kvalitu obrazu. Navíc mohou uživatelé pomocí exkluzivní funkce ASUS Turbo Gear snížit nebo zvýšit frekvenci procesoru a nastavit tak požadovaný výkon CPU. K dispozici jsou čtyři režimy – Overclocking (přetaktování), Standard, Gaming (hraní) a Power Saving (úspora energie).

Exkluzivní konstrukční řešení „ACE Door“ pro rychlou a snadnou instalaci Jedinečná konstrukce ASUS C90 umožňuje snadný přístup k hardwaru odejmutím spodního krytu. ASUS označuje toto řešení jako ACE Door (Accessible, Convenient, Effortless). Díky tomu lze rychle a snadno měnit, instalovat nebo opravovat klíčové komponenty jako procesor, grafickou kartu, paměť, pevný disk, optickou mechaniku a adaptéry bezdrátového přenosu dat.´

Větší možnosti multimediální zábavy
ASUS C90 podporuje technologii HDMI, která přináší uživatelům kvalitnější reprodukci obrazu a zvuku. Je vybaven také otočnou kamerou s velkým rozlišením 2 Mpix a funkcí pro sledování pohybu obličeje. Další výbava umožňuje pořádání videokonferencí nebo sledování TV, aniž by bylo zapotřebí připojovat k notebooku pracně kabely dalších samostatných zařízení.

Lepší možnosti video a audio zábavy přináší kromě HDMI také porty S-Video/Composite, D-sub VGA, S/PDIF a výstup pro sluchátka. To dovoluje uživateli, aby si kdykoli a kdekoli vychutnal vysoce kvalitní obraz i zvuk. Navíc je notebook vybaven rozhraním eSATA, které je šestkrát rychlejší než 1394. To umožňuje snadné připojení externího zařízení pro velmi rychlé zálohování velkého množství dat.

Bezpečná ochrana dat
ASUS C90 nabízí dobře vyvážený výkon s mnoha zabezpečovacími funkcemi. Bezpečnost dat je důsledně zajištěna vestavěným snímačem otisků prstů, který snímá živou vrstvu pokožky a eliminuje tak problémy vznikající při čtení otisků z povrchu kůže. Vestavěné hardwarové řešení TPM (Trusted Platform Module) chrání před útoky hackerů, kteří se snaží získat hesla a šifrovací klíče pro přístup k citlivým datům.

Užitečná mobilní řešení
ASUS C90 přináší užitečná mobilní řešení, která umožňují efektivnější práci na cestách. Zajišťuje také bezdrátové připojení na velké vzdálenosti pomocí technologie MIMO 802.11n s integrovanou anténou a na krátké vzdálenosti pak pomocí Bluetooth V2.0+EDR. Další velkou předností ASUS C90 je jeho nízká hmotnost. Lehká konstrukce ASUS C90 umožňuje jeho snadné přenášení a pohodlné používání kdykoli a kdekoli potřebujete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).