Hlavní navigace

Computex 2008: ASUS představuje servery a komerční produkty, které nabízejí „zelený“ provoz a nejen to

[Tisková zpráva] Praha 3. června 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, představuje na veletrhu Computex 2008 kompletní řadu produktů určených pro podnikatelskou sféru a pro malé a domácí kanceláře. Tyto nové produkty pokračují v souladu se závazkem společnosti ASUS nabízet vysoce kvalitní a velmi spolehlivou elektroniku. Zákazníkům tak přináší produkty, které jim spolehlivě poslouží a pomohou jim v podnikání, a současně také poskytuje více možností ve smyslu stability, rozšiřitelnosti, bezpečnosti a úspory energie.

Sdílet

Multitaskingové obrazovky EzLink nabízí snadnou rozšiřitelnost přes USB
Technologie ASUS Ezlink nabízí nové možnosti využití stávajícího USB rozhraní a současně podporuje multitasking. S touto technologií mohou uživatelé jednoduše přenášet videosignál z počítače do LCD monitoru prostřednictvím standardního rozhraní USB 2.0, a to bez nutnosti použití přídavné grafické karty. S technologií ASUS EzLink lze k počítači nebo notebooku připojit až 6 monitorů skrze jediný standardní port USB 2.0 — umožňuje tak kvalitní a jednodušší práci s aplikacemi, které podporují nebo vyžadují použití více obrazovek. Jedná se o ideální řešení pro všechny uživatele, kteří potřebují větší počet obrazovek a spoustu místa na ploše, tedy např. pro CAD/CAM programátory, bankovní nebo finanční pracovníky, malé firmy i domácí kanceláře. Technologie EzLink je dostupná u LCD monitorů ASUS VW223B a VW202B, které jsou na veletrhu Computex k vidění.

Počítač pro podnikaní s důrazem na úsporu energie a rozšiřitelnost
Stolní počítač ASUS BM5235 je ideálním podnikovým řešením s možností jednoduchého rozšíření. Jeho skříň lze snadno a bez nářadí otevřít pomocí jednoduchého mechanismu, což velmi zjednodušuje přidávání nebo výměnu komponent. Je vybaven funkcí ASUS Recovery Management system, která nabízí vylepšené nástroje pro práci se zálohami, obnovu aplikací a ovladačů, práci s uživatelskými body obnovení a pro lepší ochranu hesel a dat. Navíc technologie ASUS Vpro znatelně zlepšuje správu systému pomocí řady dálkově ovládaných nástrojů a diagnostických a opravných utilit, jež značně zkracují čas nutný pro údržbu a odstávku.

Stolní počítač ASUS BS5000 dosahuje velikosti pouze 3L, a proto jej lze snadno umístit do každé kanceláře. Je velmi vhodný pro podnikatele díky tomu, že nabízí spolehlivost, kvalitu a úsporu energie (pracuje s nízkým příkonem pod 65 W). Splňuje certifikaci Energy Star se spotřebou pouze 2,7 W v pohotovostním režimu.

Přísné ověřování kvality zaručuje, že tento stolní počítač nabízí ten nejlepší výkon, stabilitu a kompatibilitu, zatímco unikátní technologie ASUS Q-fan zajišťuje to nejlepší možné a tiché chlazení, které přispívá ke stabilnímu a klidnému pracovnímu prostředí (provozní hlučnost pod 26 dB v pohotovostním režimu). K výrobě tohoto produktu bylo použito 98 % recyklovaných materiálů a společnost ASUS tím dostála svému závazku snižovat spotřebu přírodních surovin a udržovat životní prostřední čisté.

Servery ASUS Green Design pomáhají šetřit životní prostředí
Protože slova „zelený“ a „úspora energie“ se v posledních letech skloňují snad ve všech pádech, vytvořila společnost ASUS program Green Design, na jehož základě vytváří zelené produkty, které šetří energii. „Zelené“ servery ASUS obsahují úsporné zdroje napájení a jsou schopné dosáhnout vyšší energetické účinnosti, snižovat rozptyl tepla a uspořit až 45 % energetických ztrát. Mezi tyto „zelené“ servery patří i RS160-E5 a RS100-E5/PI2.

Vyšší výkon a větší úspora energie s Green Design
ASUS RS160-S5 je založen na nové generaci 45nm procesorů Intel® Xeon® 5400/5300/5200/5100 a zkonstruován na základě Green Designu, proto nabízí vysokou energetickou účinnost. S podporou 1.55V nízkonapěťových FB-DIMM přináší server RS160-S5 značnou úsporu energie. Špičkové technologie jako FSB 1 600 MHz, FB-DIMM 800 MHz a PCI-Express Gen2 x16 z něj činí ideální volbu pro výkonné servery velkých organizací nebo pro velmi náročné výpočetní aplikace.

Flexibilní úložné rozhraní a rozšiřitelnost
ASUS KFSN5-D je vysoce výkonná serverová základní deska založená na platformě AMD a zkonstruovaná na základě energeticky úsporného Green Designu. Nabízí unikátní technologie ASUS PIKE (Proprietary I/O Kit Expansion) a Flex-E (Flexibility of PCI-E), které poskytnou všem zákazníkům vícenásobné I/O řešení, které žádným způsobem neomezí možnosti dalšího rozšíření. Deska KFSN5-D podporuje nejnovější čtyř a dvoujádrové procesory AMD Opteron™ 2300/2200 series, a proto je nejlepší volbou pro velké podniky nebo náročné výpočetní programy.

Produktivita na cestách
Notebooky ASUS řady V a řady R představují přenosné řešení, které nabízí rozumně vyváženou kombinaci mobility a výkonu s komplexními bezpečnostními funkcemi, které chrání jak software, tak hardware. Ochrana počítače začíná již vestavěnou, velmi přesnou čtečkou otisků prstů, která odečítá z živé vrstvy kůže. Funkce ASUS Security Protect Manager nabízí možnost několika ověřovacích nástrojů pro přístup k datům, která jsou pod vícestupňovou ochranou. Zabezpečená data jsou zakódována a uložena v hardwarovém modulu TPM (Trusted Platform Module), čímž je zaručena bezpečnost před útoky hackerů, kteří se snaží získat přístupová hesla a šifrovací klíče.

Strategie společnosti ASUS se stále více zaměřuje i na profesionální uživatele notebooků. B51E je představitel třídy odolných byznysových notebooků, která nabízí spolehlivé a výkonné řešení pro profesionály, kteří často cestují nebo využívají počítač v náročných podmínkách. B51E je vyztužen, aby odolal mechanickému poškození, je odolný proti pádu či znečištění klávesnice. Jeho LCD obrazovka s vysoce odolnou ochrannou vrstvou a matným povrchem poskytuje ničím nerušený pohled na displej.

Úspěchy společnosti ASUS za rok 2007
Firma ASUS má za sebou velmi úspěšný rok 2007, ve kterém získala po celém světě celkem 2 568 ocenění. K tomu zaujala 10. místo v hodnocení časopisu Business Week „InfoTech 100“ mezi společnostmi roku a byla vyhlášena časopisem Wall Street Journal Asia „Jedničkou v poskytování kvality a služeb“.

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).