Hlavní navigace

Computex 2008: Vychutnejte si snadnou a vzrušující práci s novým Eee PC

[Tisková zpráva] Praha 9. června 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, zvedl novou vlnu očekávání, když na veletrhu Computex 2008 představil nové modely Eee PC 901, 1000 a 1000(H) poté, co dosáhl významného milníku v podobě 1 milionu prodaných kusů Eee PC v rekordní době pouhých 6 měsíců od uvedení na trh.

Sdílet

Nové modely stále populárnějších elektronických pomocníků nabízejí svým uživatelům ještě více možností. Díky SSD (Solid State Drive) diskům bez mechanických součástí, které jsou odolné proti nárazům, zaručují stabilní a spolehlivý výpočetní výkon za všech okolností, což z nich činí ideální společníky pro cestování a outdoorové aktivity. Tato nova řada Eee PC je vybavena exkluzivní technologií Super Hybrid Engine, která zvyšuje výdrž baterie až na 7,8 hodiny*. Dále obsahuje exkluzivní internetové úložiště s vysokorychlostním připojením a velký displej pro snadnější a příjemnější práci. K dispozici jsou na platformách Windows nebo GNU Linux. Nová řada vylepšuje původní koncepci „3E“ rozšířením prvního „E (easy)“ tak, aby byl tento mini počítač opravdu pro každého.

* Přesná výdrž baterie závisí na modelu a aktuálním použití

„Neustálými inovacemi a implementací nejnovějších technologií do nové řady Eee PC jsme rozšířili původní „3E“ na „Easy“ (jednoduché), „Excellent“ (vynikající) a Exciting“ (vzrušující). „Easy“ stále obsahuje klíčové vlastnosti původního konceptu „Easy to learn, work and play“ (snadno se učit, pracovat a hrát si); „Excellent“ vyjadřuje roli Eee PC jako vynikajícího mobilního internetového zařízení a „Exciting“ zahrnuje používání těchto mini počítačů pro vzrušující multimediální zábavu,“ uvedl Jerry Shen, výkonný ředitel společnosti ASUS.

Jednotka SSD zaručuje spolehlivé a proti nárazům odolné řešení
Jedním z klíčových faktorů, které pomohly k neuvěřitelnému úspěchu Eee PC, je jejich mobilita. Nová řada těchto mini počítačů pokračuje v tomto trendu a využívá vestavěné technologie SSD (Solid State Drive). Tato technologie je odolná proti nárazům, je tichá, produkuje méně tepla a šetří energii, čímž nabízí spolehlivé a stabilní řešení mobilního úložiště. Tradiční pevní disky s rychlostí 5 400 ot/min jsou více náchylné ke ztrátě dat nebo poškození v důsledku nárazů nebo upadnutí. Ovšem Eee PC dokáží takovým nehodám zabránit, a jsou proto ideálním nástrojem pro práci venku a na cestách.

Nové skvělé vlastnosti
Nové Eee PC jsou také vybaveny vylepšenou baterií s výdrží až 7,8 hodiny*, zatímco exkluzivní technologie Super Hybrid Engine poskytuje tři profily napájení pro snadné nastavení frekvence procesoru, napětí a jasu displeje. Takto mohou uživatelé značně snížit hlučnost systému, uspořit až 15 % energie, nebo dosáhnout maximálního výkonu systému — podle toho, co právě potřebují. S novou možností využít internetového úložiště o kapacitě 20 GB je zálohování dat mnohem jednodušší a příjemnější.

* Přesná výdrž baterie závisí na modelu a aktuálním použití

Vychutnejte si skvělý obraz s velkým displejem
Nové Eee PC obsahují velké, 8,9" až 10" displeje — uživatelé tak mají k dispozici více místa na obrazovce a mohou snadněji prohlížet dokumenty formátu A4 a webové stránky, bez nutnosti posouvat okna do stran. Se zabudovanou 1,3megapixelovou webovou kamerou a možností vysokorychlostního bezdrátového připojení k internetu můžete snadno používat internet kdekoliv a kdykoliv, což velmi usnadní práci a komunikaci s přáteli nebo rodinou. Používání tohoto mini počítače je nyní ještě snadnější a pohodlnější díky klávesnici, která je z 92 %* stejně velká jako běžná notebooková klávesnice.

* Dostupná pouze u modelu Eee PC™ 1000

Skvělá konektivita pro mobilní práci s počítačem
Celá řada aplikací nového Eee PC je navržena tak, aby uživatelům vylepšila možnosti komunikace a práce s počítačem. Eee PC 901 a 1000 nabízí snadný provoz při jakémkoliv připojení. Uživatelé si tak mohou vychutnat rychlou a kompletní konektivitu (WiFi 802.11n), ať už jsou na procházce v přírodě, nebo nákupních centrech. Vestavěná technologie Bluetooth zaručuje jednoduchý přenos dat.

Navíc aplikace Eee Connect nabízí možnost jednoduchého propojení dvou nebo více uživatelů pomocí funkce vzdálená plocha, která umožňuje snadnější řešení problémů. Každý uživatel si může zvolit operační systém — Windows, nebo Linux — počítač tak bude plně vyhovovat jeho potřebám a požadavkům a práce s ním bude pohodlnější.

Vzrušující multimediální zážitek
Aby byly jejich multimediální zážitky ještě lepší, mohou se zákazníci těšit na nové Eee Stick, bezdrátové herní zařízení, které jim poskytne nové zážitky v oblasti hraní počítačových her. Eee Stick posouvá hraní na Eee PC na zcela novou úroveň. Společně s novou generací Eee PC si tak mohou uživatelé vychutnávat multimediální zábavu kdekoliv.

Vzrušující vzhled pro váš moderní styl
Nová řada Eee PC se také vyznačuje stylovými barevnými vzory na krytech vytvořenými technologií Infusion. Tato technologie využívá unikátního výrobního procesu, je vsazena přímo do vlastního šasi a stává se tak pevnou součástí Eee PC. Je velmi odolná proti poškrábání a vrypům a časem nezajde. Nové designy krytů jsou navrženy velmi vkusně a nabízí zářivé barvy, aby uspokojily vkus každého zákazníka. Uživatelé mají na výběr z motivů Sakura, Sweet Pea, Urban Metropolis, White Peony, Pearl White a Fine Ebony.

Úspěchy ASUS Eee PC
Společnost ASUS prodala více než 1 milion kusů Eee PC od jejich oficiálního uvedení na trh v říjnu 2007. 19. dubna, v den oficiálního uvedení Eee PC 900 na trh v Hong Kongu, bylo prodáno již 1 000 ks. Po umístění EeePC 900 na domovské stránce Yahoo na Tchaj-wanu 16. dubna bylo během první hodiny zaznamenáno 20 000 kliknutí, což představuje nový rekord v blogování.

S novými Eee PC 901 a 1000 si odbudou svou světovou premiéru také procesory Intel Atom, nejmenší procesory Intel s nejmenšími transistory na světě. Mini počítače Eee PC a procesory Atom jsou zárukou ekologicky šetrného „Green Designu“, kterým se společnost ASUS snaží chránit životní prostředí a současně také upozornit zákazníky na tuto problematiku.

Nové Asus EEE

Více informací o produktech společnosti ASUS naleznete na webových stránkách společnosti http://www.asus.com nebo http://cz.asus.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).