Hlavní navigace

O VÍTĚZÍCH SOUTĚŽE CONCERTO BOHEMIA 2008 JE ROZHODNUTO

[Tisková zpráva] Ve středu 4. června 2008 zasedala odborná porota 17. ročníku Rozhlasové a televizní soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů z České republiky Concerto Bohemia 2008. Soutěž je letos vypsána pro komorní orchestry smyčcové (či s převahou smyčcových nástrojů) a orchestry dechové v obsazení 12 – 36 hráčů.

Sdílet

Červnové zasedání poroty bylo již druhým kolem letošního ročníku. První kolo se konalo v únoru a porota ve složení Marek Hrubecký, Václav Hlaváček a Otomar Kvěch se rozhodla poslat do kola druhého celkem šestnáct souborů. Právě těmto souborům natočil Český rozhlas v průběhu měsíce dubna a května profesionální studiové nahrávky, z nichž porota v čele s čestným předsedou Iljou Hurníkem a členy poroty Jiřím Temlem, Karlem Bělohoubkem, Markem Hrubeckým a Václavem Blahunkem vybírala ty nejlepší. Jak říkají pravidla soutěže, porota vyslechla nahrávky anonymně. Které konkrétní soubory se staly vítězi soutěže, se tedy i páni porotci dozvěděli až po konečném verdiktu.

Rozhodnutí poroty ze dne 4. června 2008 je následující: Porota doporučila pro Koncert vítězů Rozhlasové a televizní soutěže Concerto Bohemia 2008 tyto soubory:
Dětský komorní orchestr ZUŠ Police nad Metují
Opavský studentský orchestr ZUŠ V. Kálika
EUROPERA Jugendorchester Liberec
Komorní orchestr Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě
Smyčcový orchestr Pražské konzervatoře
Comenius – smyčcový komorní orchestr Gymnázia J. Nerudy v Praze
Ensemble Sarabanda ZUŠ Rychnov nad Kněžnou
Dechový orchestr Junior ZUŠ Praha 10 – Hostivař
Collegium instrumentalis – dechový soubor studentů Gymnázia J. Nerudy v Praze
Big Band Konzervatoře J. Ježka v Praze
Dechová harmonie Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě.

Absolutní vítězství letos nebylo uděleno a dle slov pánů porotců je tomu tak proto, že výkony vítězů byly velmi vyrovnané a nebylo tedy možné některého z nich vyzdvihnout. Jedenáct orchestrů, které letos v soutěži zvítězily, vystoupí na již tradičním Koncertě vítězů ve Velkém sále pražského paláce Žofín, který se koná 15. listopadu 2008. Koncert odvysílají Český rozhlas 3 – Vltava a Česká televize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).