Hlavní navigace

COOL hulákání slaví úspěch

[Tisková zpráva] Speciálního projektu Prima COOL nazvaného Scream For COOL se během necelých čtyř dnů zúčastnilo téměř 300 křiklounů. Nejzajímavější výkřiky se dnes objeví ve vysílání.

Sdílet

Zábavný projekt Scream For COOL připravila Prima COOL pro své příznivce. Díky němu mohou fanoušci od 20. 11. 2011 konečně a nahlas dokázat, jak moc mají svou televizní stanici rádi a jak silně, šikovně a kreativně zvládají své hlasivky. Zapojit se je snadné – stačí do speciální aplikace uložené pod záložkou s názvem SFC na webu televizní stanice nahrát video se svým křikem. Tváří projektu je moderátor Alexander Hemala, který zve diváky k účasti vtipnými scénkami na televizní obrazovce už od 11. 11. 2011.

Jak se během několika dnů ukázalo, dokladem obliby mladé televize již nebude jen přes 140 000 fanoušků na Facebooku. Do aplikace SFC se totiž k dnešnímu ránu přihlásilo více než 270 křiklounů. Tři nejzajímavější řvouni se dnes objeví ve vysílání Prima COOL. A nebudou jediní! Do vysílání časem proniknou i další křiklounská videa. V rámci projektu totiž dojde k uplatnění příspěvků jako netradiční podoby identů televizního kanálu.

Pro přístup do aplikace SFC, kterou vytvořilo kreativní studio Good Shape, je třeba mít funkční internetové připojení na počítači. Nahrávku křiku lze vytvořit dvěma způsoby: Buď vložit do aplikace projektu již existující videosoubor (natočený mobilem, kamerou či fotoaparátem), nebo řev přímo nahrát pomocí webové kamery a mikrofonu. Aplikaci pro nahrání křiku naleznou zájemci na nedávno zrenovovaných webových stránkách televizní stanice www.prima-cool.cz. Postup je intuitivní, stačí kliknout na odkaz Přidat video.

Každá nahrávka může trvat jen 30 vteřin. Počet nahrávek je ale neomezený, stejně jako množství účastníků. Své hlasivky může předvést opravdu kdokoli, klidně i větší počet „řvounů“ najednou. Pro kontrolu mají pochopitelně účastníci přístup do své galerie křiků. Na pozadí webové aplikace projektu se neustále pohybují již zveřejněné nahrávky, a tak se každý nový návštěvník může inspirovat.

Nahráním křiku nic nekončí, ale naopak začíná! Aplikace nejenže řvouny ukáže, dává jim i šanci dozvědět se, kdo a kolik toho nahulákal, a na Mapě křiků si pro zajímavost porovnat, který z krajů České republiky je nejvíce slyšet. I to může posloužit nerozhodným jako popud přidat „hlas“ svému regionu. V kolonce Nakřičeli jsme si navíc může kdokoli zjistit, kolik minut křiku je už od chvíle spuštění projektu všemi dosavadními účastníky nahráno.

Projekt Scream For COOL odstartoval 20. 11. 2011 zhruba v 19.20, kdy bylo poprvé možné začít nahrávat videa s křikem. Avšak první krátké spoty s panem Alexandrem Hemalou, tváří projektu, se na obrazovce Prima COOL objevily už 11. 11. 2011

Pan Hemala je známý moderátor, který dlouho působil jako hlasatel veřejnoprávní televize. Jeho seriozní projev a diváky doposud neobjevený smysl pro humor jsou tím správným kořením všech spotů.

Od 20. 11. se k tomuto hlasovému profesionálovi v nevšední roli přidaly už téměř tři desítky fanoušků Prima COOL a příspěvky neustále přibývají. Kromě značné obliby televizní stanice dokazují i neuvěřitelnou kreativitu účastníků. Nyní se s jejich výkony mohou diváci seznámit také na televizní obrazovce.