Hlavní navigace

COOL movies jak se patří

[Tisková zpráva] SOBOTA - Snímek proslulého režiséra Stanleyho Kubricka a Anthony Manna s názvem Spartakus nabídne v sobotu od 20.15 hod podívanou na životní příběh otroka ze starého Říma, který se vzbouří svému pánovi. S družinou gladiátorů pak začne tento odvážlivec hledat svobodu a jeho armáda míří až na jih Itálie, odkud vede cesta domů. Natáčení historického velkofilmu trvalo 167 dní. Pro hlavního představitele, Kirka Douglase, znamenal snímek zlom v kariéře. Film byl oceněn 4 Oskary (kamera, kostýmy, výprava a herec ve vedl.roli). Dodnes je mnohými považován za nejsilnější a nejemocionálnejší americký film ze starořímského období.

Sdílet

Drama Opičí čára začne na Prima COOL v sobotu ve 22.30 hod příhodou, kdy pořádá Katherina večírek na Halloween. Kromě jiných bude mezi hosty také jasnovidka, která tvrdí, že v domě zůstává duch dědečka, čekající na svou manželku. Druhým duchem je pak rozverná dívka, jež pracovala v domě, kde byl původně nevěstinec. Jasnovidka dále předpoví také rozchody a milostná vzplanutí a Katherině ukáže opičí čáru na ruce, která znamená, že nedokáže rozlišovat mezi racionálním a iracionálním. Komu všemu ještě obrátí věštkyně život vzhůru nohama? Perličkou snímku je, že si v něm zahrála americká topmodelka Cindy Crawfordová.

NEDĚLE – Bratři jak se patří se představí v neděli od 20.15 hod. V komedii s Mattem Damonem a Gregem Kinnearem v hlavních rolích sdílejí siamská dvojčata Bob a Walt zkrátka všechno – od práce až po milostné avantýry. Jednoho dne se však Walt rozhodne rozjet hvězdnou hereckou kariéru v Hollywoodu. Zázraky se dějí a siamská dvojčata dostanou roli v televizním seriálu. Má to však jeden háček – všichni musí u stále populárnějšího pořadu předstírat, že hraje jen Bob a Walta schovávat. Režisérská a scenáristická dvojice Peter a Bobby Farrellyovi snímkem Bratři, jak se patří pokračuje v sérii filmových komedií tvrdšího kalibru, které u publika bodují (Blbý a blbější, Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena).

Nedělní noc zavede diváky COOL movies od 22.20 hod do velmi specifického prostředí, a to mezi členy ortodoxního židovského spolku. Jak se s tím vyrovná Melanie Griffithová, která se coby detektiv do této společnosti dostane ve snímku Cizinec mezi námi? A jaký je vlastně správný postup při vyšetřování vraždy? Do hry přijdou kromě milostných vzplanutí i velké finanční machinace. Ve světě, kde je všechno řízeno jinými pravidly než obyčejně, se musí přizpůsobit i detektivní vyšetřovatelka Emily. Slavná herečka Melanie Griffithová předvede ve snímku brilantní výkon. V soukromém životě se jí to však až tak nedaří, neboť je veřejným tajemstvím, že dlouhodobě bojuje s drogovou a alkoholovou závislostí.