Hlavní navigace

COOL MOVIES jsou tentokrát ve znamení děsivé hry

[Tisková zpráva] SOBOTA 5.12. - Sobotní večer prosytí od 21.15 mysteriózní a dramatická nálada. Legendární režisér David Fincher naservíruje brilantní snímek Hra, v němž se o patřičné napětí postarají mimo jiné i hvězdné výkony Michaela Douglase a Seana Penna

Sdílet

První z jmenovaných je synem Kirka Douglase, slavné to hvězdy filmového plátna 50. a 60. let. Michael se však ke své slávě propracoval sám a nejvíce ze všeho mu sedí role bohatých mužů, kterým ke štěstí něco schází, jak můžeme vidět např. ve snímku Americký prezident či Dokonalá vražda. Sean Penn má ještě o něco větší rozptyl činností, je totiž jednak úspěšným režisérem, jednak vynikajícím hercem, což ostatně dokazuje mezi jinými jeho výkon ve filmu Jmenuji se Sam, kde hraje dospělého muže s mentalitou sedmiletého chlapce. Oba zmíněné herce však spojuje ještě i jiná záležitost – a to slavné životní partnerky. Sean Penn byl ženatý s Madonnou a Michael Douglas se pyšní po boku o 25 let mladší Catheriny Zeta-Jones.

O sobotní noci 5. prosince se od 23.25 mohou diváci děsit svátku lásky společně s Denise Richardsovou v hororovém snímku Valentine. Příběhu totiž bude dominovat děsivá postava úspěšného muže, který neodpustil nikomu svá traumata z dětství. Tehdy totiž tohoto neoblíbeného šprta každý ignoroval, a to i na svátek sv. Valentýna. Dospělý muž se časem rozhodne vypořádat se všemi svými nepřáteli po svém a začne je postupně likvidovat symbolicky právě na den oslavující lásku. V hororovém snímku září především krásná Denise Richardsová, která byla prestižními časopisy několikrát umístěna do desítky nejvíce sexy žen světa.

NEDĚLE 6.12. – Neděle 6. prosince nabízí od 20.15 pohled na ladnost kočičích pohybů v podání Halle Berryové v akční fantasy s názvem Catwoman. Ostýchavá a přecitlivělá Patience je v něm zpočátku obyčejnou výtvarnicí, která se však kvůli nepříznivým okolnostem rázem promění v ženu vládnoucí kočičí silou, rychlostí, hbitostí a zbystřenými smysly. Patience se stane kočičí ženou, uhlazenou a plíživou bytostí, balancující na tenké hranici mezi dobrem a zlem.

V hlavní roli snímku se objeví Halle Berry, jež je známá i přes svou silnou cukrovku, částečnou hluchotu a několik stehů na čele svou pozicí jedné z nejkrásnějších žen světa. Samo o sobě mluví mimo jiné už jen její role v nedávné bondovce Dnes neumírej.

Završení víkendu na programu Prima COOL divákům přinese od 22.05 hod oceňovaná kriminálka z prostředí černošského ghetta Hra se smrtí. V ní se policista Vincent Mora pokouší zjistit, zda se za údajnou sebevraždou jeho přítelkyně neskrývá spíše provedená pomsta od jednoho ze zločinců, které dostal za mříže. Drsný snímek s originální pointou je dílem známého režiséra Spike Lea. Ten získal za svá díla již mnohá ocenění – za zmínku stojí např. Ona to musí mít, Jednej správně či Malcolm X. Spike Lee je však rovněž slavným dokumentaristou, což v posledních letech prokázal 4hodinovým dokumentem o zdecimovaném New Orleans s názvem Hurikán Katrina: Rekviem o čtyřech dějstvích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).