Hlavní navigace

COOL MOVIES nabízejí o tomto víkendu zdárná pokračování úspěšných filmů

[Tisková zpráva] SOBOTA 28.11. V sobotu 28. listopadu od 21.20 bude pokračovat ve filmovém vyprávění Stephen King. Třetí část filmové trilogie natočené podle námětu a scénáře jednoho z nejslavnějších současných spisovatelů nese název Bouře století Stephena Kinga: Noc třetí. Na počátku příběhu naleznou muži Jane Kingsburyovou zmrzlou v závěji. Ani tentokrát nebude chybět tajemný vzkaz a záhadnou roli sehraje i osm magických kamenů. Americký horor z roku 1999 režíroval Craig R. Baxley.

Sdílet

Druhý sobotní film na Prima COOL začíná ve 23.20 hod. Diváci se budou moci ponořit do atmosféry romantického westernu s názvem Hi-Lo Country. Příběh je zasazen do druhé poloviny 20. století a vypráví o dvou přátelích, kteří společně sní o chovu dobytka. Cestu jim však zkříží krásná žena, jež si získá srdce obou, a z dávných kamarádů se rázem stanou sokové. Každý je jiný – jeden riskuje, druhý je opatrný. Kdo z nich však nakonec získá vytouženou ženu? Půvab v romantické zápletce zajistí ženy hned dvě, a to v podání Penélope Cruzové a Patricie Arquette. (Druhá z nich už ale v reálném životě jednomu hvězdnému muži učarovala – v roce 1995 se provdala za charismatického Nicholase Caga.)

NEDĚLE 29.11. Neděle 29.listopadu také nabídne filmové pokračování. Tentokrát to bude od 20.15 hod film s názvem Nebezpečná rychlost 2: Zásah. Nelze zapomenout na to, jak Sandra Bullock řídila zabijáckou rychlostí autobus v prvním díle, kde jí asistoval Keannu Reaves. V tomto snímku se dostane se svým novým partnerem na palubu luxusní lodi, kde se původně romantická plavba zvrhne v boj o přežití proti maniakovi, co loď podminoval. Celému dobrodružství nechybí ani tentokrát akční a dynamické pojetí scén, které navíc podtrhuje charismatický projev herce Willema Dafoe. Ten bývá téměř zákonitě vždy obsazován do rolí nejrůznějších zloduchů a nelidských bytostí – jedním z jeho nejznámějších padouchů byl Green Goblin ve filmové verzi komiksu Spiderman, který čelil pavoučímu muži alias mladému herci Tobey Maguiremu.

Nedělní nabídka COOL movies pokračuje ve 22.00 hod akčním i přemýšlivým zpracováním tématiky cestování časem ve snímku Timecop 2: Pohyb v čase. V něm se uprchlý vězeň Brandon Miller pokouší vyřídit si staré účty s policistou Ryanem Changem, jehož ztvárnil Jason Scott Lee. Ten mu při zabránění vraždy Adolfa Hitlera zabil manželku a Brandon se ji teď snaží oživit. Zároveň se však touží policistovi pomstít. Film Timecop 2 je volným pokračováním slavného snímku Timecop z roku 1994 s Jean-Claude Van Dammem v hlavní roli.