Hlavní navigace

COOL movies se věnují nebezpečné vratkosti lidských osudů

[Tisková zpráva] SOBOTA 12.12. - Snímek Air Force One, který mohou diváci na Prima COOL sledovat v sobotu 12. prosince od 21.15 hod, vykládá příběh, v němž speciální úderná jednotka zajme kazašského diktátora Radeka. Ten totiž ohrožoval mír a krutě terorizoval vlastní obyvatelstvo. Zbylí teroristé se však nezaleknou a začnou pečlivě chystat ďábelskou odvetu.

Sdílet

V přestrojení se infiltrují na palubu letadla prezidenta USA Air Force One. Americký prezident však unikne a jako správný válečný veterán z Vietnamu se ukrývá ve spodní palubě a hledá vhodnou zbraň, jak teroristy zlikvidovat… Akční snímek, v němž Harrison Ford ztvárnil jako už tolikrát prezidenta spojených států má na účtě režisér Wolgang Peterson, známý především díky svým režijním výkonům u historického filmu Troja, nebo legendárního Nekonečného příběhu.

Pro sobotní noc, v čase od 23.20 je připraveno romantické drama s kriminální zápletkou Temná hra. Krásná Helen, která pracuje v anglickém přímořském městě jako kadeřnice, odmítá všechny nabídky nápadníků ke sblížení. Na pobřeží bydlí i rodina emigrantů z bývalé Jugoslávie – temperamentní Smokey, jež se živí zpíváním v místním baru, její čtrnáctiletý bratr Honda a invalidní dědeček. Honda, který se po matčině smrti zcela stáhl sám do sebe a přestal mluvit, tajně nahrává zvuky okolního světa. Helen tíží podivné tajemství a její setkání s Martinem, který se po devíti letech vrací do rodného města, odstartuje tragické události, u jejichž zrodu stál dávný zločin. V hlavní roli se objeví Rachel Weiszová, dcera maďarského vynálezce a rakouské psychoterapeutky. Už od středoškolských studií pracovala jako modelka. Ve filmu tuto přednost náležitě projevila v mnoha rolích. Do povědomí českého publika se dostala rolí zmatkářské knihovnice káhirského muzea a nadšené egyptoložky Evelyn Camanahové v dobrodružném hororu Mumie.

NEDĚLE 6.12. – Nedělní COOL movies se vrací do minulosti. Od 20.15 se diváci přesunou o více než padesát let zpátky, doprostřed válečných událostí z druhé světové války – konkrétně do nechvalně proslulého amerického přístavu Pearl Harbor. Jak se změní život mladíkům, kteří místo aby řešili, kdo přebral komu dívku, jsou nahnáni do obranné akce proti Japoncům? Problémy a rvačky jsou najednou malicherné a v zuřivé bitvě na život a na smrt se zapomíná na všední život. Jak se s touto nesnadnou rolí vypořádal Ben Affleck nebo Josh Hartnett v hlavních úlohách? Ben Affleck se může chlubit drobným náskokem – do milostného dramatu s katastrofickým nádechem ho totiž režisér Michael Bay obsadil už ve snímku Armageddon, kde mu jako partnerku přidělil krásnou Liv Tyler. Perličkou filmu Pearl Harbor, natočeného podle skutečných událostí z prosince roku 1941, je, že se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako film s největším počtem explozí. Při natáčení navíc skutečně jedno z japonských letadel havarovalo, pilot to však přežil a záběr se nakonec ve filmu použil.

Film Gangsteři zavede v neděli ve 23.20 diváka ještě dále od současnosti, na počátek 20. století, do zlatého věku organizovaného zločinu. Přiblíží životní příběh mafiánského bosse Charlieho Luciana a jeho přátel – Franka Costella, Meyera Lanskyho a Bugsy Siegela. Děj snímku začíná v roce 1917 v italské čtvrti New Yorku a zobrazuje vývoj čtveřice mladých chlapců – Luciana, Lanského, Siegela a Frankieho Costella – od pouličních zlodějů až po obávané šéfy organizovaného zločinu… Ve filmu z roku 1991 se objevil v jedné z menších rolí i Anthony Quinn. Tento nezapomenutelný Řek Zorba s přibývajícím věkem přešel od postav banditů, šerifů, dobrodruhů a vojáků k rolím bosů a patriarchů. Jeho celoživotní dílo bylo vyznamenáno Cenou Cecila B. DeMilla (1986), udílenou Sdružením zahraničního tisku v Hollywoodu. Kromě svých hereckých kreací se proslavil rovněž jako malíř a sochař. Ve třech autobiografických knihách popsal nejen svůj pracovní, ale také dost často propíraný osobní život. Byl známý svými četnými milostnými aférami a kromě deseti legitimních potomků zplodil ještě tři mimomanželské děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).