Hlavní navigace

COOL movies vstupují do r. 2010 s napětím a nečekanými odhaleními

[Tisková zpráva] V sobotu 2. ledna nabídne Prima Cool od 20.00 hod divákům komedii Den otců. Tato předělávka francouzského originálu vypráví příběh dvou mužů, kteří jsou oba potencionálními otci pubertálního syna. O jeho existenci se však dozví až ve chvíli, kdy si jeho krásná matka Colette s ním přestane vědět rady, a požádá tedy po letech bývalé milence o pomoc. Oba se tak vydávají do světa, aby poznali, ale také přivedli zpět na správnou cestu nepoddajného teenagera.

Sdílet

Hlavní role ve Dni otců přináleží komediálním hvězdám, a to Robinu Williamsovi a Billy Crystalovi. Režie se ujal Ivan Reitman, slavný hollywoodský filmový tvůrce, jehož perličkou je slovenský původ.

V pozdějších sobotních hodinách, od 21.45 hod, pak přijde na řadu thriller z francouzsko-německo-švýcarské koprodukce s názvem Paříž v ohrožení. Tento sci-fi snímek nabízí jak akční a dramatické scény, tak i romantiku. Vypovídá o množících se potkanech v pařížských ulicích, kteří jsou zdrojem nebezpečné nákazy. Lékařka Laurence proto spolupracuje s Alexem, synem deratizátora, na výzkumu smrtícího viru. Čas je pro oba však velkým nepřítelem – virus totiž napadl nejen Alexova otce, ale i malou dcerku Laurence.

V neděli se diváci mohou od 20.00 těšit na původní verzi jednoho z nejnapínavějších katastrofických filmů všech dob, a to na Dobrodružství Poseidonu. Děj plný napětí nabízí dramatický osud posádky a cestujících zaoceánského parníku, převráceného přílivovou vlnou. Jediná šance na přežití hrstky odvážných vede přes nebezpečnou misi k vodní hladině. Skvělé herecké obsazení s přesvědčivým Genem Hackmanem pomohlo vytvořit dechberoucí drama, oceněné Zlatým Glóbem, dvěma Oskary a sedmi nominacemi.

Po desáté hodině večerní bude v neděli Prima COOL vysílat kriminální snímek Cizinec mezi námi s Melanii Griffithovou v hlavní roli. Ta zde ztvárňuje postavu detektivní špičky Emily, která se při vyšetřování vraždy dostává do prostředí vyznavačů ortodoxního židovského hnutí. Kromě násilného vražedného činu se však objeví později také zpráva o pohřešovaném mladíkovi z chasidské komunity obchodníků s diamanty. Emily proto usoudí, že aby do prostředí co nejlépe pronikla, bude nejlepší chovat se jako jeho členka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).