Hlavní navigace

Copa Toyota Libertadores 2007 na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Galaxie sport hlásí dobrou zprávu pro fotbalové fanoušky. Podařilo se nám získat televizní práva na vysílání přímých přenosů z jihoamerické klubové soutěže Copa Toyota Libertadores, v Česku jinak známé pod názvem “Pohár osvoboditelů“. Tato soutěž patří vedle evropských Ligy mistrů a Poháru UEFA k nejprestižnějším týmovým soutěžím. Od středy 31. ledna 2007 se mohou diváci Galaxie sport těšit každou středu na přímé přenosy z této populární jihoamerické pohárové soutěže.

Sdílet

V Hradci Králové 23. ledna 2007 – Copa Libertadores de América patří v Jižní Americe k nejprestižnějším klubovým soutěžím. Turnaj je organizován jihoamerickou fotbalovou asociací Confederación Sudamericana de Fútbol, lépe známou pod názvem CONMEBOL. Conmebol je jedinou autorizovanou a uznávanou asociací, která od roku 1916, kdy byla založena, může v souladu s pravidly mezinárodní fotbalové asociace (FIFA) řídit fotbalové dění v oblasti Jižní Ameriky. V roce 1998 se hlavním sponzorem tohoto turnaje stala společnost Toyota Motor Corporation, a proto došlo ke změně názvu na Copa Toyota Libertadores. Tento název je užíván dodnes. Copa Toyota Libertadores se svoji kvalitou a prestiží dá přirovnat k evropskému poháru UEFA či Lize mistrů. Kořeny tohoto poháru sahají do roku 1960, kdy se historicky prvním vítězem stal uruguayský tým C.A. Peñarol. V následujících ročnících se mu podařilo vyhrát ještě čtyřikrát a to v letech 1961, 1966, 1982 a 1987. Držitelem nejvíce titulů je argentinský tým C.A. Independiente, který triumfoval v letech 1964, 1965, 1972, 1973, 1974, 1975 a 1984. Současným držitelem titulu Poháru osvoboditelů jsou fotbalisté brazilského týmu Internacional Porto Alegre, pro které loňské vítězství znamenalo historicky první triumf v této soutěži.

Z počátku se mohli účastnit pouze vítězové národních lig největších fotbalových federací Jižní Ameriky. Postupem času se počet zúčastněných týmů zvyšoval, až na dnešních 38 týmů. V současnosti se v Poháru osvoboditelů hraje jedno předkolo, ve kterém se utká 12 týmů. Šestice vítězů pak postupuje do prvního kola, kde jsou spolu s ostatními týmy rozděleny do skupin po čtyřech. První kolo se hraje systémem každý s každým na domácím hřišti a následně na hřišti soupeře. Z každé z těchto skupin postupují dvě nejlepší mužstva do druhého kola, tedy už čtvrtfinále, ve kterém jsou rozlosovány do tzv. pavouka a turnaj pokračuje klasickým vyřazovacím systémem do semifinále a finále.

Série bojů o 48. titul Copa Toyota Libertadores vypukne na Galaxii sport 30. ledna v 19:00 hodin úvodním magazínem k této prestižní soutěži a již v noci ze středy 31. ledna na čtvrtek 1. února můžete v přímém přenosu sledovat úvodní utkání Blooming vs. Santos se začátkem v 00:40 hodin.