Hlavní navigace

COTO.JE

[Tisková zpráva]

Sdílet

Encyklopedie COTO.JE úspěšně odstartovala

Přesně před deseti dny byl spuštěn originální server – online encyklopedie COTO.JE, který umožňuje vyhledávání ve třech největších česky psaných encyklopediích – Ottově slovníku naučném, Malé československé encyklopedii a encyklopedii Universum na adrese http://coto.je.

Za první dní provozu navštívilo tuto adresu více než 35 tisíc unikátních adres (což representuje více než 120.000 uživatelů). Na spuštění serveru COTO.JE reagovali také známé osobnosti z oboru i univerzitní sfé­ry:

„Projekt je velmi zajímavý a pokud se podaří zahrnout i další encyklopedie při výhodnějším poměru cena/výkon, může být velice užitečný“, prohlásil o COTO.JE Doc. Vladimír Smejkal, CSc., soudní znalec.

„Projekt COTO.JE je dobrým důvodem k využití internetu, který je hlavním komunikačním prostorem budoucnosti pro zlepšení a zrychlení práce s informacemi. Díky unikátnímu rozsahu a obsahu databáze hesel je server COTO.JE přínosem především pro sféru vzdělávání, kterou společnost Microsoft také výrazně podporuje“, říká generální ředitel Microsoft pro ČR a SR Jiří Devát.

Vědění je dar

Na základě zájmu uživatelů připravili autoři tohoto projektu – společnosti Aion a Globe Internet – projekt „Vědění je dar“, který dává možnost všem uživatelům získat do 20.12. přístup ke kompletnímu znění encyklopedie za zvýhodněných podmínek.

Na rok 2003 jsou dále plánována další vylepšení, která se budou týkat rozšíření multimediálního obsahu encyklopedie a také možnosti participovat na informačním obsahu jednotlivých hesel online encyklopedie přímo jejími uživateli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).