Hlavní navigace

Coworking: nový způsob práce přichází do Česka

[Tisková zpráva] Tisková zpráva internetového portálu nezávislých profesionálů Na volné noze

Sdílet

20. 11. 2009, Praha a Brno — V pondělí 23. listopadu zahájí provoz první česká společná kancelář pro nezávislé profesionály, pražský Coffice na nám. I. P. Pavlova 3. Týden nato ji bude následovat Brno Coworking Center na Štefánikově 35 v Brně-Ponavě. Oba projekty kopírují zavedený a osvědčený koncept, který vznikl v roce 2005 v americkém San Franciscu a postupně se rozšířil do celého světa.

Coworking znamená v doslovném překladu spolu-práce. Jde o sdílený pracovní prostor pro nezávislé profesionály a distanční pracovníky, kteří zde nezávisle na sobě vykonávají svou běžnou práci. Za relativně nízký měsíční poplatek 2 až 4 tisíc Kč mohou členové využívat veškeré vybavení kanceláře: internet, kuchyňku, nábytek, zasedačku apod.

Důležitá je také společenská a psychologická funkce takového pracoviště. Coworking vytváří optimální podmínky pro samostatnou práci i spolupráci na větších projektech, podporuje kreativitu a vztahovou synergii, dokáže vytvářet funkční spřátelené komunity profesionálů a řeší elegantně většinu nedostatků práce z domova, od pocitů osamělosti po sklouzávání k workoholismu.

Zakladatel pražského centra Coffice David Odstrčil zve všechny, kteří pracují na volné noze, na prohlídku: „Coworking je pro nezávislé profesionály dobrá alternativa k poněkud nezáživné práci doma. Sídlíme na lukrativní adrese, kterou můžete uvádět jako své sídlo podnikání, máte neomezený přístup 24/7 a hlavně potkáte dobré lidi. Máte-li zájem, přijďte kdykoli na nezávaznou prohlídku, otevíráme v pondělí 23. 11. od 16 hod. Další info najdete na našich stránkách www.coffice.cz,“ dodává Odstrčil.

Robert Vlach, provozovatel serveru Na volné noze, který se na podporu nezávislých profesionálů specializuje, hodnotí coworking pozitivně: „Jde o jeden z nejzajímavějších trendů, jaký se během posledních let v oblasti podnikání na volné noze objevil. Coworking je důsledkem přeměny společnosti, která se mimo jiné díky informačním technologiím stává pestřejší a více otevřenou. Dnes má člověk notebook, může pracovat odkudkoli a klasické kanceláře tím mnohdy ztrácejí smysl. Coworkingové centrum je jednou z možných podob kanceláře 21. století,“ uzavírá Vlach.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).