Hlavní navigace

ČPS odmítá spolupráci s komunisty

[Tisková zpráva] Tisková zpráva České pirátské strany ze dne 26.8.2009

Sdílet

Česká pirátská strana v reakci na nepřesné titulky některých médií rozhodně dementuje, že by byla ochotna k aktivní spolupráci s KSČM. „Jsme ochotni a připraveni spolupracovat s kýmkoliv, kdo bez nároku na politickou protislužbu podpoří naše programové cíle. Rozhodně však odmítáme jakoukoliv aktivní spolupráci s Komunistickou stranou.“ uvádí předseda strany Kamil Horký.

„Již dříve jsme deklarovali, že v nynější fázi se nechystáme aktivně spolupracovat s žádnou ze stávajících politických stran a že budeme politická témata posuzovat pouze z naší vlastní a nezávislé pozice. Chystáme se být konstruktivní opozicí. Aby nám bylo dobře rozuměno, setkávat se s opozicí, diskutovat a konstruktivně bez předsudků oponovat považujeme za slušnost a elementární předpoklad úspěšné politické činnosti.“ upřesňuje zakladatel strany, 1. místopředseda a lídr Jihomoravské kandidátky Jiří Kadeřávek.

Česká pirátská strana chce ujistit veřejnost a své voliče, že období mezi lety 1938 a 1989 považuje za bezprecedentní narušení svobodného vývoje naší země a plivnutí do tváře nám i našim předkům. Komunistická strana Čech a Moravy se má za co stydět a ČPS jí tuto možnost nehodlá upírat.

Naopak, ČPS považuje témata svobody v dnešní společnosti, kdy je každý občan neustále sledován a registrován, za aktuální a její volební program je pevně zakotven v demokratických idejích. S nastupující informační společností, která si nese ve vínku odlišnost a otevřenost, je třeba zrevidovat jak existující legislativu, tak vybudovat další nové mechanismy, které občanovi svobodu teď i do budoucna zaručí.